Skocz do zawartości

Rajd Turcji po raz pierwszy... Rajd Turcji po raz drugii...


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ostatnio analizowałem kalendarze Mś i ME i zdziwił mnie fakt że Rajd Turcji wystepuje w Mś - właściwie jush był a drugi raz bedzie w ME w maju jako Anatolian Rally. Czy nastąpiły jakieś zmiany czy to celowe zoorganizowanie tego rajdu dwa razy? Mam nadzieje że ktoś bedzie tak łaskawy coś powiedzieć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście oba rajdy odbywają się na tych samych OS-ach, tylko, że faktycznie jeden to Rajd Turcji do RSMŚ, a drugi to Anatolian Rally i jest to "20" RSME. Wygląda więc na to, że najpierw Turcy mieli świetne OS-y na ME, postarali się i powalczyli o eliminację MŚ. Trasy malownicze, techniczne więc chyba nie byłoby sensu inwestować w nowe tereny, przygotowanie dróg itp., tylko po to, żeby nie było monotematycznie (monotonnie). Nie wnikałem specjalnie w mapki, ale chyba logicznym rozwiązaniem byłoby poprowadzenie OS-ów jednego i drugiego rajdu np. w odwrotnym kierunku.

Wydaje mi się, że gdyby zdarzył się cud i miałaby u nas odbyć się eliminacja RSMŚ, to zapewne na OS-ach Kormorana lub też Rajdu Polskiego. I oczywiście powtórzyłaby się sytuacja jak w Turcji - Rajd Polski byłby jednocześnie "20" ME jak i eliminacją mistrzostw świata. Ale mam marzenia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się Roman, ale ja bez spoglądania na mapki wiem, że to co napisałeś to bzdura... Rajd Turcji w RSMŚ był szutrowy, a Anatolian będzie asfaltowy... Nie ma żadnej szutrowej "dwudziestki" w RSME...

 

No i teraz już chyba nie jest to takie dziwne, TfK, prawda? Jest wiele krajów, które mają u siebie eliminacje RSMŚ i RSME (np. Grecja, która nota bene też ma rajd szutrowy w RSMŚ i asfaltowy w RSME), więc Turcja to nie taki znowu ewenement...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...