Skocz do zawartości

kiedy na serwis z klimą


mikael

Rekomendowane odpowiedzi

witam to moje pierwsze autko z klimą i mam pytanko kiedy serwisujemy klime nic nie wiem na ten temat ponoc jakis gaz sie uzupelnia jakies odgrzybianie cy cuś ? mój forek nie mial serwisu klimy od nowosci tak powiedzial gosc na stacji serwisowej ale to jeszcze sprawdze . chociaz byl przez pierwsze 5 lat serwisowany tylko w subaru , wiec chyba robili serwis klimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalisci pewnie sie jeszcze wypowiedza, ja ze swojej strony wymienilkem filtr kabinowy i robilem odgrzybianie - samo odgrzybianie trwalo cos kolo godziny ale fakt jest taki ze teraz caly uklad chlodzenia i grzania wnetrza dziala o niebo lepiej.porostu oddycham jakby czystrzym powietrzem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to moje pierwsze autko z klimą i mam pytanko kiedy serwisujemy klime nic nie wiem na ten temat ponoc jakis gaz sie uzupelnia jakies odgrzybianie cy cuś ? mój forek nie mial serwisu klimy od nowosci tak powiedzial gosc na stacji serwisowej ale to jeszcze sprawdze . chociaz byl przez pierwsze 5 lat serwisowany tylko w subaru , wiec chyba robili serwis klimy ?

Bo ceny w Norwegii są takie , że taniej jest jechać do Polski na taki serwis i jeszcze Ci zostanie na podróż . Klimę należy serwisować każdej wiosny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-5 lat to zdecydowanie za dlugo (swoja droga chyba malo ktory uklad wytrzymal by z wlasciwym cisnieniem tyle czasu), teoretycznie powinno sie serwisowac raz w roku (ale to oczywiscie wszystko ZALEZY) najlepiej przed latem czyli tak jak napisal marek-szulczyk wiosna ;) jesli klima dlugo nie byla serwisowana to po jej kompletnym serwisie odczujesz duza roznice w sile nadmuchu, "swiezosci" powietrza itp ogolnie mysle, ze warto zainwestowac w taki proces, szczegolnie jesli planujesz uzywac klimy regularnie latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto przed każdym sezonem wymienić filtr i odkazić klimę . Koszty nie są duże , bo filtr i tak należy wymienić , a odkażanie nie zaszkodzi . Kurz i roztocza mogą być dokuczliwe i śmierdzą . Nawet jeśli nam nie szkodzi , to czasami musimy przewozić alergików . Płyn w instalacji wystarczy sprawdzić co pięć lat . Tak mi wytłumaczono w dobrym serwisie klimatyzacji . Przy okazji odkażania klimy , sprawdza się stan chłodnicy i myje z zewnątrz . Koszty odkażania 100-300 zł w zależności od środka odkażającego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...