Skocz do zawartości

Dodatkowe wskaźniki


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozumiem należy poczynić takie czynności, żeby odczyt temp spalin był najbardziej miarodajny, ale czy ktoś robił porównanie: jak spada temperatura mierzona z kolektora i z downpipe? Może wystarczy skorygować o konkretną wartość i odpowiednio ustawić warning (zamiast normalnych 850-900 stopni ustawić np.800?)

 

Po to wszyscy doradzaja robienie jak najblizej 4cylindra, zeby cos z tego pomiaru bylo.

4cylinder przy standardowych listwach paliwowych jest podobno najbardziej narazony na uboga mieszanke i stopienie tloka. (chociaz mnie sie wydawalo w sumie przez chwile, ze bardziej narazony powinien byc ten zaraz przed regulatorem cisnienia, czyli po drugiej stronie, bodaj trzeci - z pamieci teraz jade)

 

Korekta moze Ci nic nie dac, bo zmieszane spaliny ze wszystkich cylindrow moga zdaje sie istotnej roznicy w temperaturze nie pokazywac, podczas gdy w czwartym juz tlok bedzie sie topil.

 

Umieszczanie czujnika w drugim otworzy w downpipe, tak daleko od silnika, to raczej na pewno nieporozumienie. On raczej przeznaczony jest chyba dla drugiej sondy lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w newage - ale ogolnie to chyba egt nie wystepuje w serii za wyjatkiem paru jdm'owych modeli? Przy czym to tez tylko raczej lampka, ktora przy pewnej temperaturze sie zaczyna jarzyc.

 

I zabij mnie - a nie wiem, gdzie jest ten czujnik wpiety, bo ani przy wymianie kolektora ani przy wymianie uppipe'u nic podpietego nie znalazlem u siebie - a faktycznie jakas czujke gdzies mam podpieta w TypeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niumen, czujniki egt w uppipe są w wrx20 i forkach od wersji 177KM w zwyż.

Jeżeli w twoim aucie wypluło 550 stopni max przy upalaniu, to znaczy, że termopara jest zepsuta.

 

Testowałem samochód z egt zamontowanym za turbo i oryginalnym w uppipe.

Przy maksymalnych obciążeniach różnica temperatur dochodziła do 150 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w twoim aucie wypluło 550 stopni max przy upalaniu, to znaczy, że termopara jest zepsuta.

 

Upalanie to zdecydowanie za mocne słowo, parę minut ostrzejszego przyśpieszania. Ile powinno wskazywać przy mocnym upalaniu? 700-750?

 

 

 

P.S. Będę montował czujnik na kolektorze, ale pytanie brzmi, czy da się podłączyć zegar pod seryjny czujnik tak, żeby działało dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w twoim aucie wypluło 550 stopni max przy upalaniu, to znaczy, że termopara jest zepsuta.

 

Upalanie to zdecydowanie za mocne słowo, parę minut ostrzejszego przyśpieszania. Ile powinno wskazywać przy mocnym upalaniu? 700-750?

 

 

 

P.S. Będę montował czujnik na kolektorze, ale pytanie brzmi, czy da się podłączyć zegar pod seryjny czujnik tak, żeby działało dobrze?

 

Nie trzeba w cale upalać parę minut, wystarczy jedno pociągnięcie np na 4 biegu.

 

e1005fa6416d29f2m.jpg

 

Takie porównanie PB z lewej LPG z prawej, forek 25XT z VF39 i paroma typowymi modyfikacjami. Niezależny wskaźnik egt z termoparą zamontowaną obok oryginalnej potwierdzał odczyty z kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie trzeba w cale upalać parę minut, wystarczy jedno pociągnięcie np na 4 biegu.

 

Przetestuję niezwłocznie jak wymienię uszkodzoną rurę w dolocie. Czy seryjny czujnik EGT wpływa jakoś na pracę silnika?

 

Jeżeli przekroczysz temperaturę 890 stopni wymusi pracę w openloop, lub 1049 check i problemy z uruchomieniem silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w uppipe mialem EGT, zanim nie wstawilem perrina
jak seryjnie jest EGT to też jest montowany w uppipe. AFR moim zdaniem bez sensu trochę bo jak coś to tylko szerokopasmowa sonda która po jakimś tam niedługim okresie czasu przestaje pokazywać prawdę i dlatego sens dobrego AFR uzasadniony jest tylko przy strojeniu. Do codziennej eksploatacji wystarczy EGT.

 

[ Dodano: Wto Kwi 21, 2009 12:28 pm ]

bardzo duzo pozniej nawet bym powiedzial ;) woda grzeje sie prawie od razu wzgledem oleju
a jak dołożysz jeszcze chłodnicę oleju bez termostatu to już wogóle można się zestarzeć zanim się nagrzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Właśnie szukam czegoś, w okolicach 500-600 PLN i nie mogę nic sensownego znaleźć w sieci..

Znalazłem jakiegoś Greddy, ale oczywiście już nie jest dostępny..

Najlepiej jak by miał peak, i warna jakiegoś, ma ktoś namiar może na jakiś sklep sensowny w internecie?

Jest masa Auto Gauge wszędzie, z tego co czytałem na forum, to niektórzy nie maja zbyt dobrej opinii o tych wskaźnikach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam czegoś, w okolicach 500-600 PLN i nie mogę nic sensownego znaleźć w sieci..

Znalazłem jakiegoś Greddy, ale oczywiście już nie jest dostępny..

Najlepiej jak by miał peak, i warna jakiegoś, ma ktoś namiar może na jakiś sklep sensowny w internecie?

Jest masa Auto Gauge wszędzie, z tego co czytałem na forum, to niektórzy nie maja zbyt dobrej opinii o tych wskaźnikach..

 

polecam stack

 

STA_ST3511_09.jpg

 

to prawdziwy kawior wsrod zegarow - zadna dyskoteka :D, gdy wlaczy sie alarm zmeinia sie kolor calej tarczy, oczywiscie jest kilka kolorow podswietlania do wyboru jak i rowniez dodatkowe wyjscia na sterowanie dodatkowymi funkcjami

 

Stack.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...