Jump to content

Skrzypiace drzwi

Alpin
 Share

Recommended Posts

Wczoraj zaczęły mi niesamowicie skrzypieć drzwi :evil: od strony kierowcy,

co dziwne stało się to z dnia na dzień

poza tym są lekko opadnięte, przez co zamykają i otwierają się zdecydowanie ciężej niż pozostałe :sad:

może ktoś wie gdzie coś takiego można naprawić w warszawie?

Suba. Można sobie samemu z tym poradzić ale jak pytasz to takie naprawy wykonują blacharze.Zawiasy mogą być chwycone, więc starczy polać parę razy WD-40 otwierać i zamykać i powinno się uspokoić.Może też być że zawiasy są już zużyte , trze metal o metal i mają luzy góra -dół, wtedy jest objaw opadnięcia i drzwi żle się zamykają.Sposób chwilowy na to jest taki że opuszcza się szybę ,otwiera troszkę drzwi i podnosi się ich mocno do góry- sprawdzając czy lepiej się zamykają tak długo podnosimy aż drzwi będą się dobrze zamykać- i już gotowe.Profesionalna naprawa zawiasów ta regeneracja :!: tak cię nie minie i będzie dużo dłużej trwać :!:

Psiknąłem na razie jakimś wyrobem WD-40 podobnym bo aż wstyd było otwierać drzwi z przeraźliwym piskiem, chyba ogranicznik (czy jak się nazywa, ten element na środku) tak piszczał, ale takie rozwiązanie to chyba prowizoryczne jest. Drzwi są opadnięte, co widać przy przymkniętych i czuć przy zamykaniu

Profesionalna naprawa zawiasów ta regeneracja tak cię nie minie i będzie dużo dłużej trwać

Właśnie dlatego się pytam, czy ktoś coś takiego robił i mógłby jakiś porządny zakład polecić

ojciec parę lat temu regenerował zawiasy w primerze i efekty funkcjonalny i wizualny był raczej kiepski, drzwi niewiele lepiej się otwierały i napaćkali jakiegoś jaskrawego silikonu

Guest IRAZU

Ile Ty masz przejechane , skoro zawiasy mówią papa ? Mam takie same i 180kkm ale problemów z nimi nie mam . Może jednak warto zamówić nowe w ASO ? To chyba nie jest majątek , a masz spokój do końca żywota auta .

Psiknąłem na razie jakimś wyrobem WD-40 podobnym bo aż wstyd było otwierać drzwi z przeraźliwym piskiem, chyba ogranicznik (czy jak się nazywa, ten element na środku) tak piszczał, ale takie rozwiązanie to chyba prowizoryczne jest. Drzwi są opadnięte, co widać przy przymkniętych i czuć przy zamykaniu

no dobra ale srodek wd-40 to nie jest srodek smarujacy... przeplukales wd, ok teraz nasmaruj np. smarem silikonowym :)