Skocz do zawartości

Tein SuperStreet i wysokość auta


wodnik

Rekomendowane odpowiedzi

usa, wielkie dzięki. Mam jeszcze pytanko - na jakim ustawieniu jeździsz i czy zdarzyło Ci się, że amortyzator na większej nierówności/wyboju Ci dobił? Przy okazji nadchodzącego serwisu może od razu ustawiłbym sobie to zawieszenie i zrobił geometrię, na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qóba, sprężyny mam ustawione prawie na max. wysokości, czyli teoretycznie można auto jeszcze dużo w dół opuścić, ale to co mam, czyli ok. 2,5 cm poniżej serii dla mnie jest optymalnie, żeby nie szurać brzuchem po śniegu, itp. Natomiast amortyzatory ustawiam do codziennej jazdy najczęściej 10 przód i 8 tył (w 16 stopniowej skali regulacji, gdzie 1 jest najtwardsza).

 

Tak, zdarzyło się, że amortyzator dobił na wyboju, ale to chyba głównie zależy od prędkości i rozmiaru wyrwy i takie rzeczy zdarzają mi się nawet w wysokim xc90 z wysokim profilem opony jak nie dojrzę w asfalcie klasycznej dziury pozimowej przykrytej kałużą.

 

Jak dla mnie, Tein S. Advanced nie są za twarde nawet na co dzień, a wcale nie jestem zwolennikiem "betonu". Na wybojach słychać "hałas" na kole, ale na fotel i mój kręgosłup jakoś się to nie przenosi na szczęście. Jak dla mnie jest bardziej komfortowo i cicho niż np. w niektórych BMW bez hydrauliki, którymi jeździłem.

 

Zrób jeszcze trochę km zanim zaczniesz zmieniać geometrię. Może Ci się spodoba jednak. Pamiętaj, że zmieniając wysokość sprężyny nie zmienisz ich twardości. Jest gdzieś cały wątek na The Forum na ten temat. Zobacz zanim poleci trochę Twojego czasu i grosza.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usa, rozumiem, dzięki - uspokoiłeś mnie trochę, bo lekko się przestraszyłem jak raz amortyzator dobił na jakiejś mazurskiej drodze. Jak rozumiem jest to normalne i bywa, że słychać, że jest dość twardo :) Ja ustawiony mam przód i tył na 13.

 

Zrobię tak jak mówisz, pojeżdżę i ew. później będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...