Skocz do zawartości

Serwisy na Śląsku


Sabor

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpośrednio o serwisie M&Ms dużo powiedzieć nie mogę, gdyż nawet przeglądu nie udało mi się tam wykonać, ale:

- dwa dni po odbiorze nowego auta stwierdziłem, iż ciśnienie w oponach jest 50% większe niż powinno - oczywiście winne były upały :lol: to chyba dealer powinien zrobić kompleksowe przygotowanie samochodu,

- założony alarm działał bardzo dobrze, ale nie używałem z uwagi na chęć utrzymania dobrosąsiedzkich stosunków - jego "regulacja" trwała o zgrozo 2 dni a i tak się włącza bez przyczyny,

- panienka w recepcji nie potrafiła zrozumieć, iż przy jednej wizycie chcę załatwić sprawę opisanego powyżej alarmu i wymiany oleju (chciała mnie umówić na dwa różne dni) :roll: , ale udało się umówić jednego dnia

- cena 1l wymienianego oleju okazała się o 20zł wyższa niż mnie telefonicznie informowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O ile jestem laikiem w sprawach blacharsko lakierniczych o tyle muszę szczerze przyznać, że zrobiony był na "miód z benzyną" :twisted:

Taki ładny i wypucowany nie był chyba od nowości...

 

Możesz powiedzieć coś więcej? Ceny usług lakierniczych mają dobre? Mają swoją lakiernię czy korzystają z jakiejś poza zakładowej?

 

Co do M&M Cars w Katowicach- dzwoniłem i tam i do Mikołowa z zapytaniem o cenę jakiejś naprawy czy przeglądu- w M&M wycenili usługę o wieeele drożej :roll:.

 

Minusem serwisu w Mikołowie ("AutoTest") są godziny otwarcia (tylko w dni powszednie i tylko do godziny 16-16:30) oraz lokalizacja.

 

EDIT:

 

Kurde! Znowu jakiś archeolog odkopał stary temat i dałem się nabrać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć coś więcej? Ceny usług lakierniczych mają dobre? Mają swoją lakiernię czy korzystają z jakiejś poza zakładowej?

Mają podwykonawcę do spraw blacharsko-lakierniczych :)

 

Minusem serwisu w Mikołowie ("AutoTest") są godziny otwarcia (tylko w dni powszednie i tylko do godziny 16-16:30) oraz lokalizacja.

Jak miałem tam praktyki to byłem przeszczęśliwy, że o 16.00 jest fajrant :P Nie zmienia to faktu, że szef chyba nigdy nie zrozumie, że te godziny trzeba zmienić. Szczególnie, że sam mieszka w domu przy warsztacie, więc zorganizować "wydanie" pojazdu po 16.00 nie powinno być dużym problemem. No ale nie mój biznes, nie moje straty z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się popłakałem...

M&M Cars To może na Opelu się zna... Byłem tam raz, jedyny i ostati. Z Opelem na gwarancji... Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się popłakałem...

M&M Cars To może na Opelu się zna... Byłem tam raz, jedyny i ostati. Z Opelem na gwarancji... Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego!!!

 

byłem w MM jakiś czas temu w sprawie ubezpieczenia (auta to bym tam do serwisu nie oddał po tym co o nich tutaj przeczytałem...). wystarczy godzine sie tam rozglądnąć w środku i widać jaki panuje bajzel. pracownicy się snują dookoła znudzeni w grupkach i konwersują sobie, albo odwrotnie - biegają z szaleństwem w oczach w poszukiwaniu zgubionych kluczy itd. - siedziałem tam z godzinę i miałem wrażenie totalnego chaosu i braku nadzoru :? to ciekawe jak jest praca w serwisie zorganizowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i widać jaki panuje bajzel. pracownicy się snują dookoła znudzeni w grupkach i konwersują sobie, albo odwrotnie - biegają z szaleństwem w oczach w poszukiwaniu zgubionych kluczy itd. - siedziałem tam z godzinę i miałem wrażenie totalnego chaosu i braku nadzoru :? to ciekawe jak jest praca w serwisie zorganizowana?

Złych opinii tylko na naszym forum jest sporo. Ciekawe ile wśród użytkowników innych marek. Ale nie chcę nic mówić, swego czasu słyszałem w radiu, że ten salon/serwis jest jakiś tam najlepszy, chyba w okręgu Śląskim... no i o zgrozo zastanawiam się jakim cudem.

 

Druga kwestia jest taka, że non stop otrzymuje pocztą jakieś reklamy z MM Cars na dane mojej mamy i zastanawiam się skąd mają te dane i kto im pozwolił je wykorzystać. Dodam, że Impreza jest na moją mamę i domyślam się, że wytargali dane z bazy SIP ale chyba nieco bez zgody, bo auto kupione i serwisowane w Mikołowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój ulubiony M&M :mrgreen:

 

Dzień dobry chciałem jedną cześć do subaru.

