Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

Wnętrze wydaje się nie oryginalne. Jdm miały tak jak piszesz- inns tapicerkę, fotel kierowcy sterowany elektrycznie, składane elektrycznie lusterka, klimatronik, cup holder, światełka w drzwiach, korownice czteroramienną momo, ale bez poduszek. Miały też owiewki drzwi i w wersji kombi, bumper stik(czy jak to sie pisze) czyli antenka na zderzaku. Wychodziły tylko z automatem. Mechanicznie- z tego co mi wiadomo- były takie same jak EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze jest oryginalne. To jest GT type S2 bardziej wypasiona wersja GT. Siedzenia sa pokryte alkantara. Ostatnie Legacy 1 gen. miały już poduchy. Duperele typu owiewki i bumper sticki były opcjonalne. Generalnie różnorodność modeli i bogactwo opcji na rynek japoński powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gooz napisał:

Po 4 latach wspaniałej przygody czas przekazać komuś innemu Turbodziada, może ktoś z was będzie zainteresowany?

 

 

 

Fajny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamski napisał:

Poszukuje cewek zapłonowych do Legacy Turbo, jakby ktoś, coś z Was miał to czekam na info. Ewentualnie pomysł podrzućcie od czego można zaadoptować!

Jakby co mam ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cenę i dostępność nowych, to sześć stówek. Mam na zapas i sprzedać nie muszę więc się nie targuj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka jest dość prosta jak się umie trochę elektrykę. Choć nie powiem trzeba się trochę pobawić i to trwa. 

 

Największym problem to że cewki next gen nie pasują gniazdem, są kwadratowe gdy oryginalne są okrągłe - choć ponoć są głowice do których pasuje plug  and play. Problem można rozwiązać szlifierką - szlifując nadmiarowy metal. 

 

Do cewek najlepiej poprowadzić nową masę od akumulatora i wszystko przypiąć do silnika. Lepsza masa pomoże. 

 

Jak chcesz żeby ktoś to zrobił to mogę podać namiary na mechanika który moje robił. 

Edytowane przez Michał Guz
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał Guz napisał:

Przeróbka jest dość prosta jak się umie trochę elektrykę. Choć nie powiem trzeba się trochę pobawić i to trwa. 

 

Największym problem to że cewki next gen nie pasują gniazdem, są kwadratowe gdy oryginalne są okrągłe - choć ponoć są głowice do których pasuje plug  and play. Problem można rozwiązać szlifierką - szlifując nadmiarowy metal. 

 

Do cewek najlepiej poprowadzić nową masę od akumulatora i wszystko przypiąć do silnika. Lepsza masa pomoże. 

 

Jak chcesz żeby ktoś to zrobił to mogę podać namiary na mechanika który moje robił. 

Ja nic nie szlifowałem, i też siadły, najgorsze to dorobornie dobrego mocowania, gdzie na lewą głowice spoko to już na prawą ciężej, trzeba wiercić w blaszkach, cewka będzie pracowała zawsze, ale najlepiej jak jest w osi ze świecą, a w przypadku głowic LGT nie da się tego zrobić  w pełni poprawnie inaczej niż mówię, do głowic z imprezy EJ20T 92-96 pasują p&p. Ogolnie mod polecam jak komuś nie zależy na oryginale. A z elektryką nie ma tak dużo wcale zabawy, gorzej z zamocowaniem w 100% poprawnie. Fajnie jeszcze dorwać cewki razem z wtyczkami i kawałkiem kalbi, a masa wystarczy pod śrubę mocująca cewkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bibuł napisał:


Obejżalem „od deski do deski”
W moim nie ma tylu schowkówemoji38.png

Najfajniejsza opcja Amerykańców to jednak uchwyty na napoje;) No i zdecydowanie ładniejszy tył auta z blendą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam, może ktoś reanimował elektryczne podnoszenie szyb w dziadku z sukcesem. Z góry dziękuje za porady. U mnie ledwo silniczki dają radę. Podnoszenie długo trwa i sprawia wrażenie zmęczonego układu. Dla sprawdzenia, przesmarowany został jeden mechanizm ale nic to nie zmieniło, nadal chodzi tak jak przed przesmarowaniem. Nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...