Skocz do zawartości

MY 08 2.5i - kwestie wydechu, opon, hamulców


mstar

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem poprawianie swojej imprezy (2.5i MY 08 US - lanos wolnyssak). Na razie dodałem stabilizację i rozpórkę między kielichami z przodu. Ostatnio wyciąłęm też przedostatni tłumik, zmieniając jednocześnie końcową puszkę na mniejszą i poszerzając rurę (ciekawe, od połowy samochodu były 2 cale, podczas kiedy od kolektora wydechowego przez katalizatory szły 2,5). Teraz cała jest 2,5 i auto troche lepiej idzie i przyjemniej pracuje. To zmniejszenie średnicy (tylko okolice pierwszeg tłumika) jak sądze wiązało się z tym, że auto pochodzi z Kaliforni, a tam ponoć większość aut ma mniejsze moce ze wzglądu na normy emisji spalin i inne.... Czy mam rację?

 

Na ile zmiana kół - mam 16 cali - poprawi prowadzenie auta? Myślę o 18 calach, przy czym mam wątpliwości. Naczytałem się na forum, że ten i owy zmienilinp w GT z 15 na 17 i stała się tragedia. Auto zaczęło chodzić na boki i dziwnie się prowadzić. Może ktoś ma w tym względzie doświadzczenie....

 

I ostatnia wątpliwość. W znajomej firmie z Piaseczna proponują mi wymianę hamulców na 8 tłoczkowe. Operacja ta wydaje się jednak potwornie droga - około 5k. Czy warto, można, trzeba (niepotrzebne skreślić) zrobić to mnejszym sumptem, np kupując używane (np dopiero co wyjęte z nowego STI lub WRX)? Czy pasują i jaki przyniosa skutek? Moje rzeczywiście mogłyby byc lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorzucę moje 3 gr odnośnie hamulców - myślę, że w moim WRXie były takie same w Twoim aucie.

Zmieniłem na zestaw D2 (8tł., 330 mm) i jest o wiele, wiele lepiej. Trzeba tylko pamiętać, że oryginalne klocki w tym zestawie nadają się tylko do wyrzucenia. Obecnie mam Ferrodo Performance i jest super.

Zanim to zrobiłem pytałem kilku osób o radę i właściwie wnioski mam dwa:

- kupno zacisków/tarczy z WRXa EU - jest bez sensu - zbyt mała poprawa

- kupno zacisków BREMBO z STI ma sens techniczy i kosztowy jak znajdziesz używane w dobrej cenie (tzn w cenie zestawu D2/Ksport), ale taki zestaw nie wchodzi na ori felgę 17 cali od WRXa. Ponieważ używam tego zestawu felg w zimę, wybrałem D2. Ty jak kupujesz nowe felgi możesz spróbować z BREMBO - np kupując OZ Ultraleggera

 

Pozdrawiam

marcin

 

PS. nie wiem czy felga 18 cali to dobry pomysł :?: - zastanów się nad 17 i dobrymi oponami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mstar, zapomnij o 18 cali - fajnie wygląda, ale trakcja lepsza tylko na dobrej nawierzchni - 17 jest ok, gumy wystarczy na dziury, a nie będzie taka szeroka i strat nie będzie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...