Skocz do zawartości

Ciężarówka a'la Subaru?


Urabus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/363201,odliczenie_vat_od_paliwa_i_aut_z_kratka_zostaje.html

Zobaczymy. Jeżeli tak będzie - to bardzo dobrze, choć przywykłem do niemiłych niespodzianek ze strony naszych "parlamentarzystów"....

Pozdrawiam

no prosze, jednak tusku potrzebuje slupkow, a co za tym idzie cos co ludziom nie odpowiada to nie wprowadza, dobre to jest, przynajmniej jakis pozytyw po aferach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że to niestety radość przedwczesna.

Podobno nowelizację cofnięto z powodów "poza kratkowych" i to tylko do poprawki.

 

wyczytałem własnie w poważnym źródle (rzeczpospolita), że rząd wycofał się na razie z graniczeń dla kratek i zwrócił projekt ustawy do ministerstwa finansów - do przemyślenia. w każdym razie ten projekt może wrócić w każdej chwili np. w trakcie 2010 roku (w tym zakresie nie ma ograniczeń czasowych że np. tylko od 1 stycznia). dlatego jak ktos i tak planował zakup, nie ma co zwlekać, ale przynajmniej też nie trzeba się spieszyc zeby kupic na siłę do konca grudnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że to niestety radość przedwczesna.

Podobno nowelizację cofnięto z powodów "poza kratkowych" i to tylko do poprawki.

 

wyczytałem własnie w poważnym źródle (rzeczpospolita), że rząd wycofał się na razie z graniczeń dla kratek i zwrócił projekt ustawy do ministerstwa finansów - do przemyślenia. w każdym razie ten projekt może wrócić w każdej chwili np. w trakcie 2010 roku (w tym zakresie nie ma ograniczeń czasowych że np. tylko od 1 stycznia). dlatego jak ktos i tak planował zakup, nie ma co zwlekać, ale przynajmniej też nie trzeba się spieszyc zeby kupic na siłę do konca grudnia

 

tego rodzaju przepisów nie można zmienić w trackie roku. Najbliższa możliwa zmiana do na rok fiskalny 2011. Taka jest interpretacja opisana w gazecie prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego rodzaju przepisów nie można zmienić w trackie roku. Najbliższa możliwa zmiana do na rok fiskalny 2011. Taka jest interpretacja opisana w gazecie prawnej.

 

nie czytalem, ale moim zdaniem słaba ta interpretacja :wink: przepisy o VAT można jak najbardziej zmieniac w trakcie roku... chyba ze cos jest na rzeczy w związku ze zgodą komisji europejskiej... no nic, pozyjemy - zobaczymy. ja mam nadzieje doczekac czasow kiedy bedzie mozna kupic auto na firme i normalnie rozliczac paliwo bez cudacznych kratek itd. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego rodzaju przepisów nie można zmienić w trackie roku. Najbliższa możliwa zmiana do na rok fiskalny 2011. Taka jest interpretacja opisana w gazecie prawnej.

 

nie czytalem, ale moim zdaniem słaba ta interpretacja :wink: przepisy o VAT można jak najbardziej zmieniac w trakcie roku... chyba ze cos jest na rzeczy w związku ze zgodą komisji europejskiej... no nic, pozyjemy - zobaczymy. ja mam nadzieje doczekac czasow kiedy bedzie mozna kupic auto na firme i normalnie rozliczac paliwo bez cudacznych kratek itd. :???:

 

to nie jest tylko kwestia ustawy o VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz lat

Bo wiesz to może potrwać

 

statystycznie zostalo mi chyba ok. 30 latek wiec faktycznie moze być ciężko :wink: :mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 2:52 pm ]

to nie jest tylko kwestia ustawy o VAT

 

ciekawe... jak masz mozliwosc wrzucic skana tej informacji to chetnie poczytam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statystycznie zostalo mi chyba ok. 30 latek wiec faktycznie moze być ciężko :wink: :mrgreen:

No tak jak mnie....Ale już nasze dzieciaki będą śmigać aż miło :mrgreen:;)

Jeden z newsów (nie wiem czy prawdziwy ale płynie "z góry") podobno ustawa ma wrócić jeszcze w tym roku po wprowadzonych poprawkach....

No ale tak czy inaczej to powinno dać czas do stycznia a potem...nie wiadomo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych news'ów bylo już tyle, że nie można się połapać. Z komentarzy w programach tzw. biznesowych w TV to zawieszenie możliwości odliczenia VAT wymaga zgody jakieś tam komisji EU a to wymaga znacznie więcej czasu i może nastąpić nie wcześniej niż od 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymaga zgody jakieś tam komisji EU a to wymaga znacznie więcej czasu i może nastąpić nie wcześniej niż od 2011.

Oby tak było, choć mój wrodzony sceptycyzm jeszcze dopuszcza możliwości wpadki...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych news'ów bylo już tyle, że nie można się połapać. Z komentarzy w programach tzw. biznesowych w TV to zawieszenie możliwości odliczenia VAT wymaga zgody jakieś tam komisji EU a to wymaga znacznie więcej czasu i może nastąpić nie wcześniej niż od 2011.

 

no widzisz, a ja czytalem ze zgoda KE juz jest od wrzesnia - to rzad na razie sam sie wycofal z pomyslem ograniczen, moze jakis lobbing branzy :cool: w kazdym razie faktycznie jak zwykle nikt nie wie co jest grane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...