Skocz do zawartości

Dodatkowe wskaźniki


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja jestem po montażu i jednak z lektury wynika, że przyda się jeszcze ciśnienie oleju. 18-go oddaję auto do serwisu i chętnie zleciłbym również montaż czujnika tylko chciałbym umieścić go na obudowie kolumny kierownicy (widziałem na foto) - teraz pytanie - czy to się montuje standardowym "kubeczku" czy jest jakiś inny adapter?

Chodzi mi dokładnie o ten czujnik: http://www.motointegrator.pl/produkty/225934-wskaznik-cisnienia-oleju-stri-xc5205w

 

Jak Ci się sprawują wskaźniki STRI? Obecnie jestem na etapie planowania ubogacania mojego potForka. Jako, że większość daszków ma miejsce na 3 wskaźniki to chcę wrzucić EGT, Turbo i najprawdopodobniej Temperaturę oleju.

 

 

Mam dokładnie taki zestaw STRI (DSD coś tam) od ok. 3 lat i śmiga wyśmienicie... :)

 

Tego auta ja już nie mam ale z tego co wiem działają nadal bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tak jak pisałem mam u siebie depo, kolejne miesiace mijają a zegary dalej działają sprawnie,i dalej jestem z ich pracy zadowolony, w słoneczny dzień widac faktycznie słabiej zeby nie powiedziec całkiem słabo ale mozna cos wywnioskowac , dzisiaj jednak wolałbym wybrac mniejsze zegary ale bliżej kierownicy/zasięgu wzroku. Ale za to tutaj niewalą po oczach i nie denerwuje podczas długiej nocnej jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NewSuberator - gdzie miałeś wpięty czujnik temperatury oleju w SBD?

 

poczatkowo miała byc specjalna do SBD podkładka pod filtr oleju aby odczyt temp był najlepszy , ale to jakos niedokońca doszło do realizacji i czujka wylądowała w śrubie spustowej to tez wymagało jakiegoś rzeźbienia juz niepamietam dlaczego dokładnie bo to zlecałęm przy okazji bo samemu mi sie nie chciało z tym bawić. Odczyt z tego miejsca niejest jakos dokładny super ale ogólny obraz mam co sie dzieje z oliwa a o to mi chodziło. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie. :)

Czy ktoś z Was ma może Depo 4w1?? Jeśli tak to jak się sprawdzają? Zastanawiam się czy nie będzie to dobra alternatywa dla trzech wskazów Defi.

Ja też mam taki wskaźnik (ciśnienie oliwy, temp oil, temp wody i ładowanie), co prawda dopiero od 2 tygodni, ale jestem z jego działania i wykonania zadowolony. Zainstalowany tak samo jak u NewSuberator. Czujniki ciśnienia i temperatury oleju w podstawce pod filtr.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć mi jaki to model zegarów/wskaźników DEFI?

 

https://zapodaj.net/873870b62b6b6.jpg.html

 

Potwierdzę jeszcze, ale z tego co pamiętam to od prawej jest na pewno ciśnienie doładowania, dwa pozostałe to chyba temperatura spalin i ciśnienie oleju.

 

Poszukuję instrukcji do tych wskaźników - może ktoś z Was ma i chce się podzielić? :) Pytam, bo chciałbym się dowiedzieć jakie wartości są w normie przy rozgrzanym aucie, a jakie są graniczne (bezpiecznie) oraz jak je poustawiać (warning/peak).

 

EDIT:

O tak wyglądają:

https://zapodaj.net/3bd198a6104ce.png.html

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siewcu, jak uda Ci się znaleźć to będę bardzo wdzięczny.

 

Dzisiaj sprawdziłem - od lewej mam:

1. Oil pressure

2. EXT temp.

3. Turbo

 

Czy ktoś z Was mógłby proszę podać jakie wartości oznaczają, że auto się już zagrzało oraz jakie wartości są wartościami granicznymi, które oznaczają, że coś jest nie tak?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zaginęła na dysku, ale to powinno pomóc:

http://www.defi-shop.com/media/acu_manual_1112-1_e.pdf

 

jeśli nie, to inne masz na stronie producenta:

http://www.defi-shop.com/installation/manual/

 

a wartości? jeśli plus w opisie obok wrx oznacza, że auto jest po modyfikacjach, to nikt nie powie. na egt trzeba uważać na autostradzie - powyżej 900 stopni wypadałoby zdjąć nogę z gazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki siewcu. Silnikowo to standardowe modyfikacje, tj. remap + wydech, na 267 KM i 368 Nm.

Czy jesteś w stanie chociaż orientacyjne wartości podać w zakresie ciśnienia oleju? EGT mam właśnie ustawione bodajże na 800 stopni jako warning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jesteś w stanie chociaż orientacyjne wartości podać w zakresie ciśnienia oleju?

Zależy od oleju , od wartości wolnych obrotów, temperatury, miejsca wkręcenia czujnika .

Ale przy założeniach fabrycznych nie powinno być mniej niż 1 bar na wolnych i nie więcej niż 6 bar gdzieś w połowie zakresu ( 3 000 obr/min). Ważniejszy jest przepływ niz ciśnienie więc przy cienkim oleju nie muszą być wysokie wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i do tego wypadałoby mieć wskaźnik temperatury oleju, ciśnienie też jest inne na zimnym a inne na rozgrzanym oleju... no i fakt, że lepiej się pilnować i nie jeździć zbyt szybko na zimnym oleju, a jego temperatura nie ma nic wspólnego z wskaźnikiem temperatury wody... nieraz widziałem, jak woda była nagrzana do 90 stopni a olej miał ledwo 50-55 - co jest trochę za niską temperaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Na szybko potrzebuje info gdzie najlepiej podłączyć czujniki temperatury spali i oleju w hawku sti, w sensie uzyzyskania wiarygodnych odczytów temperatury.

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...