Skocz do zawartości

Transport rowerów


Ziolek

Jak przewozisz rowery Foresterem?  

35 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

[quote=

 

dodałbym jeszcze jeden minus - nie można podjechać do makdrajwa z rowerem na dachu. U mnie brakuje kilku centymetrów (walę kierownicami rowerów w te blachy zawieszone na wjeździe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar25, dzięki, to ważne dla mnie co napisałeś :smile: .

Służę uprzejmie, Pani Doktor.... :grin:

Z pedałem muszę uważać ( bez żadnych podtekstów ) w czasie otwierania klapy z odchylonym już bagażnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki siedzą w Picasie, tylko za cholerę nie mogę ich wkleić :evil::evil:

http://picasaweb.google.com/smakoszyki/ ... 5021060930

http://picasaweb.google.com/smakoszyki/ ... 3625145762

 

tyle mogę zrobić. Wygięta tuba z mocowaniami USSpec, uchwyt tuby (dokręcany w miejsce haka) dorobił ślusarz; uchwyt oryginalny US nie pasował, dodatkowo zapiekł się na dobre w innym aucie. Żeby otworzyć tylną klapę, należy wyciągnąć zawleczkę, całość odchyla się ok. połowę. Zimą przekręcam mocowania na tubie na sztorc i wożę narty, uprzednio owinąwszy folią stretch. Minus - trzeba odpiąć torbę pod ramieniem roweru, tylko na 'męskie ramy' od 26" - ja dorobiłem chwytaki do ramy gay oraz lady. Gejem nie jestem, ladies mam w rodzinie - żeby uciąć spekulacje :mrgreen:

Sprawdziłem przy okazji w Dick's sporting Goods - niecałe 100 USD :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jako, że założyłem ten wątek, dziękuję wszystkim za podpowiedzi!

 

Ostatecznie zdecydowałem się na bagażnik dachowy. Wybór padł na Mont Blanc RF 20 z aluminiowymi belkami. To taki dość uniwersalny bagażnik, ale świetnie trzyma się na Forku i szybko montuje. Cztery rowery mieszczą się bez problemu. Jakby dobrze pokombinować, myślę że można by spróbować nawet z pięcioma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery powiadasz? wrzuć fotkę :shock:

ja mam 2 duże jeden średni i jest ciasno. Bagażnik thule dachowy

 

Oto foto:

z_rowerami_min.jpg

 

Rzecz w tym, że belki aluminiowe są inaczej montowane do uchwytów relingowych. Nie ma tam obejm, jak w przypadku stalowych, więc cała górna powierzchnia jest dostępna na montaż uchwytów rowerowych.

Tak więc myślę, że zmieściłoby się nawet 5 uchwytów, ale pewnie trzeba byłoby kombinować z ułożeniem rowerów tak, aby mijały się kierownice, siodełka i pedały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobieście używam bagażnika Thule na hak model dla 3 rowerów. W razie potrzeby 4 rower ląduje na dachu.( łatwiej zamontować 1 lub 2 rowery na dachu niż 4 zwłaszcza przy wysokim samochodzie) Bagażnik jest uchylny, obsługa bezproblemowa również dla kobiety, dostęp do bagażnika samochodu pelny. Zalety: łatwiejszy montaż i demontaż rowerów. Mniejsze opory powietrza. Brak przykrych niespodzianek przy wjazdach do garaży podziemnych i wspomnianych wyżej McDrive-ów. Wada jedna istotna- bagażnik nie jest zgodny z przepisami polskimi, gdyż nie można wyrobić trzeciej tablicy. W Taurusie gdzie kupowałem bagażnik powiedzieli że jeszcze żaden klient nie miał z tego powodu kłopotu ale zawsze jest ten pierwszy raz.... Wyrobiłem sobie( zresztą u sprzedawcy) tablicę z plexi na wzór oryginalnych, brak tylko naklejki. Wada druga to cena- jest to rozwiązanie droższe, ale jeśli ktoś wykorzysta hak do innych celów to inna sprawa. Na koniec jeszcze jedna uwaga- zdecydowanie odradzam platformę na 4 rowery- zbyt duże obciążenie haka,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...