Jump to content

Problem z akumulatorem - rozładowuje się

anakinsky
 Share

Recommended Posts

Juz po raz drugi w ciągu 2 tygodni rozładował mi się całkowicie akumulator :evil:

Objawy następują po 2-3 dniach bez jazdy (nie zostawiam nic włączonego). Za pierwszym razem naładowałem go na maksa, teraz zdechł po 2 dniach. Trochę też to działa jak mechanizm samonapędzający się: niski poziom naładowania powoduje, że wzbudza sie alarm, wyjąca syrena rozładowuje akumulator doszczętnie... :sad:

Co radzicie? Kupić nową baterię - jaką? Gdzie w Wawie można sprawdzić dlaczego tak się dzieje - jakiś serwis? Tylko proszę, nie ASO - jak podaję VIN (US-spec), to z reguły słyszę trzask odkładanej słuchawki... :???:

Może ktoś miał podobną przypadłość?

Sprawdź najpierw, co tak w instalacji ciągnie Ci ten prąd, wymiana akumulatora nic nie da i zrób to szybko, bo za chwilę będzie konieczna...

MIałem identyczny przypadek w innym aucie, pomacałem w skrzynce bezpieczników miernikiem, znalazłem zwarcie, wyjąłem bezpiecznik i problem zniknął. Na szczęście to był bezpiecznik od oświetlenia kabiny i kilku pierdół, więc mogłem jakiś czas się bez niego obejść...

Guest IRAZU

Sprawdzenie stanu akumulatora trwa kilka minut . Podjedż obok GEANTA do serwisu . Każdy mechanik może w tych szybkich serwisach podejść i sprawdzić .

Pobiera się taką gruszką elektrolit z każdej celi i już wiesz czy akumulator jest sprawny . Jeśli sprawny , to elektryk miernikiem sprawdzi pobór prądu na postoju . Taką powinieneś zastosować kolejność .

Na wstępie bym sprawdził ładowanie!

A tak poza tym to mój Forek ma fabryczny akumulator wielkości tego od malucha i też wolno kręci.