Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Blixten napisał(a):

Ilość śniegu jakieś 150 km na północ od Oslo. 

Kolega robi zdjęcia, a żona zasuwa z łopatą, nie to co w Polsce ;) 

325646394_1648858318900594_7439929520350564683_n.jpg

Chwalisz się czy żalisz? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2023 o 10:02, skwaro napisał(a):

I ja bym tylko chciał przypomnieć, że ta ożywiona dyskusja się wzięła właśnie z lokalnych zmagań z zanieczyszczeniem powietrza w Warszawie, które Jaca68 kwestionuje. 

Gdzie napisałem że kwestionuje?

Napisałem tylko że niedługo czas na zmianę starych diesli bo nie wjadą :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaca68 napisał(a):

Gdzie napisałem że kwestionuje?

Napisałem tylko że niedługo czas na zmianę starych diesli bo nie wjadą :dance:

Aha, czyli już Ci te ograniczenia nie przeszkadzają? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, skwaro napisał(a):

Aha, czyli już Ci te ograniczenia nie przeszkadzają? 

Gdzie napisałem że nie przeszkadzają? Wręcz przeciwne podałem że moje wozidło spełnia eur 6.

Przeszkadzają to mi kamienie milowe związane z KPO - bo przeszkadza mi jak UE próbuje wymusić przepisy na lokalnych społecznościach.

Jak pewnie wiesz, kolejne dwa przemilczane kamyczki to podatek od zakupu i posiadania auta spalinowego.

Nie ma znaczenia że w latach 90-tych osobno płacony podatek od samochodów został u nas zniesiony i włączony w cenę paliwa.

 

Jak tam Paryż - mają już strefę czystego transportu?

 

edyta, źródełko

https://aqicn.org/map/europe/pl/

Opera Zrzut ekranu_2023-01-31_183301_aqicn.org.png

Opera Zrzut ekranu_2023-01-31_183459_aqicn.org.png

Edytowane przez Jaca68
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Gdzie napisałem że nie przeszkadzają? Wręcz przeciwne podałem że moje wozidło spełnia eur 6.

Przeszkadzają to mi kamienie milowe związane z KPO - bo przeszkadza mi jak UE próbuje wymusić przepisy na lokalnych społecznościach.

Jak pewnie wiesz, kolejne dwa przemilczane kamyczki to podatek od zakupu i posiadania auta spalinowego.

Nie ma znaczenia że w latach 90-tych osobno płacony podatek od samochodów został u nas zniesiony i włączony w cenę paliwa.

 

Jak tam Paryż - mają już strefę czystego transportu?

 

edyta, źródełko

https://aqicn.org/map/europe/pl/

Opera Zrzut ekranu_2023-01-31_183301_aqicn.org.png

Opera Zrzut ekranu_2023-01-31_183459_aqicn.org.png

No mnie krytykowałeś że podobają mi się te ograniczenia, więc logika podpowiada że Ci się nie podobają. No ale z tą logiką to ostatnio bardzo różnie bywa. Np. te wykresy z danej chwili oderwane od wszystkiego, bez zrozumienia kontekstu i sytuacji prowadzą do równie bzdurnych wniosków jak wklejone przez Ciebie niedawno próby udowodnienia że szczepionki nie działają bo ilość zachorowań rośnie. Nawet mi się nie chce mi się po raz kolejny rozjeżdżać walcem, tego kompletnego jej braku... 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał(a):

jak wklejone przez Ciebie niedawno próby udowodnienia że szczepionki nie działają bo ilość zachorowań rośnie. Nawet mi się nie chce mi się po raz kolejny rozjeżdżać walcem, tego kompletnego jej braku... 

Raczyłeś nie zauważyć że rośnie też liczba zgonów. Przypomnij przed czym miały chronić?

Z oficjalnej strony gov.pl
 

Cytat

 

Fake news #11 - szczepionki są nieskuteczne, bo ludzie chorują dalej, nawet po szczepieniu.

Warto zaznaczyć, że szczepionki przeciw COVID-19 nie są panaceum, hamującym inne schorzenia i gwarantującym wieczne życie. Nie ma też preparatów gwarantujących 100% ochronę przed zakażeniem. Przypadki zachorowań na COVID-19 i ciężkich powikłań mogą się zdarzyć nawet po szczepieniu. Jednak przyjęcie szczepionki chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią.

