Skocz do zawartości

Portugalia - fotki, filmy i wszystko co tam macie :-)


waszka

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś byłby zainteresowany biletami dla dwóch osób, w obie strony do Lizbony? Wylot z Modlina 30.05, powrót 09.06. Do tego dokupiony mam parking i jakiś większy bagaż (jedna sztuka).

 

Będę próbował (tak, wiem że to nierealne) zwrócić bilety Ryanairowi, ale może ktoś jest chętny je "przejąć"?

 

Zmieniliśmy plany bo żona jest w ciąży i w związku z niezerowym ryzykiem wystąpienia wirusa zika na południu Europy (komar tygrysi) zdecydowaliśmy się nie lecieć :) Jak ktoś ma propozycję ceny to proszę o PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciliśmy 1800 za wszystko, teraz widzę Ryanair chce 1896 za lot plus bagaż 15kg dla jednej osoby. Wydaje mi się, że jakieś 650 mógłbym wziąć (1044 będzie kosztowała zmiana danych pasażerów).

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Porto również urzeka, zupełnie inny klimat niż Lizbona ale też pięknie. Poza tym porto nigdzie nie smakuje tak, jak tam. Faro paskudne, ja byłem w Olhao, jak ktoś lubi plaże, to tam jest fajnie - sporo wysepek z fantastycznymi plażami. Lizbona rewelacyjna, zwłaszcza dzielnica Alfama - trzeba zobaczyć. I mają najlepszego dorsza na świecie, bacalhau a braga genialny. I jeszcze ciasteczka pastais de Belem, od których się uzależniłem, a u nas nie ma :(

Ciasteczka Pastais de Belem są w Kamionkach :) Rewelacja! Bardzo dobre.

Cała Portugalia jest przepiękna. Jestem tam od 16 lat 1-2 razy w roku. Kraj i ludzie wspaniali. Ciekawe wybrzeże południowe, polecam zwiedzanie autem (z wypożyczalni najlepiej). Można codziennie być na innej plaży, każda jest inna i ma swój urok. I te miasteczka: Carvoeiro, Lagos, Alvor, Loule, Armacao de Pera....  Wybrzeże zachodnie również przepiękne, plaże puste nawet w sezonie i rzeczywiście można się tam wyłączyć i wypocząć.

Polecam Lizbonę i całe Wybrzeże Lizbońskie - Costa Prata, Batalha, Alcobaca, Tomar, Obidos, Sintra, Mafra, Santarem, Peniche, Nazare, Coimbra i tak w nieskończoność. Wszędzie jest klimatycznie.

A cenowo na miejscu nie jest drogo...

I Porto też ciekawe, ale panuje tam inna atmosfera w porównaniu z Lizboną, czy Coimbrą.

Lizbona się bawi, Porto pracuje, a Coimbra się uczy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekk napisał:
W dniu 26.06.2018 o 22:09, Aga napisał:

Pytanie: jak najtaniej i najlepiej dotrzeć do Aveiro? :)

rozumiem że najlepiej to jest najtaniej, zatem proponuję na stopa:D

 

:P

 

Screenshot_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aveiro nie bardzo zwiedziłam, tylko w drodze z dworca na uniwerek i z powrotem, ale można sobie darować tę podróż ;)

 

Porto bardzo ciekawe, uwielbiam takie miasta. Pełne bardzo ciekawych zaułków, sprzeczności i ... remontów. Dźwigów jest tam nieskończona ilość, tak że jak ktoś lubi stare klimaty to nie ma na co czekać.

Trzy dni to mało, ale przy dużej dyscyplinie można sporo zobaczyć, mnie to zajęło dwa i pół ;)IMG_20180921_194139.thumb.jpg.3ffaf8e33f6ad1593a38e94e79f05a4a.jpg

Przypadkowe zdjęcie, policz ile jest dźwigów ;)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...