Skocz do zawartości

Trzaski z okolic lewego slupka przy wolnym przyspieszaniu


emilw

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu usunalem to irytujace trzeszczenie przy lewym slupku. Niestety nie wiem co to bylo i pewnie sie nie dowiem. Z pewnoscia bylo to cos na styku drzwi i karoserii. Kiedy np. ruszalem z zamknietymi drzwiami - trzeszczalo. Wystarczy, ze drzwi minimalnie uchylilem - przestawalo trzeszczec.

 

Wzialem silikon do uszczelek w sprayu. Wypryskalem dokladnie kazdy zakamarek tam gdzie drzwi przylegaja do karoserii. Od szyby az do samego dolu. Kazde zalamanie, kazda uszczelka, kazda srubka zostala obficie spryskana. To samo od strony pojazdu.

 

Potem przetarlem sciereczka. Ten silikon, ktorym akurat robilem nie jest tlusty. Po odparowaniu rozpuszczalnika jest sucho. Zadnych sladow ze czyms bylo psiakne. Brud sie do tego nie klei.

 

Efekt? NIE TRZESZCZY!!! Piec minut roboty. A tyle miesiecy sie mordowalem i probowalem znalezc gada. Przyklejalem rozne tasmy, smarowalem punktowo. Zdejmowalem plastki. Nic nie pomagalo. Teraz mam cicho :mrgreen:

 

Pora sie zabrac za mate bagaznika z tylu bo halasuje. Kazdy mi na to zwraca uwage.

 

Jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekfi, Miałem podobny problem a właściwie nadal mam, z tym, że już wiem, co hałasuje, ale nie wiem jak to naprawić: -) U mnie maska lekko podskakuje na nierównościach dokładnie właśnie w tym miejscu, które opisałaś z tym, że po drugiej stronie szyby: -) Podskakuje na zawiasie i dźwięk jaki to powoduje wydaje się jakby był ze środka. Może ktoś ma pomysł jak to „naprawic” ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora sie zabrac za mate bagaznika z tylu bo halasuje. Kazdy mi na to zwraca uwage.

Jakies pomysly?

Mam to samo. Po prostu wstyd. Auta z o wiele niższej klasy tak nie hałasują.

 

Moje dotychczasowe działania to:

1. Podklejenie uszczelkami do okien miejsc styku pokrywy koła zapasowego z nadwoziem i elementami z boku.

2. Podklejenie pokrywy na próbę jedną matą głuszącą.

 

Efekt odwrotny do zamierzonego. :evil: Być może dlatego, że mata głusząca jest ciężka i przez to ta kretyńska klapa jeszcze bardziej podskakuje i mocniej się tłucze. Dlatego mam zamiar ją zedrzeć - wtedy zobaczę, czy uszczelki pomogły.

 

W serwisie w Rzeszowie mnie całkowicie olali - powiedziano mi, żeby wyjąć stamtąd wszystkie klamoty (trójkąt, gaśnicę, szczotkę itp.) dodawane do samochodu i włożyć je z powrotem do specjalnej torby - prezentu od SIP. Oczywiście nie zaproponowano mi żadnej metody wyciszenia bagażnika, ani tego, że sami coś zrobią.

 

Dołączam się do pytania Autora postu o pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekfi, Miałem podobny problem a właściwie nadal mam, z tym, że już wiem, co hałasuje, ale nie wiem jak to naprawić: -) U mnie maska lekko podskakuje na nierównościach dokładnie właśnie w tym miejscu, które opisałaś z tym, że po drugiej stronie szyby: -) Podskakuje na zawiasie i dźwięk jaki to powoduje wydaje się jakby był ze środka. Może ktoś ma pomysł jak to „naprawic” ?

 

Jak to maska podskakuje? U mnie trzeszczalo przy slupku miedzy drzwiami tylnymi i przednimi. Nie przy przednim slupku od strony kierowcy. W mojej lodowce maska trzyma sie jak nalezy. W ogole nie halasuje. Tak swoja droga to moze zainteresuj sie bardzie tematem bo jak Ci sie maska otworzy podczas jazdy... Lepiej nawet nie myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drga delikatnie na zawiasie w własciewie na jakimś nicie czy co to jest. Jak na foto w czerwonym kółku

 

 

Słyszałem już o tej przypadłości, ale u mnie to chyba nie jest to.

Dla mnie jest to bardzo "plastikowy" odgłos; albo z okolic lewego przedniego słupka, albo podszybia, albo jeszcze skądś indziej... w każdym razie wnerwia mnie to niemożliwie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora sie zabrac za mate bagaznika z tylu bo halasuje. Kazdy mi na to zwraca uwage.

 

O i tu życzę sukcesu, gdyż sam poszukuję rozwiązania. Maty "piskają" dramatycznie. Ogromny browar, jak znajdziesz jakieś rozwiązanie, ja się już poddałem ;-)

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...