Skocz do zawartości

Legacy - jakosć wykonania


arekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak to z nim jest w tym temacie?

Powiedzmy ze mamy do czynienia z rocznikiem 05-06, auto nie bylo skladane z przystanku, nie jezdzilo po polskich, dziurawych drogach i ma przebieg w granicach 100 tys.

 

Czy przy wiekszych predkosciach jest glosno (szum powietrza, odglos silnika) ?

Czy w czasie jazdy po kostce, przejazdach przez torowiska bardzo skrzypi deska rozdzielcza/fotele/tapicerka?

 

PozdrawiAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: tak i tak.

 

A dokładniej:

 

Czy przy wiekszych predkosciach jest glosno (szum powietrza, odglos silnika) ?

 

Tak. Jeśli tylko te dźwięki nie mają nieregularnego charakteru, nie słychać pisków, wycia, klekotania itp., to jest ok.

 

Czy w czasie jazdy po kostce, przejazdach przez torowiska bardzo skrzypi deska rozdzielcza/fotele/tapicerka?

 

Może. I nie jest to nic dziwnego.

 

Pytanie tylko co to znaczy "bardzo". "Bardzo" porównując do maybacha, czy do poloneza? :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem ostatnio przez miesiac nowa C-Klassa i musze powiedziec na poczatku wydawalo sie ze mercedes jest troche cichszy ale to sa niuanse te auta w wykonczeniu sa jak najbardziej porownywalne z tym ze mercedes jest strasznie maly i drogi wrecz bezczelnie no i praca silnika 180 K jest strasznie denerwujaca po przesiadce wie sie dopiero co sie ma :twisted:

 

u mnie od 190 km/h zaczna troche gwizdac przy drzwiach. Na zlych drogach postukuje cos czasami ale nie jest to dla mnie tragiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak to z nim jest w tym temacie?

Powiedzmy ze mamy do czynienia z rocznikiem 05-06, auto nie bylo skladane z przystanku, nie jezdzilo po polskich, dziurawych drogach i ma przebieg w granicach 100 tys.

 

Czy przy wiekszych predkosciach jest glosno (szum powietrza, odglos silnika) ?

Czy w czasie jazdy po kostce, przejazdach przez torowiska bardzo skrzypi deska rozdzielcza/fotele/tapicerka?

 

PozdrawiAM!

 

Moj ma 130kkm, odnosnie wiekszych predkosci to jest dosc cicho :wink: .

W kwestii spasowania i jezdzenia po dziurach to: deska super, zero trzeszczenia, za to slysze:

- popiskiwanie przy tapicerce szyberdachu (a dokladniej zaslonka) z tego co sie orentuje typy problem :razz:

- roleta tylna

- siedzenie :oops:

 

Tak na marginesie to jestem troche zdegustowany jakoscia niektorych elementow wnetrza (np. podlokietnik, material siedzen, klamki wewn, przyciski od szyb, wieko uchylanego schowka, itd) - po nich wyraznie widac zuzycie :oops: i slady tam gdzie ich sie najczescie doyka, w moim np. Fiacie Punto byly znacznie lepszej jakosci :razz:. Troche wstyd jak na auto tej klasy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie narzekam na jakość wnętrza Subaru, w porównaniu do Forda, Opla czy Puga jest super ok, a jeżeli chodzi o korozję, to występowała w modelach z końca lat 80 i na początku 90, od 2000 nie ma tematu z korozją, pomijając oczywiście źle naprawione szkody powypadkowe. Gwizdanie w bezramkowych szybach pojawia się po większych przebiegach lub po użytkowaniu w terenie lub na złych drogach, powodem są przyklepane uszczelki drzwiowe, w wiekszości przypadków do usunięcia, bo w Subaru jest duża mozliwość regulacji szyb. Ogólnie - dużo auta za niespecjalnie dużo kasy, polecam, wyszukaj sobie zadbany egzemplarz, to będziesz bardzo zadowolony. Pozdrawiam, e :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakość jak na tą klasę auta jest skandaliczna!!! moje ma 60.000 km, 2005 i jest ze Szwajcarii. Cały czas jakieś dziwne odgłosy, ciągle i bez ustanku dochodzą mnie ze strony deski rozdzielczej. Dziś pojawiły się nowe rzeczy: piszczenie i chrupanie fotelu kierowcy, nie mówiąc już o jakości wykonania tunelu środkowego. Mój ostatni samochód Honda Civic z 1995 5 drzwiowa składana w Angli pomimo 280.000 Km przebiegu nie miała takich przypadłości - wszystko cicho i świetnie. Proszę zwrócić uwagę, że Civic to nie ten sam segment co Legacy. Jeśli o mnie chodzi wnioski nasuwają się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jak na tą klasę auta jest skandaliczna!!! moje ma 60.000 km, 2005 i jest ze Szwajcarii. Cały czas jakieś dziwne odgłosy, ciągle i bez ustanku dochodzą mnie ze strony deski rozdzielczej. Dziś pojawiły się nowe rzeczy: piszczenie i chrupanie fotelu kierowcy, nie mówiąc już o jakości wykonania tunelu środkowego. Mój ostatni samochód Honda Civic z 1995 5 drzwiowa składana w Angli pomimo 280.000 Km przebiegu nie miała takich przypadłości - wszystko cicho i świetnie. Proszę zwrócić uwagę, że Civic to nie ten sam segment co Legacy. Jeśli o mnie chodzi wnioski nasuwają się same.

