Skocz do zawartości

Branie oleju


Gość HERMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, czy każda imprezka sti bierze dużo oleju, moja jak się przyciśnie to potrafi 1l na 1500 km wykotłować, ma 10000 km przebiegu i olej mobil 0W30, taki mi wlali u Andrzejka, może pomoże coś zmiana na Motula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej mobil 0W30, taki mi wlali u Andrzejka,

 

Producent zaleca 5 W 30. :idea: 0 W 30 spełnia te warunki . Jeżeli to ma komuś polepszyc samopoczucie moze nalac 10 W 60 . Nie sadzę zeby to miało jakis wplyw na zuzycie oleju , na zuzycie paliwa w zimie moze miec.

AK

ps.Szkoda , ze nie moge byc " Andrzejkiem ". :cry: ...nie mam w serwisie oleju 0 W 30. :roll: .....ale mam rózne oleje o wyzszych parametrach w tym rowniez Motul 15 W 50 , o ktorym tu wspominasz. Jezeli juz to proponuje Castrol 10 W 60....trzymam dla upalajacych :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0W30 to dobry do rozruchu zimą ale nie do ostrej jazdy.

Powinienes to zglosic do producenta.... :idea: ..moze masz rację :shock:

AK

ps.albo poczytac o najnowszych wyrobach firm olejowych...bo jakies zmiany są....

Jakie by zmiany nie były to według specyfikacji 0W30 taki olej ma najlepszą płynność w niskich temperaturach i najniższą lepkość więc nie nadaje się do upalania zwłaszcza latem bo grozi to zerwaniem filmu olejowego i zatarciem silnika. Idealny jest za to do miejskiej jazdy w warunkach zimowych. Jeśli coś źle rozumiem to proszę mnie poprawić ale wydaje mi się że olej 0W30 nie jest odpowiednim olejem do używanego dynamicznie silnika turbo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że olej 0W30 nie jest odpowiednim olejem do używanego dynamicznie silnika turbo.

Producent zaleca olej o takich własciwosciach ( 5 W 30 ) zakładajac prawdopodobnie , ze dynamiczne uzywanie silnika turbo miesci sie w jakis +- normach przepisow ruchu drogowego. Zapewne bierze pod uwagę rowniez autostrady w D. Nie jest w instrukcji uwzgledniona pora roku. Wiem , ze najnowszej generacji oleje 5 W 30 zalecane obecnie do wiekszości aut spelniaja wszystkie warunki by silnik był prawidłowo smarowany. Jak twierdza producenci sa lepsze od poprzednich generacji. Oczywiscie do mojego N14 uzywam oleju o innych własciwosciach ( bez wzgledu na pore roku )....ale sposob jego uzytkowania jest specyficzny i zadne wzgledy ( spalanie , ekologia itd ) nie maja tam znaczenia.....

AK

ps. jezeli to komuś polepszy samopoczucie ( nie smarowanie ) oczywiscie niech nalewa co chce. Poniewaz wiem o róznych " dylematach " olejowych wlascicieli aut mam w serwisie praktycznie trzy topowe marki.....w maksymalnych zakresach lepkosci. Obawiam sie jednak , ze producent robi jakies badania i dlatego zaleca to co zaleca.....i trudno z tym dyskutować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że olej 0W30 nie jest odpowiednim olejem do używanego dynamicznie silnika turbo.

Producent zaleca olej o takich własciwosciach ( 5 W 30 ) zakładajac prawdopodobnie , ze dynamiczne uzywanie silnika turbo miesci sie w jakis +- normach przepisow ruchu drogowego. Zapewne bierze pod uwagę rowniez autostrady w D. Nie jest w instrukcji uwzgledniona pora roku. Wiem , ze najnowszej generacji oleje 5 W 30 zalecane obecnie do wiekszości aut spelniaja wszystkie warunki by silnik był prawidłowo smarowany. Jak twierdza producenci sa lepsze od poprzednich generacji. Oczywiscie do mojego N14 uzywam oleju o innych własciwosciach ( bez wzgledu na pore roku )....ale sposob jego uzytkowania jest specyficzny i zadne wzgledy ( spalanie , ekologia itd ) nie maja tam znaczenia.....

