Skocz do zawartości

Pęknięty lacznik katalizatora z turbo ?


tomimpreza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z moja subarynka wrx '01.... Od jakiegos czasu mialem wrazenie ,że szczegolnie na zimnym silniku czuc spaliny w kabinie. Z drugiej stronyn tak na sluch wydawalo mi się,że gdzies w ukladzie wydechowym jest jakis przedmuch. Od spodu widac bylo ,że na laczeniu z katalizatorem jest nieszczelnosc na uszczelce wiec wymienilem..ale zaraz okazalo sie,ze spod blach termicznych lacznika (ten w ktory jest wkrecony czujnik temperatury spalin ) wydobywaja sie spaliny czyli musi gdzies byc pekniety. Kupilem uzywany, ponoc dobry, golym okiem nie ma jak sprawdzic bo jest obspawany tymi blachami. Mechanik sie narobil , wymienil i...dalej to samo albo jeszcze gorzej bo ten lacznik najwyraźniej tez jest pękniety :(

Pytanie do znawcow , czy to jest jakis felerny element w tych modelach imprezy czy po prostu mam pecha na maxa?

Z gory dzieki za info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomimpreza, w Twoim modelu one raczej rzadko pękają, zdarzalo się to często w GT. Mówisz o tzw. uppipe czyli czesci która łaczy kolektor z turbo i zawiera prekat, tak?

 

Tak dokladnie to mam na mysli, (wczesniej sie pomylilem i napisalem "laczniku z katalizatorem" a chodzilo mi o kolektor)

Coz prwwdopodobnie w przyszlym tygodniu zalatwię kolejny ten uppipe (mam nadzieje ze juz dobry) i wymienie jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...