A do subaru proszę zaczekać, musimy poszukać mistrza co się subaru zajmuje,

się znaczy specjalista myślę

 

No to czekam...

Oblazłem wszystkie blaszanki co im tam stały w tym kiosku.

Czekam, czekam, czekam.

 

W końcu pojawił się upragniony rycerz na białym koniu ufajdany jakimś żarciem.

Musiałem się z nim przejść do auta bo wyobraźni brak, znajomości softu subaru jak wyżej,

Po oględzinach brakującej części coś tam szukał, dłubał w tym komputerku ale trwało to wieki więc się pożegnaliśmy i pojechałem się do Mikołowa :wink:

 

W Mikołowie po 2 miechach mi to ściągnęli :mrgreen:

Bo najpierw 2x zamówili nie to co trzeba, a finalnie części przypłynęła z JP :wink:

 

Mikołów mimo wszystko jest godny polecenia i nie wiem co marudzicie na panią Agnieszkę :P

Nie mniej jednak finalnie zamieniłem panią Agnieszkę na Mateusza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złych opinii tylko na naszym forum jest sporo. Ciekawe ile wśród użytkowników innych marek. Ale nie chcę nic mówić, swego czasu słyszałem w radiu, że ten salon/serwis jest jakiś tam najlepszy, chyba w okręgu Śląskim... no i o zgrozo zastanawiam się jakim cudem.

 

pewnie takim cudem, ze wymienic olej i klocki w oplu na przegladzie to jednak kazdy potrafi, a jak masz klientow na gwarancji i flote do przerobienia to obrot sie wyrobi... w polsce siec aso jest relatywnie niewielka i prace maja zapewnioną, zwłaszcza jak siedziba jest w dobrym miejscu i ma wyrobioną markę. po co sie potem "męczyć" z jakimiś dziwakami co chcą część do subaru kupić :? a ze najlepszy i nagrody ma, to pewnie za wyniki sprzedazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, tylko dlaczego SIP toleruje taki stan rzeczy. Co gorsza, odebrali w ten sposób klientów Gruchelowi i ATS z Mikołowa. A oba punkty cieszyły się bardzo dobrą opinią. A ludzie wolą pojechać do salonu/serwisu, który dobrze wygląda, a nie do takiego, który oferuje wysoką jakość usług. Nie mniej jednak, ja niezmiennie pozostanę klientem salonu i serwisu w Mikołowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ludzie wolą pojechać do salonu/serwisu, który dobrze wygląda, a nie do takiego, który oferuje wysoką jakość usług...

 

:?: jesteś pewien :?:

 

-- 11 lis 2010, o 14:05 --

 

Nie mniej jednak finalnie zamieniłem panią Agnieszkę na Mateusza :mrgreen:

 

na Macieja, a nie Mateusza ... o czymś nie wiem :?: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ludzie wolą pojechać do salonu/serwisu, który dobrze wygląda, a nie do takiego, który oferuje wysoką jakość usług...

 

:?: jesteś pewien :?:

Może inaczej. My forumowicze szukamy dobrego serwisu, gdzie auta nam nie popsują. Ale przeciętny użytkownik Subaru, jakich ostatnio się sporo namnozyło jest przekonany, że w takim ogromnym serwisie w Katowicach pracują sami geniusze i tam na pewno jego auto będzie w dobrych rękach. Ponieważ nie zna się za bardzo na technice to nie sprawdza osobiście jak przebiegają prace. Ponadto jak przeczytał, lub usłyszał tak jak ja w radiu, że MM Cars to najlepszy salon/serwis to co ma więcej sprawdzać ??

Po prostu serwis w Mikołowie wyglądem nie wzbudza takiego zaufania jak wielkie oszklone gmachy. A jak dobrze wiemy, wiele osób kupuje oczami.

 

-- Cz, 11 listopada 2010, 15:10 --

 

na Macieja, a nie Mateusza ... o czymś nie wiem :?: :mrgreen:

Ja myślę, że chodzi o Mateusza pracującego gdzieś indziej :) A Pan Maciej to bardzo konkretny i miły gość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. My forumowicze szukamy dobrego serwisu, gdzie auta nam nie popsują. Ale przeciętny użytkownik Subaru, jakich ostatnio się sporo namnozyło jest przekonany, że w takim ogromnym serwisie w Katowicach pracują sami geniusze i tam na pewno jego auto będzie w dobrych rękach. Ponieważ nie zna się za bardzo na technice to nie sprawdza osobiście jak przebiegają prace. Ponadto jak przeczytał, lub usłyszał tak jak ja w radiu, że MM Cars to najlepszy salon/serwis to co ma więcej sprawdzać ??

