Skocz do zawartości

Dodatkowe wskaźniki


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przebrnę przez cały wątek, a szukajka nie pomogła.

 

Czy do montażu zegarów w miejscu zegarka w GD konieczne jest  ściągnięcie deski ?

Mam w planie flokowanie, zegarki i turbo-timer i staram się to jakość sensownie zaplanować logistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś podpowie najlepszą metodę mocowania daszka bez zaczepów do deski ?

Rozważam:

- rzep

- klej (na ciepło ?)

- silikon/klej taki sam jak ten, którym przyklejona jest folia uszczelniajaca w drzwiach. Nawet nie wiem jak się nazywa ten glut.

 

Byłoby super mieć możliwość dostania się do osprzętu zegarów bez wyciągania panelu klimy i radia. Ale jeżeli ma mi się to telepać w czasie jazdy to wolę zrobić to na stałe.

 

Druga kwestia to zamocowanie samych zegarów w daszku. W zestawie do wskaźników są jakieś taśmy materiałowe, ale powierzchnia jest niestety bardzo mała żeby solidnie chwycić taśmą. Jakieś lepsze metody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zegary na klej i jest git, ale jak kto woli.

To chyba najsensowniejsza opcja. Z drugiej strony w razie awarii samego zegarka trzeba będzie się z tym pałować.

 

Rzep to fajny pomysł, ale obawiam się, że za małe powierzchnie tam są na taki montaż. Chociaż właśnie w tym wątku daleko wstecz wyczytałem, że któraś firma robiła ten daszek z rzepem w zestawie.

Taśmy są też bardziej elastyczne, łatwiej dopasować do kształtu. Wyjdzie w praniu czy taśma czy rzep. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy większym przeciążeniu np. przy mocnej kolizji taki rzep utrzyma daszek? :huh:

czy będzie latał po wnętrzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W jednym wskaźniku (Autogauge)  oświetlenie mam przyciemnione. Padła chyba jedna diodka, bo pewnie obie diodki na jednej "lini  kabelkowej " są.  Wszystko widać, bo jest tylko lekkie przyciemnienie ,ale może próbował ktoś to rozłożyć ,bo w teorii chyba nierozbieralne ? ( wskaźniki mam pod szybą).  Jakieś porady ?

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

może dorzuce tutaj bo wiecej ludzi sie wypowiedziało już:

 

Cześć!

 

Mam u siebie w wrx dodatkowe zegary (cisnienie oleju, temp. i boost) zamonotwane w daszku po zegarku. Po remoncie silnika postanowilismy podłączyć je ponownie. Niestety po podłączeniu wyglada to tak:

 

 

Na razie podpiety jest tylko boost (prawy) ale nie wyglada jakby działało. Zegary cały czas migają. 

Poradzicie cos? Źle podłaczone?

 

Jeżeli ktoś ma jakiś schemat albo instrukcje jak to prawidłowo podłączyć to bede wdzięczny! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Gdzie, w kontekscie centralki DEFI, najlepiej podpiąć w seryjną wiązkę przewody:

- na sygnały SP/TA (prędkość i obroty)

- plus, minus, zapłon, podświetlenie

 

Na magistrali CAN nie jest to takie oczywiste, przynajmniej dla mnie gdy czytałem schematy.

 

link-advance.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się namęczyłem żeby znaleźć sygnał prędkości w GD. Montowali tam kilka kompów i w sumie schemat od  żadenego nie pasował, skończyłem na szukaniu go z przenośnym oscyloskopem, nie wiem czy nie lepiej tego ciągnąć z zegarów - pewnie łatwiej też znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gdzie, w kontekscie centralki DEFI, najlepiej podpiąć w seryjną wiązkę przewody:
- na sygnały SP/TA (prędkość i obroty)
- plus, minus, zapłon, podświetlenie
 
Na magistrali CAN nie jest to takie oczywiste, przynajmniej dla mnie gdy czytałem schematy.
 
link-advance.gif&key=a727b9c38c775fbcd6513beb0a7a184af4e26da3811df9cb6628030c26925ed2
I jak, podłączył ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, na ile mi czas pozwala ogarniam inne rzeczy ktore jednak maja nieco wyzszy priorytet. Jednak jak juz zrobie, to pewnie wrzuce posta w temacie.

 

Jako tymczasowy szybki substytut ogarnalem elm327 i torque pro. Troche sie dzis bawilem i sprawdzalem co potrafi ta aplikacja (screen ponizej). Jedna z ciekawszch rzeczy jest na pewno rysowanie dynamicznych wykresow w funkcji czasu. Nawet sam peaki zaznacza:) Z jednej strony bajer, z drugiej szkoda ze Subaru czegos takiego nie robilo fabrycznie, bo od razu mi sie przypomnial nissanowski MFD w r34 ktory tak potrafil.

 

4d1ae3aeadab76d280ae012bd80c0ae1.jpg&key=0b8959e3f0da8a70ae6644c618789b4ac9b01f1556ad79565c8e301c1581d9e2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie: skąd wziąc sygnały prędkosci i obrotów w Imprezie STI GH/GR?

