Jump to content

Doświetlanie skrętu światłami przeciwmgielnymi


wlyszkow
 Share

Recommended Posts

Witam, czy ktoś zastanawiał się nad instalacją doświetlania skrętu przy użyciu świateł przeciwmgielnych w zderzaku, np. po włączeniu kierunkowskazu? Tak jak działa to w nowszych Meśkach, Fiacikach itp..

Znam ekipę w Wawie (Marysin), która chciała podjąć temat i nawet mieli pomysł jak to zrobić, inwestycja kilkuset złotych ale może ktoś już się z tym zmierzył?

Link to comment
Share on other sites

Także mam takie cudo fabryczne, w Nissan Quest 1996, zsynchronizowane z migaczami, żarówka w tym samym kloszu, owszem, doświetla dobrze, tylko po co? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kilka razy jeździłem samochodami z doświetlaniem i uważam, że nie taka zabawka nie przeszkadza, a czasem pomaga.

 

Jest tylko jeden problem. Każdy policjant ma prawo wlepić mandat za korzystanie ze świateł przeciwmgielnych w warunkach dostatecznej przejrzystości powietrza. Po prostu kwestia doświetlania nie jest jeszcze uregulowana i jeśli trafi się na służbistę, albo jeśli policjant będzie musiał wykonać limit to będzie miał okazję się wykazać.

Link to comment
Share on other sites

No ale jednak te autka z doświetlaniem homologację w Polsce dostały... Czy kilkusekundowe zapalenie przeciwmgielnych może być problemem..? Trudno powiedzieć, ale z drugiej strony to mieć kłopot z kimś kto akurat z tym czasie grzechotnie w słup i będzie dochodził odszkodowania bo w tym momencie błysnęło moje lewe przeciwmgielne to niezły absurdzik.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Tu nie chodzi tyle o homologację, co o zapis w KD.

 

KD zabrania korzystać ze świateł p-mgielnych w warunkach dostatecznej przejrzystości powietrza - i na tej podstawie policjant może wystawić mandat. Wystarczyłoby uzupełnić wpis w KD o wzmiankę typu: "za wyjątkiem pojazdów wyposażonych w doświetlanie zakrętów" i byłoby po sprawie.

 

Na szczęście jeszcze nie słyszałem o przypadku ukarania kierowcy mkk za doświetlanie.

Link to comment
Share on other sites

OK, pozostaje więc pytanie czy to potrzebne.. Wg mnie, po kilkuadkach skrętu 90st w lewo, przydałoby się, bo nie widziałem którędy jadę.. Czy ktoś ma podobne doświadczenia w Tribece?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...