Jump to content

Pęknięty lacznik katalizatora z turbo ?

tomimpreza
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam problem z moja subarynka wrx '01.... Od jakiegos czasu mialem wrazenie ,że szczegolnie na zimnym silniku czuc spaliny w kabinie. Z drugiej stronyn tak na sluch wydawalo mi się,że gdzies w ukladzie wydechowym jest jakis przedmuch. Od spodu widac bylo ,że na laczeniu z katalizatorem jest nieszczelnosc na uszczelce wiec wymienilem..ale zaraz okazalo sie,ze spod blach termicznych lacznika (ten w ktory jest wkrecony czujnik temperatury spalin ) wydobywaja sie spaliny czyli musi gdzies byc pekniety. Kupilem uzywany, ponoc dobry, golym okiem nie ma jak sprawdzic bo jest obspawany tymi blachami. Mechanik sie narobil , wymienil i...dalej to samo albo jeszcze gorzej bo ten lacznik najwyraźniej tez jest pękniety :(

Pytanie do znawcow , czy to jest jakis felerny element w tych modelach imprezy czy po prostu mam pecha na maxa?

Z gory dzieki za info

Pozdrawiam

tomimpreza, w Twoim modelu one raczej rzadko pękają, zdarzalo się to często w GT. Mówisz o tzw. uppipe czyli czesci która łaczy kolektor z turbo i zawiera prekat, tak?

Tak dokladnie to mam na mysli, (wczesniej sie pomylilem i napisalem "laczniku z katalizatorem" a chodzilo mi o kolektor)

Coz prwwdopodobnie w przyszlym tygodniu zalatwię kolejny ten uppipe (mam nadzieje ze juz dobry) i wymienie jeszcze raz.