Skocz do zawartości

Piston Slap - da się z tym żyć?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez klepie na zimno, ale słychać głownie zimą. przebieg od czasu pierwszych obaw to podejrzewam ze jakies 30kkm. Jeżdzę i czekam.

 

 

Sent with Tapatalk

Bo może to po prostu zawory Ci lekko klekoczą. Dźwięk dosyć podobny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Da się żyć, mój Forek jak sprzedawałem miał 270 tys chyba, pistona slap nawet po rozgrzaniu nie cichł, był jak już go kupowałem (dużo słabszy ale był), przejeździłem z tym prawie 100 tys. i oprócz wkurzającego odgłosu żadnych innych dolegliwości nie było. Oleju brał minimalne ilości, zalewałem oczywiście syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Turbo177km piston slap na jednym garze. Olej stosowany to valvoline max Life 10w40. Dźwięk slapowania na zimnym slyszalny na ciepłym zredukowany do minimum i prawie nie słychać. Ogólnie dźwięk słychać kiedy lewarek AT jest w pozycji D i trzymam na hamulcu.

 

Moje pytanie brzmi czy da coś wymiana oleju na 10w50 lub 60?? Tzn. Czy bardziej lepki olej nieco wyciszy pracę tego tłoka a zurzycie pierścieni będzie wolniej postępować..??

Oleju bierze znikome ilości ok300 ml na 12tyś.

Edytowane przez kapitan-hak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapitan-hak: oleje o takich parametrach nic nie poprawią. W Imprezie jak zapodałem pewien znany olej 15W50 to piston slap się nie zmienił, a silnik pracował jakbym mu smoły nalał :D przynajmniej do momentu pełnego rozgrzania. Po przesiadce na 5W40 tej samej marki było o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Piston slap nie zmusza do remontu, bo to tylko pukanie i nic groźnego się z tym nie wiąże. Do remontu natomiast zmuszają np. "padnięte" pierścienie tłokowe, panewki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pukają delikatnie zawory w lewej głowicy, jakieś 20-40 sekund i cicho. Co ciekawe bardziejto słychać wewnątrz auta aniżeli na zewnątrz przy otwartej masce. :) 

Dźwięk jest raczej podobny z tego co słuchałem na YT także to nie musi byc od razu slap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy piston slap moze sie ujawnic dopiero tedy jak temp na dworze jest juz duzo nizsza?

U mnie slychac na rano po odpalrniu jakies delikstne stuki nierownomierne slyszalne tylko jak sie stoi kolo auta ale po przejechaniu 300m zanikaja i slilnik pracije idealnie.

 

Jest tak od czau jak sie zrobilo juz zimno jak bylo cieplo nic nie stukalo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudy__ napisał:

Czy piston slap moze sie ujawnic dopiero tedy jak temp na dworze jest juz duzo nizsza?

U mnie slychac na rano po odpalrniu jakies delikstne stuki nierownomierne slyszalne tylko jak sie stoi kolo auta ale po przejechaniu 300m zanikaja i slilnik pracije idealnie.

 

Jest tak od czau jak sie zrobilo juz zimno jak bylo cieplo nic nie stukalo.

 

Książkowy objaw piston slap ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...