Jump to content

Naprawa reflektora

sirubaII
 Share

Recommended Posts

Witam.Trafił mi się tanio komplet lamp przednich,ale w jednej uszkodzona jest ręczna regulacja.

Czy może ktoś z Was naprawiał coś takiego? Jak "bezboleśnie" zdemontować szkło?

Nie mam na myśli rękawiczek:) Dość pilna sprawa!

Witam.U mnie nie ma silniczków,to zamiennik.Aby naprawić regulację ręczną,trzeba rozpołowić lampę :mrgreen: Podobno tylko na gorąco można to zrobić.Ryzyko jest, że pęknie!Takie zamienniki :grin: Odpuszczam sobie.Szukam oryginałów.Dzięki za odzew :)

Pozdrawiam

Można zamknąć.

Guest IRAZU
nie wiem jak w Twoim rocznuiku ale u mnie z 96r. cała regulacja reflektorem wyjmuje się bezboleśnie - silniczek reflektora siedzi w plastikowych zatrzaskach

W tych regulowanych ręcznie jest tak samo . Śruba regulująca jest zakończona kulką i wchodzi w takie samo gniazdo . Może tylko wyskoczyło z tego gniazda i teraz odblask lata lużno ? Jeśli o to chodzi , to trzeba wyjąć żarówkę i spróbować wcisnąć ręcznie na siłę . Mnie tak się zrobiło jak na stacji benzynowej facet cofnął NYSĄ w przód imprezy . Dało się to naprawić tak jak opisałem . Ja mam elektryczne , ale widziałem ręczne - jest tak samo .

U mnie jakaś plastikowa kostka wyleciała już z środka.Jest lekko zdeformowana.Myślałem o wciśnięciu w nią czopa,ale wsadzić ją ponownie, to niemożliwe bez podziału.Pytałem, i podobno ten zamiennik tak ma.Mogę je oddać,więc nie będę kombinował.Widziałem silniki montowane trzema śrubami.Ty masz, jak piszesz, wciskane, czyli są chyba jakieś różnice.Poszukam już z zamontowanymi silnikami.Uniknę niespodzianek:)Wtyczki chyba są takie same.

Dzięki.Pozdrawiam

Guest IRAZU

Skoro jet to zamiennik , to pewnie nie wytrzymał temperatury i się rozsypał . Wymień nawet na używkę , bo taka sama nie ma sensu .