Skocz do zawartości

Skrzypiace drzwi


Alpin

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zaczęły mi niesamowicie skrzypieć drzwi :evil: od strony kierowcy,

co dziwne stało się to z dnia na dzień

poza tym są lekko opadnięte, przez co zamykają i otwierają się zdecydowanie ciężej niż pozostałe :sad:

 

może ktoś wie gdzie coś takiego można naprawić w warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba. Można sobie samemu z tym poradzić ale jak pytasz to takie naprawy wykonują blacharze.Zawiasy mogą być chwycone, więc starczy polać parę razy WD-40 otwierać i zamykać i powinno się uspokoić.Może też być że zawiasy są już zużyte , trze metal o metal i mają luzy góra -dół, wtedy jest objaw opadnięcia i drzwi żle się zamykają.Sposób chwilowy na to jest taki że opuszcza się szybę ,otwiera troszkę drzwi i podnosi się ich mocno do góry- sprawdzając czy lepiej się zamykają tak długo podnosimy aż drzwi będą się dobrze zamykać- i już gotowe.Profesionalna naprawa zawiasów ta regeneracja :!: tak cię nie minie i będzie dużo dłużej trwać :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknąłem na razie jakimś wyrobem WD-40 podobnym bo aż wstyd było otwierać drzwi z przeraźliwym piskiem, chyba ogranicznik (czy jak się nazywa, ten element na środku) tak piszczał, ale takie rozwiązanie to chyba prowizoryczne jest. Drzwi są opadnięte, co widać przy przymkniętych i czuć przy zamykaniu

 

Profesionalna naprawa zawiasów ta regeneracja tak cię nie minie i będzie dużo dłużej trwać

 

Właśnie dlatego się pytam, czy ktoś coś takiego robił i mógłby jakiś porządny zakład polecić

 

ojciec parę lat temu regenerował zawiasy w primerze i efekty funkcjonalny i wizualny był raczej kiepski, drzwi niewiele lepiej się otwierały i napaćkali jakiegoś jaskrawego silikonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Ty masz przejechane , skoro zawiasy mówią papa ? Mam takie same i 180kkm ale problemów z nimi nie mam . Może jednak warto zamówić nowe w ASO ? To chyba nie jest majątek , a masz spokój do końca żywota auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknąłem na razie jakimś wyrobem WD-40 podobnym bo aż wstyd było otwierać drzwi z przeraźliwym piskiem, chyba ogranicznik (czy jak się nazywa, ten element na środku) tak piszczał, ale takie rozwiązanie to chyba prowizoryczne jest. Drzwi są opadnięte, co widać przy przymkniętych i czuć przy zamykaniu

 

no dobra ale srodek wd-40 to nie jest srodek smarujacy... przeplukales wd, ok teraz nasmaruj np. smarem silikonowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...