Jump to content
Urabus

Bułgaria

Recommended Posts

Planujemy gdzie w tym roku uderzyć na wakacje i tak rozmyślamy czy czasem nie uderzyć do Bułgarii zamiast po raz kolejny Chorwacja, czy ktoś kto tam był w ostatnich latach mógłby się podzielić doświadczeniem gdzie najlepiej się kierować, czy kwaterę z góry rezerwować czy jechać na żywca (Chorwacja bez problemu) i ewentualnie mógłby podrzucić sprawdzone kwatery.

Edited by lutek34

pare lat temu byłem w Złotych Piaskach.Nigdy nie zamieniłbym wycieczki do CRO na Bułgarie - poważnie. Jak juz koniecznie nie chcecie do Cro to może Grecja? co prawda daleko ale z 2 kierowcami na pokładzie dacie rade

W dniu 20.05.2018 o 16:23, lutek34 napisał:

Planujemy gdzie w tym roku uderzyć na wakacje i tak rozmyślamy czy czasem nie uderzyć do Bułgarii zamiast po raz kolejny Chorwacja, czy ktoś kto tam był w ostatnich latach mógłby się podzielić doświadczeniem gdzie najlepiej się kierować, czy kwaterę z góry rezerwować czy jechać na żywca (Chorwacja bez problemu) i ewentualnie mógłby podrzucić sprawdzone kwatery.

Radzę rezerwować.

Tak czy siak, może się komuś przyda --->>Ostatnio byłem w Bułgarii 3 lata temu, lot samolotem do Burgas, potem kompleks koło Sozopola "Duni Royal Resort". Kompleks z różnymi standardami hoteli. Full wypas, tj. pole do minigolfa, duży obszar na łucznictwo, ręczniki na plaży, kanapki i bar też gratis (w all exclusive) i zarąbista plaża z płytkim morzem (czystym!!! a nie takim jak w Złotych Piaskach - kto był ten wie), genialnymi wystepami animatorów wieczorem, szkoła tańca na plaży i mnóstwo innych atrakcji. Dodać można jeszcze świetny park wodny ze zjezdzalniami na terenie tego kompleksu. Dla dzieciaków super atrakcje. Aż mnie dziwi, że żaden polski touroperator nie ma któregoś z tamtych hoteli w ofercie (kiedyś miało TUI). Gdybym miał pojechać do Bułgarii to wróciłbym właśnie tam w ciemno. Z uwagi też na niewygórowaną cenę jaką zapłacilismy za tydzień. PS. Najwięcej Polaków mieszkało w hotelu Pelican w tym kompleksie.

Edited by GregKrk

@GregKrk - dzięki za info

Właśnie dzięki Twojemu postowi chyba już wiem, gdzie się z rodzinką wybiorę w te wakacje :)

Można znaleźć całkiem niedrogie oferty przez airbnb.com

A pomijając smażenie się na plaży czy przy basenie. Co tam jeszcze ciekawego jest w okolicy dla 5os. rodzinki?

21 godzin temu, lukaswoj napisał:

@GregKrk - dzięki za info

Właśnie dzięki Twojemu postowi chyba już wiem, gdzie się z rodzinką wybiorę w te wakacje :)

Można znaleźć całkiem niedrogie oferty przez airbnb.com

A pomijając smażenie się na plaży czy przy basenie. Co tam jeszcze ciekawego jest w okolicy dla 5os. rodzinki?

Oprócz niedalekiego miasta Sozopol w sumie absolutnie nic. Były co prawda jeszcze rejsy statkiem, ale nie skorzystaliśmy. Tak więc jeśli nastawiacie sìę na zwiedzanie, to chyba średni pomysł z wyborem tego kompleksu. Ewentualnie można wziąć taksówkę z hotelu do miasta i uważać w mieście na kieszonkowcow;) Ten Duni Royal Resort trochę przypomina egipskie kurorty zamknięte dla osób z zewnątrz, ale z mnóstwem atrakcji dla każdego. 

Jeśli dalej rozważacie pobyt w tym kompleksie to garść dodatkowych informacji.

Bardzo dużo Rosjan, Czechów, Bułgarów, stosunkowo mało Polaków. Najlepszy hotel do zamieszkania to Belleville. My mieszkalismy w hotelu Pelican, ale jest oddalony troszkę od plaży. Jest jeszcze wioska Village, ale jest polozona najdalej i nie bylismy tam ani razu. Jedzenie w all bardzo dobre, najlepsze w hotelu Marina Beach (jeść mozna w dowolnym oprócz 5* Royal Palace). Na plazy w barze prosić o mniej alkoholu, bo przeginają. Nie trzeba rezerwować lezaków na plaży rano, bo jest mnóstwo wolnych. Koniecznie wieczorem trzeba pójść na animacje, nigdzie takich nie widziałem, a pojezdziłem trochę po świecie. Jak będziesz miał dodatkowe pytania, odpowiem na priv.

• Thanks 1

Ok wybierając się samochodem, którą drogę polecacie? Przez Serbię czy Rumunię? Może ktoś ostatnio przebył trasę PL-BG-PL i mógłby się podzielić która trasa, jakie opłaty, ceny paliw (LPG), jakie kolejki na granicy Serbskiej itd.

5 godzin temu, lutek34 napisał:

Ok wybierając się samochodem, którą drogę polecacie? Przez Serbię czy Rumunię? Może ktoś ostatnio przebył trasę PL-BG-PL i mógłby się podzielić która trasa, jakie opłaty, ceny paliw (LPG), jakie kolejki na granicy Serbskiej itd.

Pewnie masz kogo zapytać ;)

Ja na granicy serbsko-węgierskiej stałem 1,5 godziny - niedziela 6 rano

w zeszłym roku jechałem w nocy przez węgry z międzylądowaniem w rumunii (hateg -- dwa noclegi tamże pozwoliły połazić po górkach i obejrzeć jakieś zamki). dzięki temu po drodze zahaczyliśmy za dnia transfogarską (w tygodniu była nawet przejezdna bez korków, w weekendy jest ponoć dużo gorzej). 

bazę wypadową w BG mieliśmy w niewielkiej miejscowości bjela, cudownie pustej w porównaniu z warną albo słonecznym brzegiem, noclegi klepaliśmy na booking.com. BTW niedaleko bjela znajduje się dzika hipisowska plaża z kamperowym miasteczkiem.

Jechaliśmy przez Serbię i było ok. Granica Węgry Serbia około 45minut,  Serbia Bułgaria pół godziny. 

Lpg w Bułgarii jest ogólnie dostępne i kosztuje podobnie jak u nas. Pod tym względem to raj. ;)

Pamiętaj o winiecie na Bułgarię. Trzeba ją kupić na granicy. 

O kurcze mój stary wątek... zupełnie o nim zapomniałem :mellow:

A i w Bułgarii byłem już kilka razy od jego założenia i w sumie nie było tak źle ;) 

O jednym razie nawet wierszyk napisałem:

może komuś się przyda, a nie czytał :mrgreen:

W dniu 9.07.2018 o 21:22, drzemlik napisał:

Ja na granicy serbsko-węgierskiej stałem 1,5 godziny - niedziela 6 rano

2 minuty temu, FanSub napisał:

Ostatnia sobota wieczorem - 2 godziny.

Edited by FanSub