Skocz do zawartości

hałas


maciek i paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Tez wybieram sie do serwisy z moim OBK 3,0 . przejechane 20 000 i przy lekkim poruszeniu kierownicą w lewo czy w prawo słychać inny dzwiek, lekkie wibracje przekładają sie na płytę podłogową. Ogólnie jest zdecydowanie głośniej w samochodzie, cos jak w zony Yarisie, wszsytko słychać. Przy zdjęciu nogi z gazu przy 80-90 km/h słychać głosne uuuuuuuu. Zobaczymy czy ja przewraźliwiony jestem czy faktycznie cos jest na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 D (16tyś) powyżej 70 km/h pojawia się nieprzyjemne buczenie, które już przy lekkim skręcie w prawo(tylko) znika.Dodam, że nie pochodzi od silnika. czy ma ktoś jakiś pomysł?

Przód , tył , lewa , prawa stroną ? Daj więcej informacji . Może przy wyższych prędkościach przechodzi ? itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych informacji naprawdę trudno coś diagnozować - to jak pytać wróżki . Ponieważ auto jest nowe , to trudno zakładać awarię . Jedyne co przychodzi mi do głowy , to opony . Jeszcze biorę pod uwagę łożysko koła , albo dyfra . Bez przejażdżki chyba nikt ci nie pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak buczało. Jak jechałem po łuku w lewo, to buczało mniej lub wcale, natomiast w prawo - buczało bardziej. Myślałem, że opony, okazało się, że łożysko po stronie pasażera.

 

W przypadku kończącego się łożyska, po podniesieniu auta "na luzie" pokręć kołem trzymając rękę na sprężynie amortyzatora - czuć takie specyficzne mrowienie. Nie wiem jak to opisać, ale jak będzie, to na pewno rozpoznasz. Na drugim kole ze sprawnym łożyskiem sprężyna podczas kręcenia koła nie mrowiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i sprawdzone. Łożysko. Swoją droga to troche dziwne, że przy 20 000 pada łozysko, teraz czekamy na nowe łozysko aż doturla się z Niemiec

 

[ Dodano: Czw Lip 23, 2009 8:04 pm ]

I po sprawie, serwis szybko zamówił piastę i wymienił, teraz chodzi jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...