Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu


wil3

Rekomendowane odpowiedzi

Może mnie ktoś oświecić, jak objawowo wygląda konieczność wymiany łańcucha rozrządu? Cytując kogoś tam z archiwum, "łańcuch wymienia się, jak zaczyna hałasować" - jak to może wyglądać, a raczej brzmieć? Przy rozruchu, czy podczas jazdy? A może jedno i drugie?

 

Dlaczego pytam - otóż niedawno wymieniałem pompę wody, która jest "napędzana" łańcuchem. Pompa była walnięta i puszczała płyn chłodnicy. Przed wymianą obserwowałem przy uruchamianiu zapłonu taki dźwięk trudny do opisania (teraz myślę, jakby łańcuch razem z zębatką hałasował). Po wymianie pompy dźwięk ustał. Wczoraj znowu go usłyszałem i aż sobie siadłem (no dobra, już siedziałem). Poziom płynu sprawdzam regularnie co dwa, trzy dni i póki co trzyma poziom, raz jest 1cm poniżej MAX, raz trochę powyżej, ale generalnie nic nie ucieka.

 

Po prostu zastanawiam się, czy łańcuch mi nie uszkodził pompy i, podążając dalej, czy nie robi tego powoli znowu z nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancuch zaczyna halasowac gdy jest na tyle wyciagniety ze automatyczny napinacz nie daje rady zlikwidowac luzu. Nawet luzny lancuch nie uszkodzi pompy wody, pompa sama sie zuzywa z przebiegiem. Ogolnie naped rozrzadu lancuchem jest bardzo trwaly. Jesli dzwiek sie pojawia i znika to albo hydrauliczny napinacz jest padniety, albo w silniku jest zuzyty badz nieodpowiedni olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zmieniam co 7kkm, Motul 300V 5W40. Jest jeszcze możliwość, że hałasuje coś zupełnie innego. Na razie temat olewam, będę monitorował poziom płynu i zobaczymy co dalej.

 

Dzięki za konkretne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...