Skocz do zawartości

Piszcząca pompa wodna w foresterze 2.0 My09 ???


5XL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

Dojechałem do 15 tyś i z zadowoleniem udałem się do serwisu aby pozbyć się trochę kasy.

 

Mój problem to piszcząca na zimnym silniku o poj. 2.0 pompa wodna. Przed przeglądem dziwnym zbiegiem okoliczności zapiszczała mi 3-4 razy przy niskiej temperaturze mowa o zimnym silniku.

 

Po przeglądzie co dzień czy zimno czy ciepło na dworzu i nie tylko kilka chwil po uruchomieniu ale do 10 15 minut ta pompa piszczy jak zatarta.

 

Ponieważ słyszałem w serwisie że inni użytkownicy mają ten sam problem pytanie moje brzmi?

 

Czy to tak ma być czy pompa ma wadę fabryczną i co producent na to? Czy podlega to gwarancji i wymianie?

 

Proszę o odpowiedź i dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5XL, to już wiem, co mi tak piszczy na zimnym silniku!

 

Pojawienie się tego dźwięku zbiegło się akurat u mnie z wymianą IC, a że zrobiłem tuż przed mrozami, pomyślałem, że w nowym IC jest jakaś blaszka zagięta i gwiżdże, a tymczasem to pewnie ta pompa... :idea:

 

Ciekaw jestem doświadczeń innych Forumowiczów 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak: czy znacie dzwięk ślizgającego się nie napiętego paska klinowego?

 

U mnie to brzmi tak ale po 15-20 minutach jazdy uspokaja się

 

Tylko wstyd jak stoi się na światłach, że taka marak jak subaru piszczy jak stara bryka

 

Al czekam na odpowiedź od Szanownej Firmy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wstyd jak stoi się na światłach, że taka marak jak subaru piszczy jak stara bryka

A czy nie szybciej do serwisu podjechać..... :?: ..i ustalic co tak piszczy , bo pompa wody to nie jest...i nie spotkałem sie z takim zgłoszeniem...Jest Pan pierwszy :idea:

AK

ps.serwis mogl powiedziec , o chwilowej głosniejszej pracy pewnej " pomki " :roll: , ale ona zwiazana jest raczej z ekologią ( zimny silnik ) a nie z ciecza chłodzacą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju z całym szcunkiem ale to w Pańskim serwisie przy przeglądzie usłyszałem tą opinię i ocenę sytuacji. Tyle że przed przeglądem czyli do 15 tyś zdarzało się to sporadycznie a teraz codziennie :sad:

 

Za chwilę będę likwidował szkodę parkingową więc będzie można bliżej się z problemem zapoznać.

 

Zadałem pytanie na forum po to aby dowiedzieć się czy to standardowa usterka czy mnie tylko spotkało to szczęście. :roll:

 

[ Dodano: Pią Lut 06, 2009 9:26 am ]

Andrzej Koper, a pewna pompka to co to konkretnie oznacza :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mnie tylko spotkało to szczęście.

Wychodzi na to , ze tylko Pana....

Andrzej Koper, a pewna pompka to co to konkretnie oznacza

Jak zimny silnik to ta " pompka " pomaga by cala ( zbyt bogata mieszanka ) ulegla spaleniu ( w skrocie ).....a poniewaz jest plastikowa wiec jak jest zimno czasem przez krotki okres ci z muzycznym słuchem...moga cos słyszeć :mrgreen:

AK

ps.niech Pan podjedzie :idea: bo lepiej wczesniej to zdiagnozować... to co napisalem to moje podejrzenia a moge sie mylić.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...