Skocz do zawartości

Piston Slap - da się z tym żyć?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o odpowiedź na pytanie co to jest, z czego to się bierze, jak często się może pojawiać i inne związane z tematem wypowiedzi.

 

Dziękuję :mrgreen: .

 

(szukajka kiedyś mi o tym wyrzuciła parę tematów, ale od jakiegoś czasu się nic nie pojawia na ten temat, ani jeden post :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze sie z grubsza z luzu tloka w cylindrze, w zwiazku z czym tlok wali o scianki cylindra dzwoniac/klepiac przy tym oczywiscie.

Bierze sie pewnie ze zuzycia, moze sie tez pewnie brac ze zlego spasowania tlokow do cylindrow?

 

I zdarza sie - a ludzie jezdza z tym nawet po kilkadziesiat tys. km podobno bez problemu. Ale upierdliwe na pewno moze byc.

 

Niektorym zreszta np. dzwoni tylko na zimnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak to brzmi, bo mój samochód ma czasem ten wkurzający odgłos, ostatnio dość nieprzyjemny po nocy na zewnątrz w Olsztynie, stał około 24 godziny na dworzu i chyba zmarzł :wink: . Jak wyjeżdżam z ciepłego garażu to tego nie ma, nie wiem czy TTTM, czy może nie powinien :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleja też się owalizuje, ale w pierwszej kolejności zużywa się tłok, bo jest z dużo bardziej miękkiego materiału niż tuleja cylindrowa, dzieje się tak na skutek: dużego przebiegu, złego smarowania (zły, stary olej lub przeciągnięęęęęta wymiaaaaaaana), katowania na zimno, złej jakości materiału, i czego tam jeszcze...jest to ewidentna oznaka początku końca silnika, przy delikatnym traktowaniu można jeszcze długo pojeździć, przy upalankach nie za bardzo, mój zaczął ,,slapować" rano, a przed południem spłynęły wszystkie 4 tłoki.... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak to brzmi, bo mój samochód ma czasem ten wkurzający odgłos, ostatnio dość nieprzyjemny po nocy na zewnątrz w Olsztynie, stał około 24 godziny na dworzu i chyba zmarzł . Jak wyjeżdżam z ciepłego garażu to tego nie ma, nie wiem czy TTTM, czy może nie powinien .

Ja na Twoim miejscu koniecznie bym to sprawdził w serwisie. U mnie przy opisanych przez Ciebie objawach okazało się, że trzeba wymienić rozrząd. Te stuki to nie musi być piston slap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak to brzmi, bo mój samochód ma czasem ten wkurzający odgłos, ostatnio dość nieprzyjemny po nocy na zewnątrz w Olsztynie, stał około 24 godziny na dworzu i chyba zmarzł . Jak wyjeżdżam z ciepłego garażu to tego nie ma, nie wiem czy TTTM, czy może nie powinien .

Ja na Twoim miejscu koniecznie bym to sprawdził w serwisie. U mnie przy opisanych przez Ciebie objawach okazało się, że trzeba wymienić rozrząd. Te stuki to nie musi być piston slap.

dokladnie!

ponoc napinacz czasem lubi wydawac b. podobne odzwieki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd był wymieniany przy 105 tys, teraz mam 140 :roll: .

 

Poza tym byłam z zapytaniem w ASO, mechanik nie miał zielonego pojęcia o czym mówię :roll: .

 

Czyli jednak trzeba postawić profesjonalną diagnozę w serwisie i nie czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apal, zostaw samochód na noc w ASO. Niech postoi na zewnątrz i niech go rano uruchomią. Powinni usłyszeć wspomniane przez Ciebie dźwięki i zdiagnozować problem. Dopóki nie wiesz w czym tkwi problem dopóty, nie można powiedzieć, czy to coś ważnego, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obwiniaj o piston slap olsztyna!

w Gdańsku tego nie mam :razz: :wink:

 

Tak czy owak jeżeli można prosić to daj znać co serwis stwierdził.

Dzisiejsze konsultacje potwierdziły teorie, żeby się tym nie przejmować. Dziękuję za pomoc szczur75 :mrgreen: .

 

Pozdrawiam.

 

ps. chciałam tylko dodać, że zdarzyło mnie się to w sumie chyba 3 lub 4 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Ostatnio dobiegły mnie dziwne dźwięki spod maski. Po małych oględzinach podejrzewam że to Piston Slap oglądałem kilka filmików opisujących tą usterkę i co do odgłosu zgadza się że to jest to. Jak groźna jest ta usterka. Po rozgrzaniu zimnego silnika odgłosy znikają. Podobno to przypadłość subaru wrx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nagar tu i ówdzie :idea: :?: Sprawdziłbym BG44K - wiele silników już uciszył po dodaniu do paliwa :idea:

 

No ja Cię proszę :roll: , jeśli znowu jakiś magiczny płyn potrafi zniwelować owalnosc tuleji która jest czymś normalnym przy tym przebiegu, to ja poproszę bęczke tego jak zwykle cudownego specyfiku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...