Jump to content

Forester MKI - różnice pomiędzy rocznikami


Ziolek
 Share

Recommended Posts

Cześć,

 

Rozważam kupno Forestera I generacji. Zwracam się do Was z pytaniem o różnice pomiędzy poszczególnymi rocznikami, a w szczególności w wersjach sprzed i po face liftingu (rok ~2000). Czy poza zmianami zewnętrznymi zostało wprowadzone coś istotnego np. w konstrukcji zawieszenia, napędu, w bezpieczeństwie, we wnętrzu?

Generalnie chodzi mi o to, czy przy kupnie zwracać uwagę na te wersje, czy tylko patrzeć na rocznik jako wyznacznik wieku samochodu? Dodam, że wygląd zewnętrzny poszczególnych wersji jest dla mnie mniej istotny (obydwie wymagają przyzwyczajenia się ;).

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, jest tam wspomniane o różnicach:

 

Forek S-turbo wystepowal w 2 wariantach - przed fl ( taki jak moj) i po fl - `00 (np. taki jak hogiego). Zewnetrzne roznice sa kosmetyczne - forek po fl - ma inne przednie lampy (gladkie szklo) inne tylne lampy (zachodza na klape) i inne listwy zewnetrzne wraz ze zderzakami. W srodku mial najczesciej juz 4 poduszki powietrzne, nieco inaczej wygladajace zegary (z wyswietlaczem temperatury i obwodkami wokol zegara) i nieco inaczej rozmieszczone przyciski na konsoli srodkowej w okolicach miejsca na radio.

Po maska bylo tez inaczej - forek do FL - legitymowal sie moca 170 KM, natomiast Forek po FL ma juz koni 177, precat w uppipie i nieco inny moment obrotowy - poza tym latwiej w nim modyfikowac rozne bajery ( jak na przyklad cisnienie doladowania- ma po prostu inne ECU- zapytajcie JAKO i HOGIEGO) To czego w moim sie nie da, u Hogiego JAKO jest w stanie zrobic od razu.- wiecej tez kosztuje jego strojenie w porownaniu do S-turbo 170 KM.

 

A ktoś się orientuje jak to było w wolnossących?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...