Jump to content

Nowy Chłop i jego stforek

Galileon
 Share

Recommended Posts

Witam Panowie!

Właśnie przesiadłem się z freelandera ( masakra ) na forestera

mój model to USA 2005 2.5 automat bez turbiny. W związku z tym że jest to moje pierwsze subaru prosiłbym o w miarę możliwie dużo informacji o tym na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakich błędów nie popełniać przy eksploatacji forka. Wozidło kupiłem w komisie - sprowadzon był uszkodzony w front , ale delikatnie - także całość jest naprawdę super - praktycznie jak nowe auto - przebieg 70kkm. Jedyny problem jaki dotąd zauważyłem to zapaliła mi się kontrolka ECU, ale może to być spowodowane albo brakiem benzyny ( chłopy w komisie wlewają paliwo na setki także do domu się nie dokulałem lub tez słabym akumulatorem - nawet przy zmianie biegów przygasały światła - nie wiem czy to nie problem z ładowaniem ale się dowiem ). Czy jest możliwość sprawdzenia poduszek bez podłączania do idagnostyki? Nie mogę znaleźć czarnych pinów pod kierownicą - zielone są - czy ktoś wie kaj ik szukać?

czy ktoś wie kaj ik szukać?

nie wiem jak jest w amerykańcach, czy Twój model posiada,(myślę, ze tak) ale ja też miałem zielone na zwisie :wink: a czarne niby z tego samego miejsca z wiązki wychodziły, ale były tak upchane gdzieś ponad wiązką, że musiałem dobrze pogrzebać. Ogólnie w Subarakach jest czuła elektryka. Kiepskie paliwo, za szybko kluczyk przekręcisz, przydusi się silnik i już CE wyskakuje. Jak to '05 rok, to może być pierwszy akumulator na wykończeniu (jeszcze nasze niższe temp. i stójka w komisie) więc moze być to problemem.

Czy jest możliwość sprawdzenia poduszek bez podłączania do idagnostyki

Jak już znajdziesz czarne kostki to Ci powinno wymrugać wszystkie błędy z pamięci - więc póki co nie odłączaj akumulatora - bo skasujesz pamięć.