Skocz do zawartości

bendix


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was kiedys wyjmowal rozrusznik i czyscil bendix? Wydaje mi sie, ze po odpaleniu silnika u mnie bendix ma problemy z powrotem na swoje miejsce - kilka bzium bzium potrafi zrobic, szczegolnie jak mrozy sa.

 

Gdzie w ogole rozrusznik w naszych autach jest i czy ciezko go wymontowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na górze skrzyni po stronie kierowcy

dokładnie, dojście jest dość dobre od góry, ale chyba lepiej by Ci było od dołu :wink: bo sruby mogą dość mocno trzymać i z dołu lepiej się do nich przyłożyć. W Forku nie czyściłem, (w astrze, poldku i fso) zasada działania ta sama. Trochę inna budowa. Ale nic skomplikowanego. Może być zabrudzony, albo sprężyna padła (powinna być taka odbijająca) ale to chyba rzadkość. Przy okazji dobrze przeczyść łączenie kabli jakimś drobnym papierem ściernym co by się nie grzały. A, i jak zębatka jest zjechana, to pasowałoby wymienić.

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej wychodzi używany, sprawdzony rozrusznik niż naprawa starego, ale najpierw trzeba zweryfikować stary, bo może byc drobiazg. Dojście z góry jak najbardziej wystarczy, po wyjęciu IC jest dobry dostęp od góry, nie trzeba kanału, podnośnika ani się tarzać po glebie. Nie zapomnij odpiąć akumulatora zanim zabierzesz się do odkręcania grubego przewodu prądowego od rozrusznika, coby nie iskrzyło... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ASO tylko kompletne rozruszniki, czy bendiksy i sprezyny tez mozna dostac?

 

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 8:35 am ]

Aha, ile moga kosztowac i ile kosztuje rozrusznik nowy/uzywany?

 

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 8:37 am ]

I jeszcze pytanie - od Imprezy pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby po wyjeciu sie okazalo, ze sprezyna, albo zebatka do wymiany

Olleo, jeśli przy zapalaniu zgrzyta po odpaleniu, a nigdy przed, to zębatka jest OK. Jeśli na cieple odbija dobrze, lub prawie dobrze, a na zimnie sie znacznie pogarsza, to raczej tylko zabrudzenie. Padnięta sprężyna to był by niemal że permanentny zgrzyt (chyba :smile: ) Jeśli coś nie tak, to poprawcie mnie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche snieg dawal, ale mniej wiecej sie udalo. Wiecej, bo wymontowalem, rozebralem, a mniej, bo nie calkowicie. Niestety nie udalo mi sie pokonac srub od elektromagnesu i nie przeczyscilem tej dzwigni ze sprezyna. Skutek jednak taki, ze teraz nic nie zgrzyta po odpaleniu, aczkolwiek dziwnie zaczal piszczec rozrusznik. Moze od nadmiaru oleju i mu minie? :roll:

 

Bad news: zauwazylem olej w dolocie, chyba turbina zaczyna mi puszczac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...