Skocz do zawartości

Zmiana radia na niefabryczne - problem


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze zdjęciem obudowy konsoli środkowej. Odkręciłem śruby na dole, dolne zatrzaski puściły lekko, środkowe też (te na wysokości radyjka) ale w dalszym ciągu coś piekielnie trzyma. Targałem już naprawdę mocno, a puścić nie chce. Nie chcę połamać więc na razie spasowałem. Podpowie ktoś gdzie jeszcze są zatrzaski i jak je podejść żeby nie połamać ?? :) Mam wrażenie, że blokuje trochę cupholder ale nie widzę sposobu na jego wyjęcie. Coś trzyma albo w okolicy włącznika awaryjnych albo na bokach w okolicy plastiku między radiem a nawiewami.

Druga kwestia to czy dam radę na miejsce fabrycznego gniota wstawić Pioneera ?? Nie ukrywam, że na oko Pioneer jest szerszy niż fabryczne radio. W Imprezie jakoś udało mi się je wstawić ale tutaj kształt obudowy jest inny (mniej koszystny). Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tomasz_555, tu znajdziesz wszystko na ten temat: http://www.scoobymods.com/forums/2003_s ... t7238.html - musisz się zalogować (zarejestrować) żeby podejrzeć zdjęcia

Najlepiej je podwazyc plaskim srubokretem
zgadza się, choć radziłbym owinąć go czymś (taśma klejąca, itp), gdyż ta perforowana tapicerka wokół konsoli jest mocno wrażliwa na dziobanie metalowym końcem, nawet płaskim :arrow: niestety wiem to z autopsji :neutral:

 

[ Dodano: Nie Maj 10, 2009 9:37 pm ]

Druga kwestia to czy dam radę na miejsce fabrycznego gniota wstawić Pioneera ?? Nie ukrywam, że na oko Pioneer jest szerszy niż fabryczne radio.
nie może być szerszy (wyższy) niż 1DIN - więc na pewno (bez ramki oczywiście)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc, konsola zdjęta. Było ciężko, trochę podziabałem śrubokrętem ale ostatecznie plastik wyskoczył. Teraz jest problem z wyjęciem tego panelu z radiem i kieszonką. Odkręciłem 4 śruby, jest luźne ale mam wrażenie, że kabel mi to z tyłu trzyma. Nie daję rady tam łapy wsadzić. Myślałem, żeby odkręcić śruby od kieszonki i wytargać kieszonkę. Ale operowanie tam jest mega trudne. Nie wiem co mi trzyma z tyłu. Wydawało mi się, że kabel jest na tyle długi, że można go swobodnie wypiąć i wyjąć wszystko.

 

I mam wątpliwości czy mi tam wejdzie ten Pionek. Przez otwór w konsoli nie przechodzi. Myślę, żeby go wcisnąć mocniej w te metalowe boki i zakryć konsolą. Tak miałem w Imprezie. Zobaczymy czy tu przejdzie.

 

Jak skończę operację to wystawię pomuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc, konsola zdjęta. Było ciężko, trochę podziabałem śrubokrętem ale ostatecznie plastik wyskoczył. Teraz jest problem z wyjęciem tego panelu z radiem i kieszonką. Odkręciłem 4 śruby, jest luźne ale mam wrażenie, że kabel mi to z tyłu trzyma. Nie daję rady tam łapy wsadzić. Myślałem, żeby odkręcić śruby od kieszonki i wytargać kieszonkę. Ale operowanie tam jest mega trudne. Nie wiem co mi trzyma z tyłu. Wydawało mi się, że kabel jest na tyle długi, że można go swobodnie wypiąć i wyjąć

wszystko.

 

 

Z tyłu trzymają kable, które są krótkie. Aby rozpiąć kostki trzeba jedną ręką wcisnąć ztrzask blokujący ich rozdzielanie, a drugą ewentualnie przy pomocy śróbokrętu rozłączyć je. Jak wszystko porozpinasz i powyjmujesz to dalej powinno być łatwjej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, żeby odkręcić śruby od kieszonki i wytargać kieszonkę.
to zasadniczo niewiele da, jeśli
Z tyłu trzymają kable' date=' które są krótkie.[/quote'] ... i tak będziesz musiał się naszarpać..., swoją drogą to dziwne, bo u mnie bez problemu wyjmuję kieszeń i z długością kabli nie ma problemu...
I mam wątpliwości czy mi tam wejdzie ten Pionek. Przez otwór w konsoli nie przechodzi. Myślę' date=' żeby go wcisnąć mocniej w te metalowe boki i zakryć konsolą.[/quote'] to jak będziesz zdejmował panel od radia...? Ale przez otwór konsoli nie przechodzi Ci całe radio, czy tylko panel? Trzeba było kupic Alpine... :razz: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się przekonac, czy zmiesci Ci się radio, przymierz panel do otworu w wymontowanej maskownicy. Jeśli się zmieści, to OK, jeśli nie - no to masz problem.

