Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

Ma kilka sztuk ciekawych aut, m.in. RX-7 i stara się utrzymywać w ładnym stanie. Wydaje mi się, że warto kupić od niego jak ktoś szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że gadamy o czymś czego nie widzą ludzie bez FB:rolleyes:

Może łaskawie wrzuci któryś smyk coś dla mnie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 14:53, frisco napisał:

Czy ktoś z Was przerabiał może temat regeneracji pompy wodnego IC? Ktoś w PL zajmuje sie tym? Rok temu próbowałem regeneracji ale zakład we Wrocławiu poddał się, a niestety pompa używka padła po roku. Z tego co czytałem wcześniej, da radę wstawić jakąś pompę od merca, ale chciałbym  najpierw spróbować z regeneracją.

Kupiłem takie coś i jeszcze działa... https://allegro.pl/pompa-pompka-do-wody-obiegowa-obiegu-12v-1200l-h-i6348691812.html?snapshot=MjAxOC0wNS0zMVQyMDo1MzoxOS4zMzFaO2J1eWVyO2JhNzdiNmM4MjYxNjhhZGIzOGUzMDk3NDM5ZGMxODZjMzc3ZTUyMTJiNTc0ZGQ5ZjBlODNkZGRkMjE0MzE0YWY%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Michał Guz napisał:

 

@Michał Guz dzięki za linka. Po kilka dniach pompa się naprawiła sama:) Na razie normalnie działa ale rozglądam się za regeneracją bo i tak stara pompa leży i tylko miejsce zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 14:53, frisco napisał:

Czy ktoś z Was przerabiał może temat regeneracji pompy wodnego IC? Ktoś w PL zajmuje sie tym? Rok temu próbowałem regeneracji ale zakład we Wrocławiu poddał się, a niestety pompa używka padła po roku. Z tego co czytałem wcześniej, da radę wstawić jakąś pompę od merca, ale chciałbym  najpierw spróbować z regeneracją.

Ja. Choć nie tyle regeneracji, co wymiany. Mam założoną inną, nową ale nie oryginalną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hugo napisał:

Napisz coś więcej.

coś więcej. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hugo napisał:

więcej:biglol:

:censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, takumifan napisał:

 

Prawda.

Nieprawda, a w zasadzie nie w pełni :)

3 godziny temu, hugo napisał:

Gdzieś słyszałem czy czytałem, że oryginalna pracuje z różną wydajnością w zależności jak obciążony jest silnik. Prawda to?

pracuje w dwóch prędkościach, sterowane po TPSie, zaleznie od wychylenia przepustnicy. Odpowiada za to częściowo przekaźnik  w okolicy lewego kielicha pod maską.

Znaczy odpowiada za przełączanie prędkości. Nie wiem jak w przypadku wymiany na nieoryginalną, ale zasada jest raczej ta sama, sterownie napięciem , więc powinno dzialać z każdą

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gadacie o tym icku - spojrzałem w swój i mam tam pianę :o Chyba trzeba zmienić płyn...  Ale najpierw nowa krew do silnika a wcześniej płukanka :D 6,5K nalatałem na tej oliwie to już jej starczy. 

Skusiłem się na 0W40, to może trochę pomoże na stukające na zimno szklanki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał Guz U Ciebie już nic nie pomoże :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A piana może być od zapowietrzenia układu ;)

Uważam że 0w40 w przypadku Twojego silnika to zabójstwo... Ale to moje prywatne zdanie  :)

8 minut temu, chojny napisał:

 

 

Na zimno to Piston Slap ;) 

 

 

Szklanki w Turbo czasem naprawde dają czadu na zimno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...