Skocz do zawartości

Dodatkowe wskaźniki


Harvester

Rekomendowane odpowiedzi

Pogrzebałem dziś pod maską, miejsce 2 (trzeci cylinder) faktycznie jest zakręcone śrubą, tylko trochę ciężko dostępne, nie wiem jeszcze jak tam się dogrzebać. Miejsce 1 natomiast wygląda tak jak na poniższym zdjęciu. Tam już coś jest więc nie bardzo mogę tam coś wkręcić.

 

20150527_201515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie na ebay rozdzielacz czujników. Masz w nim możliwość wkręcenia dwóch czujników.

Ja u siebie po zdjęciu alternatora (5 minut roboty wykręciłem czujnik ciśnienia oleju-ten na zdjęciu i wkręciłem go w rozdzielacz czujników a w to miejsce wkręciłem czujnik temperatury oleju. Z tylu od strony turbiny masz jeszcze jedno miejsce tylko musisz kupić specjalną śrubę z przejściem na gwint 1/8 abyś mógł tam wkręcić czujnik. Koszt śruby to około 25 zł i jest dostępna w necie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez pawel320ce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie na ebay rozdzielacz czujników. Masz w nim możliwość wkręcenia dwóch czujników.

Ja u siebie po zdjęciu alternatora (5 minut roboty wykręciłem czujnik ciśnienia oleju-ten na zdjęciu i wkręciłem go w rozdzielacz czujników a w to miejsce wkręciłem czujnik temperatury oleju. Z tylu od strony turbiny masz jeszcze jedno miejsce tylko musisz kupić specjalną śrubę z przejściem na gwint 1/8 abyś mógł tam wkręcić czujnik. Koszt śruby to około 25 zł i jest dostępna w necie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli wkręciłeś czujnik temp w rozdzielacz gdzie olej nie opływa czujnika tylko stoi to wartości będą niemiarodajne.

 

PS

Chyba mam tą śrubę/redukcję.

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki trojnik wraz z ori czujnikiem i czuinikiem do gałgera zmieszcza sie pod altetnatorem?daloby rade jakies foto?

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha,czyli z bloku wyszedłeś wężykiem do trójnika i wtedy trójnik można dać u góry.Miarodajne daje to odczyty?(ja chcę podłączyć ciśnienie) i gdzie zanabyłeś wężyk i trójnik?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wreszcie zamontowany. Temperatura wychodzi mi 80-85 stopni po nagrzaniu i normalnej jeździe, co w sumie pokrywa się z tym co ludzie piszą na forum o temperaturze dla ej20. Szczerze mówiąc to ciężko jest znaleźć w jednym miejscu wszystkie informacje na temat instalacja czujnika dlatego dla potomnych zdjęcie i wiedza skondensowana. Wiem że to wszystko już było, ale tak będzie przynajmniej w jednym miejscu.

 

Na początek zdjęcie:

273.jpg

To jest blok silnik ej20 (2.0)

zielona strzałka -> miejsce na wkręcenie czujnika temperatury oleju

żółta strzałka -> alternatywne łatwiej dostępne miejsce na wkręcenie czujnika oleju, niestety np. u mnie siedzi tam już fabrycznie jakiś czujnik, zatem jeżeli chcemy tam wkręcić dodatkowy to trzeba użyć jakiegoś rodzaju trójnika/rozdzielacza.

czerwona strzałka -> to NIE jest miejsce w które można wkręcić czujnik, tym otworem dostaniemy się PODOBNO do kanału wodnego.

jest jeszcze opcja kupienie podstawki pod filtr oleju z miejscem na czujnik, ale jest to PODOBNO mniej dokładne i trochę bez sensu mając gotową "dziurę" w silniku. 

 

Gwinty:

Czujniki temperatury do aut zazwyczaj kończą się fikuśnym gwintem 1/8NPT, taki czujnik NIE PASUJE wprost do żadnego z dwóch wspomnianych miejsc w silniku, konieczne jest użycie adaptera/przejściówki który z jednej strony wkręca się w silnik a z drugiej strony wkręca się w niego czujnik temperatury. 

 

Parametry adaptera:

Gwint zewnętrzny: M18 x 1.5mm

Gwint wewnętrzny: 1/8 NPT

 

Adapter wygląda tak:

Subaru%203rd%20Cylinder%20Adaptor.JPG

 

Czujnik z gwintem 1/8 NPT wygląda tak:

274.jpg

 

Adapter ciężko dostać w Polsce, można ściągnąć z UK niewielkim kosztem, albo na ebayu wyszukać. Teoretycznie taki adapter powinien zrobić za parę groszy każdy tokarz ale mogą kręcić nosem na stożkowy 1/8 NPT (ja tak miałem) i nie podjąć się zadania. 

 

post-14836-0-33604400-1432991696_thumb.jpg

post-14836-0-42040600-1432991707_thumb.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się (chyba ponownie) pod temat, by nie tworzyć nowego, bo dotyczy tego samego. Jedno to miejsce wkręcenia czujników itp... a drugie:

MIEJSCE MOCOWANIA DODATKOWYCH WSKAŹNIKÓW. (w kabinie)

 

Opcje które mamy (zdjęcia poglądowe z różnych aut, tylko do zwizualizowania o co mi chodzi)

  1. (każdy) wskaźnik "budka na kurzej stopce" zamontowany na desce, po prostu luzem
    hqdefault.jpg
    - Nie wygląda to (po mojemu) zbyt elegancko, w dodatku te kubki mają tendencję do "oklapywania" od wibracji i wstrząsów... no ale co kto lubi.
    - Wskaźniki stoją w pełnym słońcu, poza ich nagrzewaniem - są słabo czytelne w dzień (a przynajmniej wersje "smoke" itp) 
    - Przewody z tyłu niezbyt zamaskowane, myjąc od wewnątrz szybę - można coś zahaczyć/odłączyć, no i którędyś trzeba te przewody wyprowadzić na deskę
    + Plus jest taki, że można łatwo dodawać kolejne wskaźniki, no i sam montaż jest banalny
     