AK

ps. jezeli to komuś polepszy samopoczucie ( nie smarowanie ) oczywiscie niech nalewa co chce. Poniewaz wiem o róznych " dylematach " olejowych wlascicieli aut mam w serwisie praktycznie trzy topowe marki.....w maksymalnych zakresach lepkosci. Obawiam sie jednak , ze producent robi jakies badania i dlatego zaleca to co zaleca.....i trudno z tym dyskutować :roll:

w przypadku antycznych zaturbionych Subarakow (np. GT MY'99-00) oraz w przypadku starszych smarow, FHI wyraznie akcentowalo (np. w instrukcji uzytkownika), ze 5W30 NIE NADAJE SIE do dluzszej dynamicznej jazdy :idea:

plus byla wskazowka, ze w przypadku "ciezkich warunkow" (np. b. wyskoa temp. zewn.) zaleca sie stosowanie gestszego oleju...

 

GT MY'00

 

copyofsave0010.jpg

 

copyofsave0011.jpg

 

GT MY'98

 

copyofsave0003.jpg

 

 

ale pewnie jest tak, jak mowi p. AK - nie tylko Subaryny sa coraz lepsze, oleje tez :idea: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to potrafi 1l na 1500 km wykotłować

 

To dużo.

 

Za dużo.

 

Chyba, że takie kotłowanie zgłaszał podczas pierwszych kilku tysięcy km (=docieranie). Wówczas mogłoby to być jakoś tam wytłumaczalne...

 

Przemeq, a jak pisałam o moim OBKu, że bierze 1l/1000km, to mówiłeś, że to nie jest dużo :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litr na 1000 to dużo za dużo ;) !!!

 

Dzisiaj tak, wczoraj nie, a jutro się zobaczy :wink: :twisted: .

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, czy jakoś tak :roll: :?:

 

Ja mam teraz inny olej niż poprzednio :wink: .

 

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 12:52 pm ]

Czyli od wymiany do wymiany dolewasz dwie bańki 5 litrowe? gruuuubo.

 

już nie, pisałam o tym w "wątku olejowym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, a jak pisałam o moim OBKu, że bierze 1l/1000km, to mówiłeś, że to nie jest dużo :roll: .

 

Aj, czekaj, pokręciły mi się te miary (100 km vs. 1000 km). Według instrukcji 1l na 1000 km jest ok i to jest ostateczna wersja 8).

 

Apal, wtedy Przemeq byl modem i pisiał po linii i na bazie ;-) teraz już i jego silnik jednak był zepsuty i nie był robiony "prewencyjnie" i w ogóle sporo rzeczy się zmieniło.

 

Cicho :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litr na 1000 to dużo za dużo ;) !!!

Nowe BMW . gość jedzie na wczasy do Hiszpaniu , przegląd przed wyjazdem , serwis do bagaznika pakuje mu 4 litry oleju na wyjazd :mrgreen: Taka norma zuzycia....Rzecz dzieje sie Monachium.... :razz:

AK

ps.zwiekszone zuzycie oleju dotyczy wszystkich silników od roku 2002/2003 (z wyjatkiem 2.0 wolnossący w przypadku Subaru i chyba diesel - nikt nie zgłaszał )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe BMW

 

Zaraz zaraz, BMW to miałam mieć ale mam SUBARU :idea: :wink: .

 

Oraz u mnie pomogła (ponoć pozornie :roll: ) zmiana na gęstszy olej.

 

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 2:07 pm ]

Aj, czekaj, pokręciły mi się te miary (100 km vs. 1000 km).

 

:roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo se do instrukcji zajrzyj (widziałaś kiedyś? )

Proszę mi nie ubliżać :evil:

 

:wink: :mrgreen:

 

oraz w instrukcji nie ma takich danych, jest napisane, żeby sprawdzać i dolewać :roll:

czy do ASO zadzwoń

 

:lol: ,

tzn. byłam osobiście, nawet mężowi KAZAŁAM podjechać do ASO Koper w celu potwierdzenia diagnozy :idea:

 

Ale to już nieaktualne :idea: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...