Po prostu serwis w Mikołowie wyglądem nie wzbudza takiego zaufania jak wielkie oszklone gmachy. A jak dobrze wiemy, wiele osób kupuje oczami.

 

Inaczej się zgadzam :) Reklama jest dźwignią handlu - z tego powodu M&M ma się dobrze i wcale nie muszą się martwić o brak klientów... opel, saab, czy subaru ... ilość zrobi wyniki ;)

 

Problem w tym, że jak taki "kołek" w swoim nowym subaru pojedzie kilka razy do "bylejakiego" serwisu, gdzie mu to subaru zepsują bardziej niż jest/było :mrgreen: to ucierpi na tym de facto marka ... niszowa i niepopularna u nas w kraju ... to będzie miało wpływ na ceny części itd ...

 

-- 11 lis 2010, o 14:20 --

 

na Macieja, a nie Mateusza ... o czymś nie wiem :?: :mrgreen:

Ja myślę, że chodzi o Mateusza pracującego gdzieś indziej :) A Pan Maciej to bardzo konkretny i miły gość. :)

 

Ten to jest Marek :?: :roll: ... Jak oni tam mają imiona wszyscy na M to powinni M&M się nazywać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p@dre, Agnieszka, Maciek i ten gość w długich lokowanych włosach (znowu nie pamiętam imienia - chyba Mariusz) pracują w biurze serwisu. Pan Marek jest majstrem i dowodzi na hali serwisowej. :)

 

... Wojtek a nie Mariusz :D to gdzie jest Mateusz :?:

 

Wracając do tematu, na śląsku nie ma specjalnie wyboru jeśli chodzi o sieć ASO ... :( zresztą w innych częściach kraju też nie jest różowo, wyjątkiem pozostaje W-wa i małopolska (NS) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem auto w M&M, ale jak widzę serwisowanie tam auta jest dość ryzykowne...

Mam nadzieję nie zepsują montażu lotki klapy bagażnika, przyciemniania szyb czy zmiany opon na zimowe.

Swoją drogą auto wyjeżdża na 17" felgach a chce dostać 16" zimowe i podobno jest problem, bo mogą dać tylko takie na jakich kupuję auto :?: Moim zdaniem bez sensu, skoro otrzymuję to gratis to mogę wybrać, a dla salonu to niższy koszt bo utrzymują, iż płacą za nie 1/3 wartości w przypadku akcji zima...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem auto w M&M, ale jak widzę serwisowanie tam auta jest dość ryzykowne...

Mam nadzieję nie zepsują montażu lotki klapy bagażnika, przyciemniania szyb czy zmiany opon na zimowe.

to się okaże :wink:

Swoją drogą auto wyjeżdża na 17" felgach a chce dostać 16" zimowe i podobno jest problem, bo mogą dać tylko takie na jakich kupuję auto :?: Moim zdaniem bez sensu, skoro otrzymuję to gratis to mogę wybrać, a dla salonu to niższy koszt bo utrzymują, iż płacą za nie 1/3 wartości w przypadku akcji zima...

a dlaczego chcesz zmienić 17 na 16 na zimę :?: czy te 16-stki mają być do innego auta, wtedy rozumiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, 16 mają być do Forestera, a wolę więcej gumy na zimę i mniejsze ryzyko, że uszkodzę aluminiową, wypasioną felgę, tylko tyle.

Co do serwisowania czytam ze zrozumieniem co piszą inni...mam ugruntowane opinie, ale o serwisach skody. Więc zaglądam na forum, aby oprzeć się na doświadczeniu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wojtek a nie Mariusz :D to gdzie jest Mateusz :?:

Mateusz P. pracuje w innej firmie, która ma siedzibę za Lidlem w Katowicach :) Firma zakazana na tym forum. :)

 

Mam nadzieję nie zepsują montażu lotki klapy bagażnika, przyciemniania szyb czy zmiany opon na zimowe.

Są to raczej drobne zabiegi więc powinni sobie poradzić. Jednak zastanowiłbym się, czy na przeglądy i naprawy lepiej pojechać do Mikołowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wymianę oliwy po 5k km wybiorę się więc do Mikołowa z Motulem na pace 8)

 

słusznie ... będziesz zadowolony

aha ... kawę to sobie kup na wynos w McD :)

 

-- 11 lis 2010, o 15:42 --

 

Mateusz P. pracuje w innej firmie, która ma siedzibę za Lidlem w Katowicach :) Firma zakazana na tym forum. :)

Trzeba było tak od razu, pozdrawiamy P. Mateusza P. :D jaka zakazana :?: :mrgreen: byłem tam ostatnio wyważyć kółka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. odebrałem z naprawy w ASO Mikołów Forka. O ile jestem laikiem w sprawach blacharsko lakierniczych o tyle muszę szczerze przyznać, że zrobiony był na "miód z benzyną" :twisted:

Taki ładny i wypucowany nie był chyba od nowości...

