Skocz do zawartości

Respekt na drodze...


Qba25

Rekomendowane odpowiedzi

MARKO RALLY, nie chce mi się bawić w wiejskiego filozofa tym razem :wink:

Przedstawiłem konkretne punkty, które świadczą w mojej opinii (zresztą nie tylko w mojej) o tym, że nie na każdej drodze "dwujezdniowej o 2 lub więcej pasach ruchu" można wyprzedzać z prawej strony. Jak napisałem już Pawłowi, nie przekonał mnie i nie zamierzam zmienić swoich nawyków. Z ciekawości zajrzałem do przepisów naszych sąsiadów i np. Niemcy zabraniają wyprzedzania z prawej poza miastem (jest kilka wyjątków), ale z państw europejskich wyprzedzanie z prawej jest mile widziane, a wręcz wskazane w Wielkiej Brytanii.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wracając do naszych przepisów, postawię kropkę nad "i" :wink: :mrgreen:

W szczegółowych warunkach technicznych dla znaków i sygnalów drogowych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury) przeczytasz

cyt. "znak D-3 umieszcza się:

- na początku każdej drogi jednokierunkowej

- przy wjeździe na jezdnię jednokierunkową drogi dwujezdniowej, jeżeli na pasie dzielącym jezdnie zastosowano w tym samym przekroju drogi znak B-2 lub C-9, jeżeli również występują dodatkowe jezdnie dla obsługi przyległej zabudowy. Znaki D-3 nie mogą być umieszczone wcześniej niż znaki B-2 lub C-9 dla przeciwnego kierunku.

Znaku D-3 nie umieszcza się przy jezdniach jednokierunkowych dróg dwujezdniowych za przejazdami przez pas dzielący jezdnie między skrzyżowaniami.

 

Teraz chyba temat mamy wyczerpany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać obu Panów; Głównych Dyskutantów: Jaka jest Wasza opinia, czy w świetle obowiązującego w RP prawa dopuszczalne jest wyprzedzanie pojazdu mechanicznego przez inny pojazd mechaniczny na drodze dwujezdniowej z wyznaczonymi pasami ruchu przed wierzchołkiem wzniesienia poza obszarem zabudowanym?

Nomen omen, o ile się dobrze orientuję, znowelizowany taryfikator mandatów nie przewiduje penalizacji pieniężnej za wyprzedzanie z prawej strony - pozostawiając oczywiście w gestii funkcjonariusza o wiele groźniejszą broń; wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Magdziarz, było to już ze 2 strony wcześniej opisane :wink:

 

W przykładzie podanym przez Pawła z Zakopianki, widać to dokładnie: po każdym skrzyżowaniu stoi znak informujący, że jedziemy po drodze jednokierunkowej

Pokazali tylko ze 2-3 skrzyżowania więc trudno powiedzieć że każde skrzyżowanie jest tam oznakowane.

 

W szczegółowych warunkach technicznych dla znaków i sygnalów drogowych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury) przeczytasz

cyt. "znak D-3 umieszcza się:

Świetnie że to przytoczyłeś, też miałem tego szukać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...