Sprzedaj i się nie męcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tu nie porównywać Toyoty do Hondy bo to nie wypada

 

A to jest większy obciach dla Hondy czy Toyoty? Jakoś nie widzę specjalnej różnicy. Obie made in Japan, obie niezawodne i niestety obie nijakie jeżeli chodzi o doznania z jazdy.

 

A co do meritum .... jakość plastików w Legacy i innych subarynkach jak powszechnie wiadomo taka sobie, ale przynajmniej są dobrze spasowane. Na mnie dobre wrażenie zawsze robi klarowność kokpitu. Legacy jest dobrym zamiennikiem dla bardziej pospolitych aut klasy średniej. Jednak na miejscu twórcy tematu skupiłbym się nie na skrzypieniu czy szumach a na przyjemnościach związanych z pracą i dźwiękiem boxerka czy własnościach jezdnych i trakcyjnych dzięki symmetrical AWD. Koncentrujmy się raczej na tym co daje frajdę a nie na tym co może wkurzać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest większy obciach dla Hondy czy Toyoty? Jakoś nie widzę specjalnej różnicy. Obie made in Japan, obie niezawodne i niestety obie nijakie jeżeli chodzi o doznania z jazdy.

 

to prosze wymien ile to obecnych Toyot jest "made in Japan", u Hondy to przynajmniej tak popularne modele jak Accord czy Jazz s atam robione :wink:

 

A co do meritum .... jakość plastików w Legacy i innych subarynkach jak powszechnie wiadomo taka sobie, ale przynajmniej są dobrze spasowane. Na mnie dobre wrażenie zawsze robi klarowność kokpitu. Legacy jest dobrym zamiennikiem dla bardziej pospolitych aut klasy średniej. Jednak na miejscu twórcy tematu skupiłbym się nie na skrzypieniu czy szumach a na przyjemnościach związanych z pracą i dźwiękiem boxerka czy własnościach jezdnych i trakcyjnych dzięki symmetrical AWD. Koncentrujmy się raczej na tym co daje frajdę a nie na tym co może wkurzać. :wink:

 

tutaj sie zgodze, plastiki sa kiepskie ale za to przynajmniej dobrze spasowane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba . Też mam Legasia tylko 1999 r.można mieć parę zastrzeżeń do wykończenia wnętrza samochodu!! 1- musiałem poprawić zatrzaski gdzie są przyciski przeciwmgielnych i ustawienia świateł( bo wyskakiwało) 2 - zardzewiałe uchwyty fotela mocowane do podłogi 3- dywany pod deską rozdzielczą nie przymocowane do podłogi(odstają) 4- coś skrzypi jak jest mróz pod deską!!.Przydało by się więcej bajerów w środku - ale po co!!!!! najważniejsze w subaru to napęd, silnik bokser i szyby bez ramek,reszta nie jest aż tak ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czy skrzypienie deski rozdzielczej w Legasiu da się usunac jakoś łatwo i przyjemnie ? ( przebieg 25kkm, 1,5 roku użytkowania) ?

 

ile trwa zabieg leczniczy w ASO ? może trzeba jakims domowym sposobem choć słyszałem że to się zdarza w tym modelu i aso zna metody odpowiednie ( poprzednia gen.)

 

dziekuję z informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy skrzypienie deski rozdzielczej w Legasiu da się usunac jakoś łatwo i przyjemnie ? ( przebieg 25kkm, 1,5 roku użytkowania) ?

 

ile trwa zabieg leczniczy w ASO ? może trzeba jakims domowym sposobem choć słyszałem że to się zdarza w tym modelu i aso zna metody odpowiednie ( poprzednia gen.)

 

dziekuję z informacje

Widziałem takie druciarstwo :oops: Polegało to na tym że wcisnęli kabel czy cuś między szybę czołową i kokpit :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, własnie u mnie pojawia się czasem takie chrupanie deski gdzieś na środku pod szybą. Jak ją pacne lekko pięścią mniej więcej na wysokości centralnego schowka w połowie odległości od szyby to tez słychać.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...