Skocz do zawartości

Ciężarówka a'la Subaru?


Urabus

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z ważną informacją "otwierającą" możliwość odliczania VAT-u od samochodów o ładowności powyżej 500kg z homologacją ciężarową, więcej szczegółów tu:

http://www.hotmoney.pl/artykul/6614/1/p ... paliw.html

chciałbym spytać, czy SIP rozważa możliwość przygotowania stosownej oferty dla VAT-owców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Ojciec Założyciel

Rozważamy.

 

Jest jednak pewien problem w interpretacji prawnej zaistniałej sytuacji.

Otóż w międzyczasie nastąpiły zmiany formalne dot. warunków homologacji.

Stąd wynika, że o ile w interpretacji MF można na dotychczasowych warunkach, o tyle w/g interpretacji Ministerstwa Infrastruktury - nie ( = inne warunki samej homologacji).

Zadalismy oficjalne pytanie i ... czekamy na odpowiedź.

A w międzyczasie próbujemy spełnic "nowe" warunki ....

Co z tego będzie - nie wiem. Gdzieś mi się zapodziała moja szklana kula :???:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważamy

Znaczy jest nadzieja :smile: Osobiście mnie to cieszy, gdyż po doświadczeniach :wink: z ostatnich Plejad:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... F3w#655440

poważnie rozważam nabycie zgrabnego stadka wielbłądów :grin:

 

Co z tego będzie - nie wiem. Gdzieś mi się zapodziała moja szklana kula

Obawiam się, że i ona by nie pomogła. Nieodgadnione są fortele Lisaka-Chytrusa :mrgreen:

 

Dziękuję za odpowiedź, z zainteresowaniem wyglądał będę newsów w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowna Dyrekcjo. A chciałbym zapytać przy tej okazji, czy w pozytywnym rozpatrzeniu sprawy jest szansa na zmiane homologacji sam z osobowej na ciężarową? Mi np brakuje tylko 15 kg max ładownosci.

Pozdrawiam

serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Obawiam się, że sama kwestia ładowności nie wystarczy.

Tzw. "przeróbki" , funkcjonujące pod koniec lat 90-tych zostały wykluczone właśnie koniecznością posiadania homologacji samochodu.

Wstecznej niejako zmianie formalnego przeznaczenia samochodu dopuszczonego już do ruchu nie rokuję niestety specjalnych nadziei.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
A mówią że nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki

W tej konretnie "rzece" (prawodawstwie krajowym) woda jakoś wyjątkowo ........ mętna. :???:

Nad homologacja pracujemy, bo nie mamy inego wjścia wobec braku jakichkolwiek sygnałów na uporządkowanie całej tematyki VAT-uze strony legislacyjnej.

Natomiast na dziań dzisiejszy Tribeca 5-osobowa spełnia sławetny "wzór Lisaka", co zgodnie z wyrokiem ETS-u uprawnia do odpisu VAT-u.

 

Ale co na to MF ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Jakby co służe pomocą, mój brat właśnie robi legalizacje :wink:

Dziękuję za ofertę ... a jednocześnie, nie do końca rozumiem.

Tribeca wzór po prostu spełnia.

A co do homologacji potrzebne są działania producenta, co właśnie ma miejsce.

Chyba że, jak wyżej, czegoś nie zrozumiałem ... (ew. PW).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś informacje będą potrzebne, wiem że nie z każdym modelem samochodu sie to udaje, np. w niektórych rezygnują z koła zapasowego na rzecz zestawu naprawczego aby samochód był lżejszy. Brat się pyta kiedy będzie Forester bo chce się przejechać a ja mu nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż w międzyczasie nastąpiły zmiany formalne dot. warunków homologacji.

Stąd wynika, że o ile w interpretacji MF można na dotychczasowych warunkach, o tyle w/g interpretacji Ministerstwa Infrastruktury - nie ( = inne warunki samej homologacji).

Zadalismy oficjalne pytanie i ... czekamy na odpowiedź.

 

Witam, problemu już chyba nie ma vide http://wiadomosci.onet.pl/1941077,10,wr ... ,item.html

Toyota, Skoda, Citroen i pewnie inne marki też wkrótce wprowadzą "osobowe ciężarówki". Czy są jakieś szanse na OBK w takiej wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia US nic dodatkowo nie jest wymagane. RAV 4 i Octavia Cross pozwalają na pełne odliczenie VAT. XC 70, freetrack, A4 allroad, passat 4Motion - nie. Nie wiem co z 9-3X.

Być może, Subaru nie uważa ravki i crossa jako konkurencji do forestera i OBK. Pozostali producenci jak widać nie robią homologacji. No chyba, że avensis 4x4 ale to dopiero od przyszłego roku i nie wiadomo czy będzie podniesiony.

Nie pozostaje nic innego jak czekać z nadzieją, że Dyrekcji się uda.

Swoją drogą wydaje mi się, że Legacy kombi miało homologację ciężarową w 2004 r. ale może się mylę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego,że miałem okazję zasiąść do Forestera Diesla swojego znajomego przedsiębiorcy budowlanego. Z wiadomych względów było to doświadczeni b.miłe choc środek auta pomimo zdaje się skóry nie robił wrażenia luksusowego. Ale wiadomo,że Subaru nie kocha się za przepych.Zapewne będę miał okazję jeszcze przyjżeć się autku bliżej.

 

A jaki to ma związek z kratką. Ano kryzys kryzysem a gdyby forys dostał kratkę to go SIP nienadąży wozić z Japoni. Myślę ,że rynek docelowy - przedsiębiorcy budowlani nie wyczerpie się przez wiele lat. Owszem kryzys tam też zaistniał i robia oni oszędności ale dla Kowalskiego Foryś Diesel to odległe marzenie a dla takiego przedsiębiorcy budowlanego to drobne. A w leasingu netto to się nim nie przejmuje podobnie jak kosztem kopert i znaczków korespondencji miesięcznej.

 

Więc marto stanąć na głowie aby ta kratka była. A potem warto rozważyć właśnie mailing do firm budowlanych,drogowych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc SUV-ów ma mozliwośc zmiany homologacji, masa jak i DNC pozwalają na to. Ale w większości przypadków wymaga to zmiany rodzaju nadwozia. Większość firm juz zrobiła swoje SUV-y, ale Subaru jakoś się nie pali, pewnie mają kłopot ze mianą homologacji, bo to trwa. Jak tylko trafi jakiś Subarak do mojego brata to dam znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciężarówkami" są Caddy i Transporter. Nie wiem tylko czy dotyczy to wersji 4Motion.

 

Wiem.Już się dowiadywalem. Blaszak był zawsze. Ostatnio dopuścili Caddy MIX-ta. Ale jak tylko będzie można to napewno VW zrobi jazdę z kratkami,że heja.

 

SIP nie powinien tego przespać, bo rynek się kurczy w czasach kryzysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...