 

OdpowiedźWg schematów i manuala sygnały SP/TA (prędkość i obroty wg nazewnictwa Defi) najprościej pociągnąc z licznika i jego kostki/złącza o oznaczeniu [i10] lub kostki [i1] znajdujacej sie głębiej pod deską rozdzielczą.

 

Obroty: przewód szaro-czerwony pin 32 w kostce [i10] lub pin 17 w kostce [i1]

Prędkość:  przewód różowo-zielony pin 31 w kostce [i10] lub pin 2 w kostce [i1]

image.png.d18bd4923a7937b3cc8b6f33faaf3dbd.png

 

image.png.d13b5978e825b6db1a7560d57d6fbcc0.png

 

image.png.ca8fd2ff1a6122fb481175251511c321.png

 

 

 

Wiecej szczegółów i lokalizacja kostek ponizej. Schematy znajdziemy pod tym linkiem: http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Impreza/2008/Impreza WRX STI 2008/index.html

 

1. Obroty silnika

 

Sekcja "Engine Control Module" w podanym linku podpowiada nam następujace miejsce jako źródlo sygnału obrotów silnika:

Engine speed output (0 — 13V or more: waveform) - kostka [B136] - pin 22
 

[B136] to kostka z komputera (ECM). Z niej nasz sygnał startuje pinem C22 i szaro-czerwonym przewodem (GrR) idzie poprzez złącze kostek [B36]-[i1] gdzie wreszcie trafia do licznika jako pin 32 w kostce [i10].

 

image.thumb.png.4ec31c5e17ca95a41d44320ae1b8895f.png


 

 

 

2. Prędkość pojazdu

 

Sekcja "VEHICLE DYNAMICS CONTROL" w podanym linku podpowiada nam następujace miejsce jako źródlo sygnału prędkosci:

Vehicle speed output signal (0 ←→ 12 V: pulse) - kostka B310 - pin 33

 

[B310] to kostka z modułu VDC znajdujacego sie w komorze silnika. Z niej nasz sygnał startuje pinem 33 i różowo-zielonym przewodem (PG) idzie poprzez złącze kostek [B36]-[i1] gdzie wreszcie trafia do licznika jako pin 32 w kostce [i10].

 

image.png.a7dde51246620d28f8d69f6e317abb15.png

 

 

 

Dla uzupełnienia wiedzy lokalizacja opisywanych kostek:

image.png.df09cebb2aadbfec1a91d4a901d4cccc.png

 

image.png.1f5697e262222ffa18a054cdd1c6043b.png

 

image.png.cbcb7a4aa535b0c0f567cd22d01a0a91.png

 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, badyl napisał:

Ale po co rozbierać liczniki , skoro wszystko masz przy ECM :)

Obroty są, prędkości na złączach przy ECM nie znalazłem. Jak Ci sie udało to podaj który przewód:) Z ECM rzeczywiscie łatwiej pociągnąć, ale z tyłu licznika niewiele trudniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w blobie czy GH/GR? Patrząc w manuala dla III-ciej generacji imprezy nie wychodzi mi by w B136 15 był sygnał prędkości. Na nasioc pisza że daje w zależnosci od tego czy jest tam minus czy nie, daje sygnał do ECU jaki rodzaj skrzyni jest podłączony (automat czy manual) i jest to blizsze z tym co widać w schematach.

 

image.thumb.png.0e9ae74780264861c0f45e942ca7b5ad.png

 

 

EDIT:

Żeby dopełnić całosci, poza podanymi wyżej sygnałami prędkości (SP) i obrotów (TA), do centralki Defi Advance Control Unit pozostaja do podłączenia: stał plus (+B), zapłon (IGN), minus (GND), podświetlenie (ILM).

 

image.png.467b7205d454ffb890382a21924778e7.png

 

W tym celu wykorzystuję seryjną nawigację Kenwood oraz 14-pinowa białą kostke znad wiatraka:

 

image.png.6af042dea53ad909aba5f9dc84960ac4.png

image.png.d865e854571d2b0492fcde185f1894f9.png

 

A samo podłączenie jest w następujacym porządku:

stał plus (+B) - pin 6

zapłon (IGN) - pin 10

minus (GND) - pin 11

podświetlenie (ILM) - pin 1

 

 

image.thumb.png.14a12e1a5d2e7af3034dd7c3b94e55f8.png

 

 

Edytowane przez Ptasi0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Miał ktoś styczność z "nowymi" auto gauge, widzę je tylko na sklepie inter-rally. 

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z w/w sklepem, ktoś coś wie odnośnie tych zegarów, przypuszczam że silniczki są te co były, tylko być może design nowy.

 

Nowe logo, czy to nie jakieś podróbki ? 

 

https://inter-rally.pl/product-pol-78426-Wskaznik-cisnienia-oleju-Auto-Gauge-SMOKE-PW.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...