Skocz do zawartości

Doświetlanie skrętu światłami przeciwmgielnymi


wlyszkow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś zastanawiał się nad instalacją doświetlania skrętu przy użyciu świateł przeciwmgielnych w zderzaku, np. po włączeniu kierunkowskazu? Tak jak działa to w nowszych Meśkach, Fiacikach itp..

Znam ekipę w Wawie (Marysin), która chciała podjąć temat i nawet mieli pomysł jak to zrobić, inwestycja kilkuset złotych ale może ktoś już się z tym zmierzył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy jeździłem samochodami z doświetlaniem i uważam, że nie taka zabawka nie przeszkadza, a czasem pomaga.

 

Jest tylko jeden problem. Każdy policjant ma prawo wlepić mandat za korzystanie ze świateł przeciwmgielnych w warunkach dostatecznej przejrzystości powietrza. Po prostu kwestia doświetlania nie jest jeszcze uregulowana i jeśli trafi się na służbistę, albo jeśli policjant będzie musiał wykonać limit to będzie miał okazję się wykazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jednak te autka z doświetlaniem homologację w Polsce dostały... Czy kilkusekundowe zapalenie przeciwmgielnych może być problemem..? Trudno powiedzieć, ale z drugiej strony to mieć kłopot z kimś kto akurat z tym czasie grzechotnie w słup i będzie dochodził odszkodowania bo w tym momencie błysnęło moje lewe przeciwmgielne to niezły absurdzik.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi tyle o homologację, co o zapis w KD.

 

KD zabrania korzystać ze świateł p-mgielnych w warunkach dostatecznej przejrzystości powietrza - i na tej podstawie policjant może wystawić mandat. Wystarczyłoby uzupełnić wpis w KD o wzmiankę typu: "za wyjątkiem pojazdów wyposażonych w doświetlanie zakrętów" i byłoby po sprawie.

 

Na szczęście jeszcze nie słyszałem o przypadku ukarania kierowcy mkk za doświetlanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...