Nie wiem dokładnie jakie masz radio, ale ono nie będzie tak ładnie Ci pasowało do konsoli, jak fablyczne. Sam probowałem wiele razy, ale rozklad otworów w tej metalowej półce + otwory w obudowie radia są tak ustawione, że albo radio jest schowane i wówczas nie otworzysz panela (uchylny) albo lekko wystaje, ale wtedy działa bez bólu.

Co do kabli - sprawdź, czy gdzies się nie zaczepiły. Akurat te do radia są dośc długie. Najkrótsze i najpaskudniejsze do odpinania były te od sterowania klimatyzacja i nawiewem.

A i jeszcze jedna rzecz. W pudełku z radiem miałem taka ramke plastikową, nakładaną na radio od frontu, pomiędzy panelem a samym radiem. Jej nie montuj. Nie zmieści się to wszystko. Chyba, że podetniesz maskownicę, ale to nie jest najlepszy pomysł

 

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 4:02 pm ]

W załączeniu zdjęcia - jeśli jesteś jeszcze ciekawy, jak to wyglada. Jakość średnia, bo z telefonu, ale jesli Ci zależy, to daj znać, zrobię lepsze

 

Pozdrawiam

 

20090511266.th.jpg

 

20090511267.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak będziesz zdejmował panel od radia...? Ale przez otwór konsoli nie przechodzi Ci całe radio, czy tylko panel?

Ciężko mi to opisać ale spróbuję. Metalowy korpus Pioneera jest o 2 milimetry za szeroki i nie przechodzi przez otwór w maskownicy. Potem przedni plastikowy panel ma 2 szerokości. Jedna (która zostaje z korpusem) jest o dobry 1 cm za szeroka. Sam zdejmowany panel chyba przechodzi przez otwór. Na zdejmowaniu panelu mi nie zależy, nigdy tego nie robię. Pioneera kupowałem do Puga parę lat temu dlatego nie miałem jakby wyboru co do szerokości radia. W Imprezie udało mi się go kiedyś całkiem ładnie zamontować. W Forku niestety kształt maskownicy jest trochę z dupy pomyślany. Wygląda ładnie ale tylko z fabrycznym radiem.

 

Nie wiem dokładnie jakie masz radio, ale ono nie będzie tak ładnie Ci pasowało do konsoli, jak fablyczne.

Wiem wiem, nawet na to nie liczę. Chcę po prostu w jakiś sposób je zamontować. Trochę szkoda mi teraz wydawać kasę na inne bo to jest ok.

 

że albo radio jest schowane i wówczas nie otworzysz panela (uchylny)

Liczę na to, że uda mi się ja wcisnąć głębiej i przyblokować maskownicą. Mam nadzieję, że tym razem długość nie będzie przeszkodą. Szczególnie, że kable z tyłu są dość sztywne i zwykle wymagają odrobiny przestrzeni.

O ramce wiem, że nie należy jej montować - zresztą bardzo nie lubię tego robić ;)

 

inzynier_mamon, dzięki za fotki, dają mi one cień nadzieji, że uda się to zmontować :) Jutro mam nadzieję, że znajdę chwilkę czasu. Póki co jeżdżę przytknąłem lekko kosnolę żeby się znów nie siłować z zatrzaskami :)

Dam znać jak uda mi się coś zdziałać. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowy korpus Pioneera jest o 2 milimetry za szeroki i nie przechodzi przez otwór w maskownicy. Potem przedni plastikowy panel ma 2 szerokości. Jedna (która zostaje z korpusem) jest o dobry 1 cm za szeroka.

 

Chcę po prostu w jakiś sposób je zamontować. Trochę szkoda mi teraz wydawać kasę na inne bo to jest ok.

 

 

Masz bardzo trudne zadanie :shock: Jeżeli mógłbym Ci coś radzić to niestety szukać takiego radyjka aby dało go się zamontować bez w/w problemów :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, udało się ! Radyjko założone, działa, wszystko poskładane do kupy. Wystawiłem już Pomuki. Dzięki za wskazówki, zdjęcia, rady itp :) Bez tego pewnie już dawno bym odpuścił.

 

Opiszę jak wyglądała ostateczna batalia - może komuś się przyda. :)

1. Odkręcam gałę zmiany biegów (dłuuugi gwint), odpinam maskownicę skrzyni (zatrzask jest z tyłu maskownicy na środku). Odpinam wtyczkę zapalniczki.

