Skocz do zawartości

Zegary z STI do WRX-a


Filipez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem, chciałem sobie zmienić zegary w WRX-ie 03 US-Spec zegary na zegary z STI, bo chciałbym mieć licznik w km. Kostki pasują, po podłączeniu zegary na moment się zaświeciły i wyrzuciło bezpiecznik). Robił ktos z was taką przekładkę zegarów i zechce mi pomóc w jaki sposób je podłączyć aby działały ok ?

Z góry Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Z jakiego rocznika STI masz te zegary?

Niewiem, dostałem od kumpla który miał na "zbyciu" i on też nie wie z którego rocznika to jest. A można to jakoś wywnioskować występuje w nich coś charakterystycznego dla danego modelu ?> rocznika.

 

napisałem na gg do kolegi xbike, ale nic mi nie odpisał :(

 

Pozdrawiam i dalej liczę na waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie - czy ktos przerabial taka wiazke - w forysiu mam 3 wtyki od tylu - dlugie wtykane w ten sposob ze jedna czesc dotyka plytki - w nowych zegarach z gt mam 3 wtyki na gorze - i nie pasuje plug and play - zabieram sie do przerabiania, wiec moze ktos cos podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno pyt bo widze ze trafiłem na wątek gdzie są fachowcy od zegarów :-) jest jakaś możliwość zeby wszytkie zegary świeciły jaśniej ? bo nawet po nastawieniu na maxa regulacją świeca one zdecydowanie słabiej niż w innych samochodach.

 

sorki Filipez, za podczepienie się pod temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że masz forka z 99 roku, może być tak że żaróweczki są już stare i nie palą się tak jasno jak nowe. Musisz wymienić wszystkie żarówki i jednocześnie sprawdzić czy wszystkie świecą.

 

[ Dodano: Sro Lut 11, 2009 11:20 pm ]

To w takim razie mam zegary od STI 06.

Macie Chłopaki jakieś schematy jak przerobić wiązkę ?

 

sprawdz czy Twoja wiazka tzn. kostki będą pasowały pod zegary. 2 dni temu przyjechał do nas klient z zegarami "red sti us" i chciał je zamontować w wrx. Po demontażu okazało się że jedna kostka nie pasuje pod zegary!!! Dlatego szuka teraz odcinka wiązki pod zegary :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z WRX tak jak czarny pisze, nie pasuje tylko kostka po lewej czyli ta co również włada DCCD. Jesli masz zegary z STi bez DCCD to powinno wszystko pasować. Jedyne pytanie to czy kostki w Forku są te same co w WRX.

 

Zakładając zegary z czerwonym podświetleniem należy odrazu zanabyć potencjometr, najlepiej oryginalny z sti 06, jeśli chodzi o WRX'a bo nocą oczy wypala i wygląda się jak czerwonoskóry indianiec jakiś. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sprawdz czy Twoja wiazka tzn. kostki będą pasowały pod zegary. 2 dni temu przyjechał do nas klient z zegarami "red sti us" i chciał je zamontować w wrx. Po demontażu okazało się że jedna kostka nie pasuje pod zegary!!! Dlatego szuka teraz odcinka wiązki pod zegary :twisted:

 

Wyżej pisałem, że kostki pasują.

Tylko tak jak mówie, podłącze zaświecą się zegary i mi wyrzuca bezpiecznik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest to do opanowania. W wrx jest najpierw 2 problemy:

1. Wywala bezpiecznik

2.Świeci ABS

Na 1: na środkowym złączu przeciąć kabel żółto/zielony przestanie wywalać bezpiecznik

2:Tu jest problem bo zastosowali w 04 jakiś inny moduł abs i kontrolka działa odwrotnie ale tez można to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie działa,

zrobiłem tak jak jest opisane w tym linku z amerykańskiej strony.

 

tylko jest taki problem a w sumie dwa problemy:

 

1.świeci kontrolka r diff

 

2.nie działa sciemnianie jasności zegarów a wszystka tj radio i pokrętła ogrzewania sie sciemniają jak kręce pokrętłem a zegary nie i świecą strasznnieee mocno :( aż razi. Jest sposób żeby to przygasic ? może ktoś ma schemat który kabel będzie odpowiadał za podświetlenie i poprostu zrobie na nim regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...