  2. Na słupku bocznym 
    image00025_115.jpg
    - albo trzeba zdać się na gotową nakładkę uniwersalną (która tak średnio pasuje kątem "patrzenia" wskaźników względem wzroku kierowcy), albo drogą dedykowaną (do GH nie znalazłem), albo trzeba rzeźbić w guanie by wyrzeźbić z tworzywa samemu...
    - Taki sam problem z widocznością w słońcu jak w punkcie 1.
    - trochę zasłaniają widok, pogrubiają już stosunkowo gruby słupek w GH... 
    + plusów poza tym, że komuś się może podobać, nie widzę...
     
  3. Koło licznika oryginalnego, po bokach kierownicy 
    instrumentbezel.jpg perrin-subaru-gauge-pod-4.jpg
    Można modyfikować albo "ramkę" zegarów, albo osłonę kolumny kierownicy, kupić gotowe oryginalne coś - do wyboru.
    + łatwy montaż, tylko wymiana elementu plastikowego i gotowe, i tak samo przywracamy do oryginału.
    - nie znalazłem fajnej gotowej obudowy do zegarów fi60
    - niezbyt wiele tych zegarów się zamontuje w ten sposób
     
  4. Gdzieś koło/pod/obok radia, zamiast popielniczki, zamiast kratek wentylacyjnych itp
    Defi-gauges.jpg
    - nie w każdym aucie jest gdzie wsadzić, np Impreza GH z "dużym" radiem 2din 
    - kratki wentylacyjne nie są przereklamowane, czasem się przydają ;

     
  5. Na desce w dedykowanej obudowie (zamiast zegarka)
    ATIPOD3.jpg 0930004.jpg
    - ten sam problem z widocznością ciemnych zegarów na jasnym tle (w dzień) 
    - do GH nie spotkałem tego typu obudowy, pasującej estetycznie na deskę, bez konieczności jej późniejszego np. flokowania lub obszywania,
    - w GH tracimy zegarek, średnie spalanie, itd sprawy które bywa że się przydają
    + do starszych imprez są dostępne ładne budki w miejsce zegarka wygodnie montowanego.
     
  6. POD DACHEM nad lusterkiem wstecznym (Nie wiem czemu wcale nie widuję tego rozwiązania?)
    F50112530.jpg Chevy-Silverado-Gale-Banks-Engineering-O truck-mods-824-picture2128-quad-overhead18016-3.jpg?1433432597
    + wskaźniki są w miejscu ciemnym, więc powinno być znacznie lepiej z ich czytelnością
    + wskaźniki zupełnie nie są z zewnątrz widoczne, nie ma efektu "choinki z fast&furious" itp
    + miejsca (przynajmniej w GH) jest ogrom, wskaźniki fi60 zmieszczą sie z wielkim zapasem,
    - trzeba troszkę się narobić z ciągnięciem okablowania na górę, ale nie ma wielkiego problemu (słupek, podbitka na dachu - to się wszystko łatwo demontuje bez śladów)
    - nie widzę dostępnych "dedykowanych" obudów, trzeba by coś wyrzeźbić, by wskaźniki były skierowane do kierowcy, albo użyć obudowy uniwersalnej na deskę, tylko montowanej dogórynogami do dachu, ale wtedy wskaźniki będą na wprost...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Hrumque,a wiadomo coś może skąd dorwać taki daszek na deskę, by zachować ori zegar (czas)? 

chodzi ci o coś takiego?

0930004.jpg Photo101.jpg 

To jest "Zero/Sports Triple Meter Hood with Carbon Fiber Overlay for 2002-2007 Subaru Impreza STi/WRX" - googluj...

 

Spotkałem w sieci też inne "własnoróbki", np to:

100_0229.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napiszcie do kolegi Lossos. Ma bardzo fajnie zrobione zegary w GH.

Masz na myśli to?:

hkyY9gM.jpg

Nie wiem co to jest to"kuliste" ale to przy kolumnie kierownicy to jest "SMY ClusterMaker Dual Gauge Pod"

smyclstr1l__53977.jpg
Fajnie, miałem to... i sprzedałem nim zamontowałem - bo to tylko na zegarki fi 52mm, i to w wersji odpowiednio krótkiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hrumque,318 $ plus przesyłka?! A ja myślałem że 800 za daszek dostępny w pl sklepach to drogo

Coś gdzieś źle szukasz - ATI i SMY kosztuje w granicach $ 120-130 plus przesyłka. Za obszyty dałem $190...

Edytowane przez aki001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byłby chętny do przygarnięcia mojego karbonowego daszka? Problem jest z nim taki, że nie ma zaczepów... Dla mnie to porażka, ale ktoś ogarnięty powinien dać radę. Wolę poszukać plastikowego z zaczepami, ewentualnie podobne cudo z wcześniejszych postów.

post-18226-0-30171800-1432478265.jpgpost-18226-0-86678800-1432478193.jpg

Edytowane przez svavo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Hrumque,318 $ plus przesyłka?! A ja myślałem że 800 za daszek dostępny w pl sklepach to drogo

Coś gdzieś źle szukasz - ATI i SMY kosztuje w granicach $ 120-130 plus przesyłka. Za obszyty dałem $190...

 

Znajdziesz taniej niż wujek google podpowiada? ;)

http://shop.edoperformance.com/zerosports-triple-meter-hood-with-carbon-fiber-overlay-for-20022007-subaru-impreza-stiwrx-painted-p-9273.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...