 

Jak rozumiem nie tylko z mycia jesteś zadowolony i lakiernia się spisała ?

Mikołów jest mi znany z przeglądu ale właśnie potrzebować będę kogoś kto legasia mi ogarnie, i zastanawiam się czy nie zrobić tego dla spokoju w ASO Subaru. A jak wieść niesie jak u nas to tylko tam, do MMsów nie oddam :)

Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem nie tylko z mycia jesteś zadowolony i lakiernia się spisała ?

Mikołów jest mi znany z przeglądu ale właśnie potrzebować będę kogoś kto legasia mi ogarnie, i zastanawiam się czy nie zrobić tego dla spokoju w ASO Subaru. A jak wieść niesie jak u nas to tylko tam, do MMsów nie oddam :)

Będę wdzięczny za info.

 

Spokojnie, naprawy lakiernicze robią w KTW i robią to dobrze ;) tia ... wiadomo, że zawsze coś się może nie udać ale od tego są już reklamacje :D

 

Do m&m's możesz oddać tylko z mojego doświadczenia wynika, że taka naprawa to może potrwać :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, tylko dlaczego SIP toleruje taki stan rzeczy. Co gorsza, odebrali w ten sposób klientów Gruchelowi i ATS z Mikołowa. A oba punkty cieszyły się bardzo dobrą opinią. A ludzie wolą pojechać do salonu/serwisu, który dobrze wygląda, a nie do takiego, który oferuje wysoką jakość usług. Nie mniej jednak, ja niezmiennie pozostanę klientem salonu i serwisu w Mikołowie.

 

wcale nie odebrali klientów, tylko po prostu sprzedaż subaru w okolicy zwiekszą, bo MM ma dobre miejsce. centrów handlowych też przybywa co roku i wszędzie pełno ludzi. MM zrobi sprzedaz to SIP bedzie zadowolony i narzekanie na forum niewiele zmieni. a ilu ludzi z kasą pojedzie szukać salonu gdzieś w mikołowie? zresztą nawet obecnie sieć sprzedaży (MM i Mikołów) jest przecież niewielka jak na taki region jak śląsk. do tego mysle, że 90% ludzi którzy kupią w MM subaru w dieslu (bo akurat sie bardziej spodobał od opla) to nie są żadni miłosnicy marki, ktorych interesują sprawy techniczne. pójdą tam na standardowy serwis i poki cos sie nie schrzani, beda zadowoleni i nie beda mieli powodow do narzekania... także niestety nie można chyba liczyć na żadne zmiany, moze kiedyś otworzy się kolejny punkt serwisowy i bedzie dobra konkurencja dla mikołowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie odebrali klientów, tylko po prostu sprzedaż subaru w okolicy zwiekszą, bo MM ma dobre miejsce.

Z tym, że ja rozmawiałem swego czasu z Panem Adamem z Mikołowa i wspominał, że od otwarcia salonu w Katowicach spadła im sprzedaż pojazdów. Serwis natomiast nigdy nie narzekał na małe obroty bo poza Subaru mają autoryzację Hyundai'a i do tego robią każde auto, które się u nich zjawi. Ruch w ciągu dnia jest tam taki, że mechanicy nie wyrabiają. No ale problem w tym, że pewnie nowych klientów Subaru mają stosunkowo mało. Podczas mojej 2tygodniowej obecności tam zauważyłem, że przeważają Subaraki z lat 2003-2007 czyli można powiedzieć, że starzy klienci. Diesli przyjeżdżało relatywnie mało.

 

zresztą nawet obecnie sieć sprzedaży (MM i Mikołów) jest przecież niewielka jak na taki region jak śląsk.

Dochodzi jeszcze Bielsko, ale to i tak mało biorąc pod uwagę, że BB też nie ma super opinii. Ale to kolejne miejsce multibrandowe: Opel, Saab, Subaru i Chevrolet.

 

moze kiedyś otworzy się kolejny punkt serwisowy i bedzie dobra konkurencja dla mikołowa

Nie ukrywam, marzy mi się otwarcie ASO Subaru z prawdziwego zdarzenia, takiego jak ASO Koper czy MTS Dzierżoniów. No ale wymagałoby to ogromnego kapitału, a tego niestety przeskoczyć się nie da. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...