Skocz do zawartości

Miejsce na tylnej kanapie w Outbacku - jak zaaranzowac?


Gasol

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Czy ktos moze podpowiedziec lub podzielic sie doswiadczeniem, jak (o ile oczywiscie "da sie") zaaranzowac miejsce na tylnej kanapie w Outbacku Dieslu tak, by siedziala tam posrodku zona (szczupla postura), zmiescil sie fotelik dla dziecka 2.5 letniego i nosidelko dla noworodka? Najchetniej przeprowadzilbym starszego syna na przednie siedzenie, ale jest problem z poduszka, ktorej oficjalnie nie mozna wylaczyc. Moze trzeba jakis nietypowy fotelik/nosidelko lub cos w tym rodzaju? W tym momencie zona ledwo sie wciska na kanapie Outbacka'97 i o wygodnej jezdzie nie ma mowy... Podejrzewam, ze w Dieslu bedzie podobnie...

 

Pzdr,

 

Gasol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieloletnie badania inżynierów z FHI, wykazały (po wielu próbach i eksperymentach), że miejsce na tylnej kanapie jest odwrotnie proporcjonalne do stopnia odsunięcia przednich foteli. :mrgreen:

 

A tak serio, to nie rozumiem. Mieszkasz w Arabii Saudyjskiej, że żona nie może siedzieć po prostu z przodu ?

 

A inny layout próbowałeś ? Np. Foteliki obok siebie ? a może spróbuj jakieś węższe foteliki kupić. Ciężko cokolwiek poradzić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 2,5 latka proponuję fotelik na przednim siedzeniu przodem do kierunku jazdy maksymalnie odsuniety do tyłu...za nim nosidełko noworodka powinno sie zmieścić i mama za kierowcą :wink:...jak jeżdzę sam z moim (teraz 3,5 letnim) synem to siada na foteliku obok mnie z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziecko 2,5 letnie jest moim zdaniem za male do przodu. W razie wypadku i tak poleci do przodu i oberwie poducha co moze sie skanczyc bardzo zle. Nosidelko na srodek innego wyjscia nie widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziecko 2,5 letnie jest moim zdaniem za male do przodu. W razie wypadku i tak poleci do przodu i oberwie poducha co moze sie skanczyc bardzo zle.

 

są odpowiednie foteliki z których dziecko nie wypadnie jeżeli jest dobrze zapięte...przecież wypaść może również siedząc z tyłu :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie wypadku i tak poleci do przodu i oberwie poducha co moze sie skanczyc bardzo zle

Nie wiem jak wygląda sprawa w OBK MY09, ale w MY05 jest czujnik pomiaru wagi pasażera, którego zadaniem jest wyłączenie poduszki w przypadku, gdy siedzi na nim dziecko. Nie wiem tylko do jakiej wagi (nacisku) system deaktywuje airbag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziecko 2,5 letnie jest moim zdaniem za male do przodu. W razie wypadku i tak poleci do przodu i oberwie poducha co moze sie skanczyc bardzo zle.

 

popieram

 

przecież wypaść może również siedząc z tyłu

 

nie chodzi o wypadniecie, jeśli jest dobrze zapiete to nie ma takiej szansy, chodzi o niewyłączalną poduchę.

 

Ja bym woziła dzieci z tyłu, mama z przodu, maluszka za kierowcą, albo na środku. Z tyłu jest chyba za ciasno żeby się wszyscy pomieścili :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze podpowiedziec lub podzielic sie doswiadczeniem, jak (o ile oczywiscie "da sie") zaaranzowac miejsce na tylnej kanapie w Outbacku Dieslu tak, by siedziala tam posrodku zona (szczupla postura), zmiescil sie fotelik dla dziecka 2.5 letniego i nosidelko dla noworodka?

Nie ma szans. Ćwiczyłem to. Moja druga połowa tylko raz jechała na środku tylnej kanapy miedzy fotelikiem, a "nosidełkiem" bo chciała być przy dziecku i po 10 km wymiękła. Nie wiem czy w nowych OBK można wyłączyć poduszkę pasażera, jeśli tak to nosidełko do przodu tyłem do kierunku jazdy.

