Skocz do zawartości

Pompa paliwa


Norbi GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj po odpaleniu GT MY98 miałem bardzo dziwny objaw: silnik działał tak jak by wypalało się właśnie paliwo... po czym zgasł...

Doszedłem do wniosku że to musi być NIE DZIAŁAJĄCA POMPA PALIWA, diagnoza potwierdzona w 3 minuty (wężyk z ręczną pompką - silnik działał)

 

Pytanie:

1. jak sprawdzić działanie pompy paliwa nie wyciągając jej z samochodu (ew. jakiś schemat elektryczny)

2.Gdzie znajduje się bezpiecznik / przekaźnik od pompy paliwa

 

Bardzo proszę o pomoc, bo niestety dzisiaj właśnie zaczął się długi weekend, a ja mam autko unieruchomione... Pozdrawiam!

 

[ Dodano: Sro Cze 10, 2009 7:38 pm ]

Dodam coś do tematu: teraz jest 3/4 baku paliwa (i przy takim stanie pompa odmówiła posłuszeństwa), nigdy nie jeżdżone na rezerwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa tez ma jakas swoja zywotnosc

 

 

najprosciej - zdejmij tylna kanape i nasluchuj. kluczyk przekrec na "zaplon" (bez odpalania) i powinienes uslyszec zalaczajaca sie pompe paliwa - jak jest sprawna powinna na jakas sekunde/dwie sie zalaczyc

 

jak sie nie zalaczy - wymien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim wyjmę pompę (dzisiaj i tak nigdzie nie kupie, a operacja wydaje się dość prosta) chciałbym sprawdzić przekaźnik, może ktoś wie gdzie się takowy znajduje? bo po przekręceniu kluczyka nic nie słychać (powinienem słyszeć przekaźnik?)

adamusmax dzięki za radę, już nasłuchiwałem i niestety lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z garażu. Wyjąłem pompę ze zbiornika, podłączyłem i cisza... delikatnie obstukałem + - i OŻYŁA :) Niestety czas jej się skończył. Poskładałem wszystko i autko działa. Oczywiście jutro zakup nowej pompy i wymiana. Temat byłby skończony ALE dalej nie wiem gzie jest przekaźnik i bezpiecznik od pompy paliwa w GT MY98 (teraz mi to nie potrzebne, ale warto by takie rzeczy zlokalizować... dzisiaj rozebrałem nawet plastik pod kierownicą i szukałem, poza poukładaniem kabli nic nie znalazłem :) )

 

Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane objawy wskazują na zacieranie się pompy, teraz na chwilę odpusciła, ale zatrze się raczej na ,,dębowo", także wymiana jest nieunikniona, kup sobie od razu jakieś Walbro czy Boscha, i nie kupuj używki, bo zaraz będziesz zmuszony znowu do grzebaniny...pompa zaciera się ze względu na brud w paliwie, który niestety zawsze jest w paliwie plus resztki korozji wywołanej skroploną wodą w zbiorniku i gotowe. Słyszałem teorię o dodawaniu dodatków smarujących i czyszczących do paliwa, uważam, że na pewno nie zaszkodzą, wyciagną wodę z paliwa (starym sposobem kierowców było dodawanie denaturatu który łącząc się z wodą oczyszczał paliwo) odrobina oleju do dwusuwów dodana do benzyny też dobrze działa na pompę i wtryski, ale z kolei niespecjalnie na katalizator. Marzeniem by było kryształowo czyste paliwo....tylko skąd.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś AUDI 100 w latach 80 . Jak w zbiorniku było około 10 litrów , to przy hamowaniu paliwo przelewało się do przodu i pompa pracowała "na sucho" . Po wymianie kilku pomp , powiedzieli mi , że taka jest wada zbiornika . ZABÓJSTWEM JEST JAZDA NA OPARACH PALIWA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie jeżdżone na rezerwie
Właśnie wróciłem z garażu. Wyjąłem pompę ze zbiornika, podłączyłem i cisza... delikatnie obstukałem + - i OŻYŁA :) Niestety czas jej się skończył
Oczywiście jutro zakup nowej pompy i wymiana

 

Pytanie brzmi: gdzie znajduje się przekaźnik oraz bezpiecznik w Imprezie GT MY98

 

Pozdro! i dzięki wszystkim za pomoc oraz swoje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem teorię o dodawaniu dodatków smarujących i czyszczących do paliwa, uważam, że na pewno nie zaszkodzą, wyciagną wodę z paliwa
Ktoś coś może polecić z takich dodatków? Czy taki dodatek smarująco-czyszczący do paliwa nie obniży jego liczby oktanowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik numer 16 w skrzynce bezpiecznikow, przekaznik jest pod deska rozdzielcza, od strony drzwi kierowcy blisko podszybia.

 

myślę że nie tylko mi przydadzą się te informacje! (mam nadzieje że nigdy nie będę musiał ich wykorzystywać ;) )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche OT ale dotyczy pompy paliwa. duzo roboty jest z obnizeniem pompy paliwa? Jak wiadomo ponizej polowy wahy w baku nie mozna upalac bo przerywa. pompa walbro oczywiscie siedzi w baku.

 

powiem Ci nie długo, bede to ćwiczył, bo też mnie to wkurza, jedno rozwiązanie juz znam, ale dość kłopotliwe, poszukam czegoś łatwiejszego :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche OT ale dotyczy pompy paliwa. duzo roboty jest z obnizeniem pompy paliwa? Jak wiadomo ponizej polowy wahy w baku nie mozna upalac bo przerywa. pompa walbro oczywiscie siedzi w baku.

 

powiem Ci nie długo, bede to ćwiczył, bo też mnie to wkurza, jedno rozwiązanie juz znam, ale dość kłopotliwe, poszukam czegoś łatwiejszego :cool:

 

jest pewne - niedrogie i proste rozwiazanie, ale nie mam czasu go wdrozyc, mysle ze bede mial troche czasu w lipcu to to ogarne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...