Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

Nadkole? On jest zainfekowany wszędzie, podszybia, klapa, drzwi przy klamkach nawet.. jak trzeba nie dbać żeby zardzewiał przy klamkach?!

Nawet mój antyk operacyjny nie ma tam rdzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Oktan napisał:

Nadkole? On jest zainfekowany wszędzie, podszybia, klapa, drzwi przy klamkach nawet.. jak trzeba nie dbać żeby zardzewiał przy klamkach?!

Nawet mój antyk operacyjny nie ma tam rdzy..

Albo handel i ma to we .... albo taka fleja:toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bibuł napisał:

TD04 i TD05 nie podejdzie bez przeróbki

co?? pierwsze słyszę, mam TD04 z top entry bo takie były w starych imprezach,  które miałem w Tdziadku i śmigało, co do TD05 to tylko chińczyki maja front entry jak piszesz, star oryginalna taka tyrbina pasuje p&p, właśnie taką teraz komuś wkładam, i sam mam taką u siebie, więc nie wiem skąd pomysł że nie pasuje :)

TD04L z GT/WRX faktycznie przez front entry nie pasuje, jak chcesz takie TD04 z top entry to mam na na zbyciu.

11 godzin temu, BartZ napisał:

Markę ;)

Polecam Valvoline 5w50 VR1 Racing jak srogo nie upalasz, jak upalasz mocniej 10w60 :)

Motul jest przepłacany po dwukroć nie wiem po co..jak i tak ponoć 'wszyscy' zmieniają co 4-5tys olej.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sredniaq napisał:

Przygotowania do zimy:
a900ea76d761564d9a06d77d80e77395.jpg
Zobaczymy jak to będzie świecić :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sadysta!!!

 

Popalisz zwierzakom w lesie ogony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sredniaq napisał:

Albo legacy albo one :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

no tak w Twoim przypadku kontakt z jeleniem byłby przegrany ;)

Upewnij się że alternator masz dobry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Oktan napisał:

Polecam Valvoline 5w50 VR1 Racing jak srogo nie upalasz, jak upalasz mocniej 10w60 :)

 

 

Ja już dawno zgłupiałem jesli chodzi o oleje. Znaczy lałem motula 5w40 do ori turbodziada i poszła panewka. Zrobiłem remont u carfita, i jak mu powiedziałem że chce vr1 5w50 docelowo lać to tak jakos na mnie wymownie spojrzał i w ogóle. No i "kazał" zalewać x-max 0w40. Więc ja już jestem głupi, każdy mówi co innego. Mam teraz silnik swiezo dotarty, pompa 12mm i jak sprawdzam specyfikacje tych wszystkoch smarowideł, to jednak film olejowy jest znacznie grubszy między tymi dwoma Znaczy HTHS około 3.5 vs 4.5 (coś koło tego, z pamieci pisze). Niby duza róznica, ale mnóstwo nowych aut dość wyżyłowanych jeżdzi właśnie na ...W40 i niby jest ok. I weź tu bądź mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja już dawno zgłupiałem jesli chodzi o oleje. Znaczy lałem motula 5w40 do ori turbodziada i poszła panewka. Zrobiłem remont u carfita, i jak mu powiedziałem że chce vr1 5w50 docelowo lać to tak jakos na mnie wymownie spojrzał i w ogóle. No i "kazał" zalewać x-max 0w40. Więc ja już jestem głupi, każdy mówi co innego. Mam teraz silnik swiezo dotarty, pompa 12mm i jak sprawdzam specyfikacje tych wszystkoch smarowideł, to jednak film olejowy jest znacznie grubszy między tymi dwoma Znaczy HTHS około 3.5 vs 4.5 (coś koło tego, z pamieci pisze). Niby duza róznica, ale mnóstwo nowych aut dość wyżyłowanych jeżdzi właśnie na ...W40 i niby jest ok. I weź tu bądź mądry.

Ja bym się słuchał tego, kto robił silnik :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
no tak w Twoim przypadku kontakt z jeleniem byłby przegrany
Upewnij się że alternator masz dobry

Alternator po regeneracji :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sredniaq napisał:

Ja bym się słuchał tego, kto robił silnik :)

dokładnie, @frisco jak @carfit daje gwarancje lej co każe :) 

Ja mówię co sam leję i co mam sprawdzone zarówno w jeździe na codzień i przy upalaniu, tyczy sie też aut w których ten olej jest uzywany od ok 100tys km i ani nie ma zanieczyszczeń ani kłopotów ze smarowaniem czy nadmiernym zużyciem silnika.

