Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako informatyk oraz posiadacz PC oraz konsoli pS2 mogę powiedzieć, że jednak są to diametralnie dwie różne zabawki. Jak mi się spieszy i jak nie szukam urozmaiceń, gram na PS2, mam kilka gier i nie inwestuje w nowe, jestem zwolennikiem Oryginalnych gier, i nie mam tyle kasy żeby co tydzień nową kupować.

 

jak chcę się wyszaleć i pograc w GT3A-SPEC to odpalam PS2, jak chcę pograć w dobrą strzelankę i to z kumplami przez net, albo wypróbować nową samochodówkę to raczej anjpierw uderzam do PCta.

 

Co do posiadanej karty graficznej, to sam mam PIII 800 640 MB RAMu ati radeona 9200 128MB DDR i jkestem zadowolony. A tak na marginesie to kontroler ata oraz roddzaj dysku twardego i typ wybranej instalacji ma wiele do czynienia z ajkościa gry na PC, dla słabszych kompów polecam pełną instalację oiraz inwestycję w dysk twardy o 7200OBR oraz 8MB pamięci Cache tak żeby czas dostępu do danych był szybki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podobnie jak u mnie. Kompa uzywam praktycznie do neta, a co do PS2 to rowniez tylko oryginalne gry i od roku posiadam tylko GT3, ktory mi absolutnie wystarcza (wczesniej mialem przez kilka miechow Colina 3, przy ktorym spedzilem kilka... pozadnych godzin). A jak teraz wrocila szkola to w ogole PS2 wlacze z raz na tydzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, nie wiem. Nie jestem jakims specem komputerowym i na takich rzeczach sie nie znam. Da sie to jakos sprawdzic w systemie?

 

A tak wogole to sie juz od jakiegos czasu zastanawiam nad kupnem nowej karty graficznej. Polecacie cos konkretnego?

 

 

Musisz wejśc w panel sterowania i kliknąć system. Tam będą wszystkie opcje i parametry.

 

Jeżeli chodzi o karty graficzne to polecam te ze 128 Mb DDR. Najlepiej jakiejś dobrej firmy: np.: tak jak moja czyli MSI. Jeżeli chcesz konkrety to kup GeForce FX 5900 z 256 Mb DDR. Chyba takie ma parametry ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, znalazlem. 64Mb :(

 

 

 

A PS2 tez mam, ale jesli sa jakies gry zarowno na PC, jak i na PS2, to kupuje do tego pierwszego, bo daje wiecej mozliwosci i czesto jest tez ulepszone. Wyjatkiem sa takie gry jak GTA3, albo Vice City, gdzie mi sie nie chcialo czekac poltora roku na wersje PC.

 

A co do kartki, to slyszalem od kumpli ze wlasnie ATI jest generalnie gorsze od GeForce. Ja sie na tym nie znam, wiem tylko ze chcialbym cos naprawde dobrego :roll: .....

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi,

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ThanJu moja sugestia -> zajrzyj sobie np. na www.tomshardware.com tam maszjedne z najlepszych na świecie testów hardware'u i sobie coś wybierz. Ja mam GF3 w wydaniu ELSA i mogę polecić ale z nowych kart niestety nie jestem tak oblatany. Warto mieć dobrą kartę i dobrą płyte z wydajna obsługąpmięci, do tego przyzwoity dysk i już jesteśmy w domu. Procesor zwykle tak bardoz ie rzutuje na wydajności w grach 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemika o kartach firmy ATI (radeon) oraz nVIDIA (GeForce) jest tak stara jak "wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Śwwiętami Wielkiej Nocy" - generalnie jest tak:

 

GeForce: Świetna karta do gierek, 3D itd, bardzo dobre sterowniki, ale nigdy te najnowsze. kompatybilna ze wszystkimi grami (99%). Procesor graficzny strojony pod granie. Wiele dodatkowych możliwości, nieźłe, ale ze swoimi mankamentami, oprogramowanie do TV.

 

ATI: Także dobra karta do gierek, szczególnie przy rozdzielczościach od 1024x768, o wiele lepsze rozmycie obrazu, czyli wygładzanie textur (obraz wydaję się byś miękki, taki jak na telewizorze, nie widać pixeli), tak naprawdę to jak grasz w gierki to aż takie rozmycie textur nie jest ci potrzebne, taka funkcja jest dobra jak oglądasz filmy na monitorze albo ślesz to na TV. ATI jest troszkę bardzie Mutimedialne niż GF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. ThanJu - zawsze najlepiej przeczytać kilka testów z porównaniem różnych elekmentów hardware'u w różnych konfiguracjach sprzętowych bo nie wsyztsko ze wszystkim działa równie dobrze. Znacznie ważniejsze od tego na jakim chipie kartę kupisz jest to kto zrobił ta kartę i jak dobra jest to jej wersja. Między kartą takiej Elsy a jakiegos tajwańskiego producenta "chałupnika" może być przepaść. I to nie koniecznie w osiagach ale w stabilności i jakości sterowników dedykowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Azraelem, czałkowicie. Pamiętaj też, że suma sumarum w przypadku sterownków do kart GeForce, najlepsze są tzw. Referencyjne sterowniki nVidia (DETONATORY) - chodzi tu oczywiście o granie, mogą nie pbsługiwać dodatkwych bajerów które dorzycił sam producent, ale najlepiej obsługują funkcje Gamma OpenGL oraz Tweak dla grania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestiatego że detonatory są zwykle o parę wersji do przodu w stosunku do sterowników producenckich. Ale te producenckie zwykle sa bardzo sttabilne chociaż to tez zależy od sytuacji. Niestety czasem trzeba do konkretnych gier zmieniać sterowniki. Niemniej przy mocnej maszynie to wszytsko jest bez znaczenia. Ostatnimi czasy komputery się zmieniają znacznie szybciej niż rosna wymagania gier. Niestety ja od pewnego czasu nie ma za co zupdatowac sobie sprzętu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wlasnie pierwszy raz przeczytalem cos o grze Richard Burns Rally. Reklama dosc ambitna: "Colin i WRC musza sie bac". Czy naprawde musza? To sie okaze najwczesniej, jak jakies demka wyjda, narazie mozemy podziwiac screeny:

 

Pozdrawiam,

TJ

 

K.M. artykul na http://gry.interia.pl/news?inf=435590

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...