Skocz do zawartości

Kontrolka "check engine" - się czasem świeci.


TomS

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mam problemik. Podczas hamowania silnikiem zapala mi się kontrolka "check engine" (nie zawsze). I tu najlepsze: wystarczy, że dotknę pedał gazu to kontrolka gaśnie. W żadnym innym przypadku kontrolka się nie zapala. Dodam, że nie stwierdziłem żeby auto inaczej się zachowywało - przyspiesza jak zwykle, silnik pracuje jak zwykle, zużycie paliwa na "normalnym" poziomie... Pytanie 1: Czy ktoś się z czymś takim spotkał?, Pytanie 2: Czy można odczytać błędy nie podłączając się w serwisie (np w Toyocie zwierało się 2 piny w kostce i kontrolka check engine migała określoną ilość razy w zależności od błędu).

P.S. Dotyczy SI turbianki z 98 roku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest jakis problem i najlepiej zrobic odczyt komputera.

W subaru jest mozliwosc zwierac piny, ale jak to zrobic to nie wiem. Powinienem w najblizszym czasie dostac program z takimi wskazowkami, moze cos bedzie na ten temat.

 

W moim GT z 98 roku mialem problem z silnikiem i nie swiecilo check engine, jednak po szczytaniu komputera byl blad, widocznie nie na tyle powazny aby zapalila sie kontrolka.

 

W wiekszosci jak sie swieci check engine to jest cos powazniejszego.

 

Moze jeszcze istniec problem w paliwie. Swojego czasu jak wlalem paliwo z jakies stacji na odludziu mialem problem zapalilo sie check engine auto jakby palilo na 3 gary. Zatrzymalem sie odczekalem 15 min. i bylo OK, po zalaniu do pelna na innej stacji problem juz sie nie powtorzyl i nie bylo zadnego bledu komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problemik. Podczas hamowania silnikiem zapala mi się kontrolka "check engine" (nie zawsze). I tu najlepsze: wystarczy, że dotknę pedał gazu to kontrolka gaśnie. W żadnym innym przypadku kontrolka się nie zapala. Dodam, że nie stwierdziłem żeby auto inaczej się zachowywało - przyspiesza jak zwykle, silnik pracuje jak zwykle, zużycie paliwa na "normalnym" poziomie... Pytanie 1: Czy ktoś się z czymś takim spotkał?

 

Tak w ciemno (bez czytania kodów serwisowych) to ja bym zaryzykował problemy z przytkanym katalizatorem albo rozszczelniony wydech. Podobno komputer przy nieprawidłowym ciśnieniu w wydechu, potrafi zapalić taką kontrolkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem z kontrolką by się powtarzał to sugeruje sprawdzić "przepustnice" spalin, czy jak to się nazywa fachowo. Jeżeli się zatkała to mogą być takie cyrki. Ja tak miałem ale w Oplu. Skopało mi to katalizator.

 

 

 

Pozdrawiam CracowDragon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...