2. Wykręcam śruby dolne trzymające maskownicę konsoli.

3. Najtrudniejszy etap - wytarganie maskownicy konsoli z zatrzasków. 6 zatrzasków, 2 po bokach na wysokości radyjka, 2 po bokach na wysokości nawiewów, 1 na środku nad radiem i 1 nad przyciskiem awaryjnych (ten jest wredny)

4. Z maskownicy konsoli odpinam wtyczki klimatyzacji i wtyczkę awaryjnych. (ostatecznie jednej wtyczki klimy nie udało mi się wytargać, mega ciasna złączka. Ale bez wypięcia też się da założyć radio)

5. Odkręcam śruby (4 szt) mocujące stalową ramkę z radiem i kieszonką.

6. Wyciągam ową ramkę. W moim przypadku fragment kabla był zaczepiony z tyłu o inny element i wstrzymywał wyjęcie.

7. Wypinam złączkę radia. Wredna bestia, ale po poruszaniu na wszystkie strony puszcza. Wpinam radyjko wraz z przejściówką ISO-Subaru.

8. Wykręcam ze stalowej ramki radio Subarowe, na to miejsce wkładam nowe. Aby radio spasowało z maskownicą należy dosunąć je (w tej stalowej ramce) maksymalnie do tyłu. Tak aby było około 1cm głębiej w stosunku do kieszonki.

9. Składam wszystko do kupy w odwrotnej kolejności. Pamiętać należy o podpięciu do stalowej ramki uziemienia oraz wszystkich wtyczek. Polecam sprawdzić radyjko zanim poskłada się te plastiki do kupy.

 

W moim przypadku radio jest schowane pod maskownicą ale panel da się wyjąć. Gdyby nie ciemna kolorystyka to nawet ładnie by pasowało :)

 

Dzięki jeszcze raz za pomoc :):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

zaki79, dzięki, masz Pomuka za to :lol:

 

Szykuję wymianę radyjka na Clariona 2DIN. Posiada wejście USB z tyłu po kablu. Muszę zatem wyprowadzić gdzieś owy kabel abym mógł swobodnie wpinać urządzenia. Pytanie gdzie poprowadzić kabelek ?? Początkowo myślałem aby wyrąbać "wziernik" popielniczki i tam wpuścić kabel. Innym pomysłem było wyprowadzenie kabla z tyłu i umieszczanie w dużym schowku przed pasażerem albo w tej małej kieszonce obok nóg pasażera. Pytanie czy z tyłu da radę puścić kabel bez wiercenia ?? Póki nie zdejmę konsoli to nie wiem jak to z tyłu wygląda, wydaje mi się, że jest tam przejście. Porady mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, faktycznie po wytarganiu całego kokpitu okazało się że swobodnie można wyprowadzić kabel z tyłu albo do schowka. Radyjko 2DIN założone, śmiga pięknie. Nawet wtyczki od klimatyzacji wyskoczyły za pierwszym podejściem - byłem w szoku :mrgreen:

Tym razem po wielu modelach Pioneera kupiłem Clariona. Głównie dlatego, że cenowo był korzystny i jako jedyny miał mozliwość dopasowania kolorów podświetlenia czego konkurencja w tej cenie nie miała - na dodatek były same niebieskie.

 

Pomuki wystawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, mam zgryz co do radia, więc napiszę tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu. Jako że w Foresterze '2005 nieco brakuje opcji odtwarzania MP3 (radio fabryczne 1DIN + schoweczek), to zastanawiam się nad jego wymianą. I tutaj mam dwie opcje, tylko nie posiadam dostatecznej wiedzy, która pozwoliłaby mi jedną z nich wybrać :mrgreen: . A oto opcje :

 

1) Kupić nowe radio, włożyć w miejsce starego i cieszyć się - o ile się zmieści (bez ramki powinno, ale kto tam wie...)

Coś takiego konkretnie - SONY GTX 434 U :

SONY-CDX-GT434U.jpg

 

2) Możliwe tylko jeśli oryginalne radio ma z tyłu wyjście audio-in. Po prostu pociągnąć kabel do schowka lub do szufladki (i tak pewnie całą konsole trzeba będzie rozwalić...) i korzystać z odtwarzacza MP3. Dodam tylko, że w odtwarzaczu fabrycznym nie działa podświetlenie ekranu, co znacznie utrudnia obsługę w nocy (działa czasami, np. po odpaleniu raz zaskoczył mi na 20 minut, a potem dalej nic...).

 

Co byście radzili ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...