Skocz do zawartości

Jakie świece do STI


Felix

Rekomendowane odpowiedzi

W moim GT STI zbliża się czas wymiany świec , jakie świece polecalibyście silnik rok 2002 sti .

 

zamontuj np. NGK PFR6G, mozesz tez założyć DENSO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GT STI zbliża się czas wymiany świec , jakie świece polecalibyście silnik rok 2002 sti .

 

zamontuj np. NGK PFR6G, mozesz tez założyć DENSO

 

carficie, a Ty zamiast ogladać F1 siedzisz na Forum.,...to jest poświęcenie.... :lol: a nie lepiej świeczki np. siódemki? pozdro, e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy trzeba dokonać wymiany? Bo coś nie pamiętam żebym to robił :mad:

 

Co 60 tys.

 

[ Dodano: Nie Cze 21, 2009 3:45 pm ]

a nie lepiej świeczki np. siódemki?

 

do seryjnego czy prawie seryjnego motoru nie widze sensu, choć oczywiscie załozenie 7 nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GT STI zbliża się czas wymiany świec , jakie świece polecalibyście silnik rok 2002 sti .

 

a ja polecam BKR-7EIX irydowe NGK, jak masz po remapie to dodatkowo przerwa 0,60-0,65 max

 

uzywam tych swiec juz od 4 lat w roznych subaru i uwazam ze sa lepsze od platynowych (nie wystepuje problem wypadania zaplonu na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GT STI zbliża się czas wymiany świec , jakie świece polecalibyście silnik rok 2002 sti .

 

a ja polecam BKR-7EIX irydowe NGK, jak masz po remapie to dodatkowo przerwa 0,60-0,65 max

 

uzywam tych swiec juz od 4 lat w roznych subaru i uwazam ze sa lepsze od platynowych (nie wystepuje problem wypadania zaplonu na zimnym silniku.

 

potwierdzam, mialem w czerwonej NGK platyny 6 i pojawial sie missfire przy 1,1 bara pow 6,5k obr - po zalozeniu irydowych 7 problem zniknal ;) uzywam ich tez teraz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 60 tys.

 

Podepnę się pod pytanie: mam 55 tys. przebiegu - wymienić profilaktycznie?

Przemeq, zajrzyj do instrukcji do tabelki z czynnościami serwisowymi. Mi też się wydaje, że świece w turbo wymienia się co 100 tys.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 60 tys.

 

Podepnę się pod pytanie: mam 55 tys. przebiegu - wymienić profilaktycznie?

Przemeq, zajrzyj do instrukcji do tabelki z czynnościami serwisowymi. Mi też się wydaje, że świece w turbo wymienia się co 100 tys.km

 

teoretycznie tak, w seryjnym samochodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem natomiast, że mody produkują w dziale technicznym paski za off-top :twisted:.

 

A z czego oni, znaczy te paski, są wyprodukowane? I jeszcze jedno pytanie - jakie maja klamerki, te paski? :lol:

tak pozatem to irydowe BKR 7, co je kocha Adamus to chyba gicio rozwiązanie. i trzeba je wymieniać co kilka - ....naście upalań, a nie co 100tys. km lub 5 lat.....tak samo jak olej. jaki by nie był, przy upalaniu szybciej (dużo szybciej się starzeje i traci swoje cudowne własności)

jak wszystki intensywnie używane

wymiana świec w Subaru nie należy może do przyjemności, ale jest wykonalna jak posiada się odpowiednie narzędzia.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz małe rączki to nie ma dramatu

 

Żono... hmmm... Czy możesz mi pomóc przez chwilkę przy jednej drobnej rzeczy przy samochodzie??? :lol:

 

A żeby nie było off-top - czy jest sens montować to, co polecałeś komancz, czyli BKR-7EIX w seryjnym aucie? Jakieś minusy? Czy to jest wiele droższe (procentowo) niż np. NGK PFR6G które poleca carfit?

 

Z tego co wyczytałem w katalogu NGK to PFR6G zalecają do STi, i one mają odstęp elektrod 0,8mm. Do WRXa niby mają być PFR6B, które też mają odstęp elektrod 0,8mm. Mowa o silnikach 2.0l. Ktoś we, czym się różnią te seryjne świece? To znaczy jaka jest różnica pomiędzy "G" a "B".

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...