Jump to content

Prasa motoryzacyjna


Vefour
 Share

Recommended Posts

Jak przeczytałem o reklamie STI w auto plusie to mnie tak olśniło, że pewnie nigdy bym na nią nie wpadł, gdyby nie forum (tu stosowny hołd). Założyłem nijako, że pismo nieciekawe i nie nabywam. Ponieważ w ogóle nie kupuję jakieś zabójczej ilości pism motoryzacyjnych, ciekaw jestem Waszej opinii co jest - subiektywnie! - najcikawsze. Ja lubiłem motor, ale ostatnio się jakoś takoś .... auto moto sport też czasami przeglądam, ale rzadko trafi a w to co mnie naprawdę ciekawi. W sumie nie ma chyba pisma które by pisało także o "otoczce" prowadzenia samochodu,a nie samym samochodzie jako takim - mam na myśli coświęcej o technice jazdy, technologii, zachowaniach, nawet przepisach etc - testy, zwłaszacza dłuższe (swoją drogą ciekawe jak z niezależnością tych testów) są ciekawe, ale dla nie-maniaków tylko na rzut oka, bo szczerze jest mi obojętne, jak na drodze zachowuje się opel vectra. Czasami kupuję auto świat, bo są fajne ogłoszenia - ktoś np. sprzedawał humera-hamera :)))

 

Może jednak coś przegapiam, jakieś kultowe pismo? Pewnie Plejady, ale nie lubię prenumeraty, a nie mam czasu podjechać do salonu :)))

 

Rgds,

 

Zadumany nad stanem prasy i czytelnictwa w III RP

 

V.

Link to comment
Share on other sites

Ja co roku kupuje katalog Auto Motor Sport (jak jeszcze nie było polskiej edycji rodzina z Niemiec przysyłała hehe :) ) - lektury starcza na dłuuuuugo.

Z czaspism

- Auto Świat czytam już tylko w kolejce do kasy - 2, 3 min w zupełności wystaczą

-WRC czytuje

-MotoMagazyn kupowałem swego czasu (gdy jeszcze istniał) regularnie

-Raz w miesiącu (alternatywnie) kupuje AMiS albo Auto Sukces albo Auto-Moto (rzadziej) albo GT (z podejsciem jak Hwojtek)

 

to tyle....

 

Nie widziałem jeszcze, ale słyszałem o nowym miesięczniku "Spoiler" i wnioskując z tytułu - na pewno suuuuper :wink: fachowe i techniczne...hehe

Link to comment
Share on other sites

Co do Spoilera to słyszałem ze ciezko go kupic :lol:

 

Widzialem Spoiler. Specyficzna grupa docelowa, do której nie zaliczyłbym żadnego użytkownika Subaru w Polsce - oprócz tego:

 

34021866403272003105706-2-223200.jpg

 

Riceboystwo generalnie.

Link to comment
Share on other sites

Co on zrobił tej biednej Subarynce? :cry::cry::cry::cry::cry:

 

A wracając do czasopism... Motomagazynu mam wszystkie numery od 8/1998 do ostatniego tchnienia, które wydał z siebie parę miesięcy temu. Auto+ dostaję jako pozostałość po prenumeracie MM, ale nie wiem, czy ją przedłużyć. Jeśli już, to tylko po to, żeby oprócz rajdów też trochę wśród cywilnych aut być na bieżąco... Ale powoli natłok elektronicznch bajerów i gadżetów (u każdego producenta inne) zaczyna mnie przerażać i zastanawiam się nad sensem analizowania tego wszystkiego.

 

Oprócz tego oczywiście WRC, choć w większości czytam w nim informacje, które sam kilka lub kilkanaście dni wcześniej umieszczam na http://www.rajdy.hoga.pl... Ale parę szczegółów więcej zawsze się człowiek dowie.

Link to comment
Share on other sites

Czasami kupuje też francuskie "Sport Auto" - świetna gazeta z rewelacyjnymi testami samochodow z gornej pólki. Gdyby nie kosztowała prawie 30 zł i gdybym nie byl poznaniakiem to kupowałbym co miesiąc.

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Ja czytuje nazmiane MOTOR i Autoświat - wiec staram się wyciągnąć średnią ważoną z tego co piszą, ale to by trzeba mieć jakieś pewniejsze wzory matematyczno-alchemiczne, żeby tak naprawde się prawdy dowiedzieć. Ale moi drodzy; pamiętacie o takim sympatycznym staruszku? Nazywa(ł) się Iwaszkiewicz - i prowadził Magazyn Auto w tvP.

Wiem że jeszcze :twisted: żyje ( oby sto lat ) ale gdzie teraz pisuje ???

KTOŚ WIE ??

Link to comment
Share on other sites

Generalnie jeśli chodzi o pisma motoryzacyjne to ciężko polecić coś naprawdę dobrego, gdzie znajdziemy to wszystko, czego chcemy - taka gazeta po prostu nie istnieje. Można naturalnie wybierać wśród takich tytułów jak WRC, Autoświat czy nawet Auto Ekspert. Kwestia potrzeb i gustu. Ja oczywiście najbardziej cenię sobie "elektroniczne pisemka" - portale rajdowe i motoryzacyjne. Wszystko na bieżąco, bez latania do kiosku i wydawania kasy (no, może oprócz kasy za neta).

 

Sorki, może nie jest to najlepszy sposób na czytanie, więc młodzieży nie polecam :)

Link to comment
Share on other sites

WRC - jest u mnie numerem jeden od pierwszego numeru

Auto Swiat - kupuje z przyzwyczajenia ale zazwyczaj nie mam czasu go przeczytac

Motor - troche taki archaiczny dla mnie.............ale szanuje to pismo ze wzgledu na jego wiek :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja najchetniej czytam AMiS oraz wersje niemiecka Auto, Motor und Sport. AutoSwiat to banalne tlumaczenie AutoBild, a AutoBild jest niesamowicie uzaleznione szczegolnie od niemieckich producentow (Lupo contra Arosa, wygralo Lupo). Nie trawie specjalnie takich dosc amatorskich pism, ktorych nazw nawet nie pamietam. Dobre sa ogolnie rajdowe magazyny WRC itp. Ale jak juz bylo pisane, kazdy ma troszke inne zainteresowania.

 

 

Pozdrawiam,

ThanJu

Link to comment
Share on other sites

AutoBild jest niesamowicie uzaleznione szczegolnie od niemieckich producentow (Lupo contra Arosa, wygralo Lupo).

 

Nie bardzo nadążam - jeden producent (niemiecki zresztą), to co miało wygrać? Aston Martin?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...