Osobiście zraziłem sie do motula kilka dobrych lat temu i już mojego zaufania nie odzyska, jak ktos chce to mu wlewam, ale sam stosował i polecał go nie będę, raz że cena chora choć mniej chora niż millers a dwa jakość różna tego samego oleju o tym samym oznaczeniu, może kwestia żródła, nie wiem.

Jedno mnie zastanawia, czy te nowe wyzyłowane auta padają po stokroć mniejszym przebiegu przez olej, wyzyłowanie, czy zbyt długie interwały zmian? a moze wszystko na raz.. fakt faktem że żadne nowe gónwo nie dorówna Turbodziadowi! :D

5 godzin temu, hugo napisał:

Wczoraj pojawił się TDziadek za 13k PLN LLU na olksie. Czy on już nie był wcześniej wystawiony? Jakoś tak znajomo wygląda.

nie wiem ale po zdjęciach i mnogim w info opisie nie napalałbym się że jest super :)

Nie wiem czy to nie ten co był blizej garwolina z pół roku temu..

Edytowane przez Oktan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Płace 260 zł za bańkę 5l Millersa, także tragedi nie ma. 

Dla mnie to abstrakcja :) ;)

Za tyle można kupić 10l valvo i dwa filtry oleju z wysokiej półki, i jaki sens przepłacać? :P

Ale to wolny kraj wolny wybór, ja nie raz słyszałem że valvo to szit i ktoś go lał nie będzie, szanuję opinie, ja mam swoją sprawdzoną teorię na to i póki sie nie przejadę jak na motulu to marki nie zmieniam. Przynajmniej w swoich samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to abstrakcja  
Za tyle można kupić 10l valvo i dwa filtry oleju z wysokiej półki, i jaki sens przepłacać?
Ale to wolny kraj wolny wybór, ja nie raz słyszałem że valvo to szit i ktoś go lał nie będzie, szanuję opinie, ja mam swoją sprawdzoną teorię na to i póki sie nie przejadę jak na motulu to marki nie zmieniam. Przynajmniej w swoich samochodach.

Jeśli chodzi o Valvo, to mój były turbodziad jeździł na tym chyba od początku pobytu w Pl, jakoś od 2007r i żyje. Silnik (dół) nigdy nie był otwierany. Także moim zdaniem regularna wymiana oleju jest tutaj kluczem do dlugowiecznosci a nie marka oleju...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sredniaq napisał:


Jeśli chodzi o Valvo, to mój były turbodziad jeździł na tym chyba od początku pobytu w Pl, jakoś od 2007r i żyje. Silnik (dół) nigdy nie był otwierany. Także moim zdaniem regularna wymiana oleju jest tutaj kluczem do dlugowiecznosci a nie marka oleju...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I tak i nie, są oleje które zostawiaja straszny syf/nagar w silniku, np castrol

ale prawdą jest że regularna wymiana oleju sprzyja czystosci silnika, na tyle regularna jak styl jazdy, jak mocniej jeździsz zmieniaj częściej a wyjdzie taniej niż remont, nawet lejąc 'drogi-markowy' olej wychodzi taniej niż stuk-puk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Oktan napisał:

nie wiem ale po zdjęciach i mnogim w info opisie nie napalałbym się że jest super :)

Nie wiem czy to nie ten co był blizej garwolina z pół roku temu..

 

To nie ten sam, gość ma auto dwa lata. Generalnie nie zna przeszłości za bardzo. Auto ma założoną instalację gazową. Od razu przyznaje też, że z blacharką nie jest najlepiej. Czekam na dodatkowe zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ayu napisał:

 

To nie ten sam, gość ma auto dwa lata. Generalnie nie zna przeszłości za bardzo. Auto ma założoną instalację gazową. Od razu przyznaje też, że z blacharką nie jest najlepiej. Czekam na dodatkowe zdjęcia.

 

widzę że usilnie szukasz klasyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...