Jump to content

Rajd Turcji po raz pierwszy... Rajd Turcji po raz drugii...


Tomasz_555
 Share

Recommended Posts

Tak ostatnio analizowałem kalendarze Mś i ME i zdziwił mnie fakt że Rajd Turcji wystepuje w Mś - właściwie jush był a drugi raz bedzie w ME w maju jako Anatolian Rally. Czy nastąpiły jakieś zmiany czy to celowe zoorganizowanie tego rajdu dwa razy? Mam nadzieje że ktoś bedzie tak łaskawy coś powiedzieć na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście oba rajdy odbywają się na tych samych OS-ach, tylko, że faktycznie jeden to Rajd Turcji do RSMŚ, a drugi to Anatolian Rally i jest to "20" RSME. Wygląda więc na to, że najpierw Turcy mieli świetne OS-y na ME, postarali się i powalczyli o eliminację MŚ. Trasy malownicze, techniczne więc chyba nie byłoby sensu inwestować w nowe tereny, przygotowanie dróg itp., tylko po to, żeby nie było monotematycznie (monotonnie). Nie wnikałem specjalnie w mapki, ale chyba logicznym rozwiązaniem byłoby poprowadzenie OS-ów jednego i drugiego rajdu np. w odwrotnym kierunku.

Wydaje mi się, że gdyby zdarzył się cud i miałaby u nas odbyć się eliminacja RSMŚ, to zapewne na OS-ach Kormorana lub też Rajdu Polskiego. I oczywiście powtórzyłaby się sytuacja jak w Turcji - Rajd Polski byłby jednocześnie "20" ME jak i eliminacją mistrzostw świata. Ale mam marzenia... :)

Link to comment
Share on other sites

Nie obraź się Roman, ale ja bez spoglądania na mapki wiem, że to co napisałeś to bzdura... Rajd Turcji w RSMŚ był szutrowy, a Anatolian będzie asfaltowy... Nie ma żadnej szutrowej "dwudziestki" w RSME...

 

No i teraz już chyba nie jest to takie dziwne, TfK, prawda? Jest wiele krajów, które mają u siebie eliminacje RSMŚ i RSME (np. Grecja, która nota bene też ma rajd szutrowy w RSMŚ i asfaltowy w RSME), więc Turcja to nie taki znowu ewenement...

Link to comment
Share on other sites

Dobrze że po wypowiedzi Pana Romana(za którą serdecznie dziękuje) wszedłem jeszcze raz bo dzieki temu nie przegrałem zakładu o skrzynke piwa. Tak teraz sobie przypominam że w poprzednich latach w RSME Rajd Turcji był zawsze asfaltowy.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...