Skocz do zawartości

"Świszczenie" przy ruszaniu - zimny silnik


Wulfhere

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem mój OBK 2.0D, że przy ruszaniu przy zimnym silniku (szczególnie przy ruszaniu w korku - bez gazu) coś jakby "świszczało" spod maski. Dzwięk jest słuszalny w środku gdy radio sobie cicho gra i chodzi klima. Jak słyszać z zewnątrz nie wiem nie miałem dziś okazji sprawdzić. Czy ktoś ma lub miała coś podobnego???? Co to może być?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być np. sprzęgło , ale mając gwarancję , nigdy bym nie szukał pomocy poza ASO . Za serwis w ramach gwarancji należy się obsługa - za nią zapłaciliśmy .

 

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 1:06 pm ]

Poza tym SIP może nie uznać naszych praw jeśli stwierdzi , że ktoś "grzebał ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to zobaczymy jak się SIP zachowa z gwarancją, wiem że już klilka przypadków padnięcia sprzegła w dieselu było więc zainteresowanych jest paru a i możliwości prawne teraz też większe. No zobaczymy jak na razie liczę na to że SIP stanie na wysokości zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe nie świszczy, tylko ćwierka :wink: , oraz to mało prawdopodobne przy takim przebiegu. Mam 135 tys. i jutro wymieniam sprzęgło - koło dwumasowe ćwierka od ponad roku :wink: .

 

No ale ja mam benzynę :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem mój OBK 2.0D, że przy ruszaniu przy zimnym silniku

 

Wulfhere, ile masz przejechanych kilometrów?

 

U mnie pojawił się dźwięk świszczenia, delikatnego turkotania, ale z przodu silnika (patrząc od strony chłodnicy), gdzieś w okoliy pompy vacuum, po 15 tys. W ASO sprawdziliśmy czy to przypadkiem nie pasek wieloklinowy albo któraś z rolek ale po ściągnięciu paska dalej był ten dźwięk. Najgorsze jest to, że nie ma jakieś konkretnej prawidłowości: wydaje mi się, że po jeździe miejskiej dźwięk jest bardziej słyszalny niz pot rasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulfhere, przepraszam, widzę, że masz 17 tys.

 

Koszt wymiany kompletu z kołem jednomasowym to około 3tys.,

 

Mam nadzieję, że to jednak nie sprzęgło. Ale jest to prawdopodobne. Ponoć sprzęgło w dieslu jest żywcem wzięte z 2,5 trubo, a tam moment jest o 10% niższy. A ma to znaczenie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam dzisiaj sprzęgło i koło na jednomasowe, bo dwumasowe już było wymieniane około 50 tys. km temu.

Koło mi ćwierkało, od kiedy mam samochód - prawie 1,5 roku i to sie nasilało, niestety. Czekałam na koniec sprzęgła i się doczekałam :wink: .

 

luksp, wiczorem skrobnę Ci ile za co, tylko nie wiem czemu tak drogo :lol: .

 

[ Dodano: Wto Cze 09, 2009 7:31 pm ]

luksp :arrow: PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Updatując - poprzednie objawy ustały w ASO nic nie ustalono bo było cicho w trakcie próby.

 

Ale pojawił sie nowych dziwęk - w okolicach 1700- 2100 obrotów przy prędkości powyżej 60 kmh i dodaniu gazu gdy turbosprężarka wkręca się na oborty pojawia się jakiś dzwięk z chyba z układu wydechowego jakby "balach wpadająca w rezonans". Po przekroczeniu 2100 jest już ok. Zaznaczam, że wcześniej tego na pewno nie było.

 

Czy ktoś się z tym spotkał w 2.0 D????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawia się jakiś dzwięk z chyba z układu wydechowego jakby "balach wpadająca w rezonans".

 

ja mialem cos takiego w forku i jak pisze marek-szulczyk, byla to rezonująca osłona wydechu - z tym ze u mnie brzęczało cały czas, od momentu odpalenia silnika (zresztą najbardziej to było slychac na jałowym). raczej nic specjalnie groźnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było najbardziej upierdliwe w tunelu i przy wyjeżdżaniu pod górkę z centrum handlowego, okazało się, że się jakiś zaczep od osłony urwał i zrobili mi obejmę (metalowe trytytki założyli) - tak jest najprościej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, w moim EJ20 tez cos swierczy, nagram na fot to umieszcze i ocenicie:

to jest slyszalne jedynie przy bardzo malych obrotach i delikatnym dodawaniu gazu 0,5 -1,0 k rpm

 

U mnie bylo identyko, przy podjezdzaniu, szczegolnie w korkach bylo charakterystyczne cwierkanie (troche podobne do slizgajacego sie paska), wywalilem dwumase i nie ma juz problemu :roll:

 

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 7:08 pm ]

Pewnie jakaś osłona układu wydechowego - to często się zdarza .

 

wiesz dokladnie ktora ?

 

U mnie tez cos rezonuje, jak sie np trojke przy malej predkosci zapoda, np po zakrecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...