Jump to content

czujnik temperatury spalin WRX

Yoshii
 Share

Recommended Posts

witam.

Pytanie dotyczy czujnika temp. spalin.

Jakie wartości powinien pokazywać w pełni sprawny czujnik, po podlączeniu auta do "stacji diagnostycznej".

W moim WRX MY2002 temp. spalin? wskazywala ok 356°C.

Czy to poprawny wynik ?

pzdr B.

witam.

Pytanie dotyczy czujnika temp. spalin.

Jakie wartości powinien pokazywać w pełni sprawny czujnik, po podlączeniu auta do "stacji diagnostycznej".

W moim WRX MY2002 temp. spalin? wskazywala ok 356°C.

Czy to poprawny wynik ?

Te fabryczne czujniki mają tendencję do psucia się i zaniżania wskazań. Tak było, a nawet jest u mnie. Podczas strojenia autka pokazywał ok - EGT na pełnym bucie w granicach 815 stopni. Później jak jeszcze po miesiącu były wprowadzane jeszcze drobne korekty to już się zesrał i było max 600 stopni, a dodatkowe zegary pokazywały w okolicach 830 stopni.

Swoją drogą to jak Jako pokazał mi jaka jest "mapa" pracy tego czujnika to mogłoby go nie być wogule. W całym zakresie pracy jest wartość 1049 stopni i po przekroczeniu tej wartości wyrzuca checka. Z tymże jak faktycznie osiągniesz taką temperaturę spalin, to zanim zdąży się zapalić check to tłoki dawno popłyna :evil:

wszystko ładnie pieknie,dzieki za rozjasnienie,ale..

u mnie zapalił sie check, silnik chodzi tak jak chodził,błąd został skasowany....i teraz pytanie..czy czujnik jest dobry?musiały być jakieś powody, dla których wyskoczył check(wskazało czujnik)?......bo , jeżdże 3 tydzien ze skasowanym i nic sie nie dzieje

pzdr B.

wszystko ładnie pieknie,dzieki za rozjasnienie,ale..

u mnie zapalił sie check, silnik chodzi tak jak chodził,błąd został skasowany....i teraz pytanie..czy czujnik jest dobry?musiały być jakieś powody, dla których wyskoczył check(wskazało czujnik)?......bo , jeżdże 3 tydzien ze skasowanym i nic sie nie dzieje

Pytanie jaki błąd wyskoczył? Nie wiem jak w Subaru ale w innych autach jest do danego czujnika/elementu przypisanych klika błędów np. przerwa w obwodzie, brak sygnału, nieprawidłowa wartość (powyżej lub poniżej dopuszczalnych) itp.

Może u Ciebie czujnik jest na tyle padnięty że czasami fiksuje i pokazuje bezpodstawnie wartości powyżej tych 1049 stopni, albo coś nie kontaktuje.... :?:

thx za info,

niestety mam wrażenie ,że pewien zacny serwis chce mnie naciągnąć..."oferując" przy tym rozebranie polowy silnika ,aby dostac się do niego... :evil:

Pyatnie troszke pod ten temat: gdzie jest umiejscowione seryjny czujnik EGT i ewentualnie gdzie sie z nim wpiac, bo zamierzam kupic i zamontowac:D

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 1:26 pm ]

thx za info,

niestety mam wrażenie ,że pewien zacny serwis chce mnie naciągnąć..."oferując" przy tym rozebranie polowy silnika ,aby dostac się do niego... :evil:

Pyatnie troszke pod ten temat: gdzie jest umiejscowione seryjny czujnik EGT i ewentualnie gdzie sie z nim wpiac, bo zamierzam kupic i zamontowac:D

[ Dodano: Nie Sty 25, 2009 1:26 pm ]

thx za info,

gdzie jest umiejscowione seryjny czujnik EGT i ewentualnie gdzie sie z nim wpiac, bo zamierzam kupic i zamontowac:D
seryjnie czujnik jest w uppipe i tam dobrze go zamontować jeśli nie masz lub masz inaczej. Można również w kolektorze wydechowym najlepiej na wyjściu z 4 cylindra bo panuje tam najwyższa temperatura spalania. Ja mam zamontowaną termoparę w uppipe i spełnia swoją rolę prawidłowo.