 

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dementujemy-nieprawdziwe-informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Od czasu nastania pandemii, w Polsce ludzie przestali umierać z powodu wychłodzenia. To dopiero fenomen.

 

:facepalm:

A wystarczy 5 sekund aby to sprawdzić, że ciągle umierają.

https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zgony-z-powodu-wychlodz/50881,Zgony-z-powodu-wychlodzenia-organizmu.html

Na zmniejszenie tej liczby ma wpływ bardzo łagodna zima.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaca68 napisał(a):

Raczyłeś nie zauważyć że rośnie też liczba zgonów. Przypomnij przed czym miały chronić?

Z oficjalnej strony gov.pl
 

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dementujemy-nieprawdziwe-informacje

Wnioskowanie o skuteczności szczepień tylko na podstawie informacji że rośnie liczba zgonów jest równie miarodajne jak wróżenie z fusów.

P. S. Ostatnio w robocie gadaliśmy o typach kolejek w przetwarzaniu danych: FIFO, LIFO, itd. Ty stosujesz SISO :)

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ESP napisał(a):

 

:facepalm:

A wystarczy 5 sekund aby to sprawdzić, że ciągle umierają.

https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/zgony-z-powodu-wychlodz/50881,Zgony-z-powodu-wychlodzenia-organizmu.html

Na zmniejszenie tej liczby ma wpływ bardzo łagodna zima.

 

Pisałem o doniesieniach medialnych, nie o statystykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Pisałem o doniesieniach medialnych, nie o statystykach.

 

Więc na podstawie doniesień medialnych piszesz:

 

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Od czasu nastania pandemii, w Polsce ludzie przestali umierać z powodu wychłodzenia. To dopiero fenomen.

 

:blink: 

No cóż, doniesienia medialne to jednak ciągle lepiej niż dziki trener czy inny "spec" na jutjubie ale tylko niewiele lepiej. Zwłaszcza, że takie rzeczy można naprawdę łatwo sprawdzić.

No ale każdy korzysta z tego co uważa za najlepsze dla siebie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc wczoraj w korku za starym Mercedesem z silnikiem diesla musiałem się kisić na zamkniętym obiegu (bo filtr w moim XV słabo spełnia swoją funkcję) i tak sobie pomyślałem: "a kiedy Trójmiasto pójdzie śladem innych miast i zacznie ograniczać ruch diesli" ? 

Dzisiaj wszedłem z ciekawości co mówi nasze regionalne źródełko trojmiasto.pl , a tu takie oto dyskusje: 

https://www.trojmiasto.pl/raport/Kiedy-zakaz-wjazdu-osobowych-diesli-do-rt155807.html 

https://www.trojmiasto.pl/raport/Diesel-musi-dymic-rt290309.html

:facepalm:

Jak się łatwo domyślić, w takim społeczeństwie i przy takich władzach trudno oczekiwać szybkich zmian.  

 

Fanom i obrońcom silników diesla, szczególnie tych starszych generacji, źle utrzymanych i serwisowanych, bez filtrów cząstek stałych, itd., polecam jednak poczytać trochę co zawierają spaliny oleju napędowego i jak wpływają na zdrowie naszych dzieci i nasze. 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Blixten napisał(a):

Coraz więcej słyszę twierdzeń, że wirusa w ogóle nie było, a ci co się zaszczepili to sami idioci. 

Niektórym groby bliskich skutecznie przypominają że jednak był...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał(a):

Jak się łatwo domyślić, w takim społeczeństwie i przy takich władzach trudno oczekiwać szybkich zmian.

Nic tylko Avalon i na Homestead.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Covidowy oficjalnie znowu otwarty :yahoo:

Ja to widzę jako ocieplenie stosunków międzyludzkich, skoro można porozmawiać o czym się chce, bez cenzury moderacji.

 

10 minut temu, skwaro napisał(a):

Niektórym groby bliskich skutecznie przypominają że jednak był...

 

Może ludzie umierali na inne, niezwiązane z wirusem, choroby?

 

Ja mam w biurze po weekendzie 15 stopni, więc o jakim globalnym ociepleniu mówicie. Interglacjał jak nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...