Tak przy okazji ... na początku faktycznie trochę strach zostawić noworodka na tylnej kanapie samego , ale jak już podrośnie to jest jeden dobry sposób na to, żeby dzieci sie nie wydzierały podczas podróży -> Sony PSP.

O fotelikach jest ciekawa strona http://www.fotelik.info/

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to w 100% nie rozwiązuje sprawy, ale ostatnio widziałem w sklepie lusterko, które montujesz na tylnym zagłówku i dzięki niemu widzisz w swoim wstecznym lusterku co dzieje się z małym pasażerem siedzącym tyłem do kierunku jazdy na tylnej kanapie...

 

Niestety OBK nie ma wyłączanej poduszki z przodu. Nie słyszałem też o opcji, o której pisał ALEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie wożę komplet: 5letnia córka w foteliku, po prawej stronie; na kanapie: za kierowcą nosiedełko 7miesięczniaka i żona po prawej.

Córka waży ok 18kg+parę kg fotelika i beeper niezapiętych pasów się nie odzywa - oczywiście do jazdy zapięta jest w pasy.

Oczywiście, gdy jadę z samymi dzieciakami, sadzam obydwoje z tyłu - nie jestem wtedy przepytywany ze znaków drogowych...

Gdy sam przewożę malucha w nosidełku - jedzie wtedy na tylnej kanapie. U mnie w Obk Mały nie marudzi, nie płacze i od razu zasypia, bo na światłach boxer go kołysze. Gorzej ma żona w lancerze - "czujnik braku ruchu" od razu aktywizuje malucha przy każdym postoju (ale tam można wyłączyć poduszkę pasażera) :)

 

dodam, że jechaliśmy też w układzie 1+3 z tyłu. Fotelik i nosidełko (maxicosi) można ulokować tak, że między nimi zmieści się osoba (177cm; 52kg), ale to rozwiązanie małokomfortowe...

 

Ważne, żeby zapinać dzieciaki w fotelikach. Nie jest to taka "oczywista oczywistość", jak czasem widać na jezdni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku faktycznie trochę strach zostawić noworodka na tylnej kanapie samego

A to dlaczego ?

Moje dzieci jak były małe to usypiały od razu :smile:

jak jeżdzę sam z moim (teraz 3,5 letnim) synem to siada na foteliku obok mnie z przodu

Dyktuje już ? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi. Jak widze nie ma dobrego rozwiazania. Wszystko jest pod kontrola dopoki maluch w nosidelku nie zacznie brykac. Wtedy obecnosc mamy jest bardzo wskazana, a przesiadanie sie, by uspokoic dziecko jest klopotliwe.

 

Naprawde nie rozumiem, czemu w Subaru nie ma fabrycznej mozliwosci wylaczenia poduszki pasazera z przodu. Czy to jest jakis majstersztyk techniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję (dwoje już nastolatków) to na przednim siedzeniu z poduszką nie wolno sadzać dziecka w foteliku ale tylko tyłem do keirunku jazdy...

 

 

Nie chce mi sie wierzyc, zeby Outback nie mial wylacznika poduszki pasazera, bo widzialem toaki pstryk w kazdym aucie od 207ki i fiesty poczynajac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie wierzyc, zeby Outback nie mial wylacznika poduszki pasazera, bo widzialem toaki pstryk w kazdym aucie od 207ki i fiesty poczynajac..

 

Niestety, ja przez rok użytkowania OBKa takiego pstyczka w nim nie znalazłam :roll: , a szkoda, bo to całkiem normalne wyposażenie samochodu w XIX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję (dwoje już nastolatków) to na przednim siedzeniu z poduszką nie wolno sadzać dziecka w foteliku ale tylko tyłem do keirunku jazdy...

 

 

Nie chce mi sie wierzyc, zeby Outback nie mial wylacznika poduszki pasazera, bo widzialem toaki pstryk w kazdym aucie od 207ki i fiesty poczynajac..

 

Albo!

Może w serwisie po prostu zapytać :roll: :?: Albo wyłączyć bez wyłącznika :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...