Jump to content

Twardy hamulec rano po ruszeniu

erfor
 Share

Recommended Posts

Mam problem rano z hamulcem. Po ruszeniu i próbie zahamowania hamulec jest twardy i ciężko jest zahamować. Na początku myślałem, że to kwestia wilgoci i zaciągniętego hamulca ręcznego, ale dzisiaj też mi się to przytrafiło , mimo nie używania ręcznego po przejechaniu kilometra wszystko wraca do normy. Płynu nie ubywa , klocki, tarcze, bębny i szczęki są w dobrym stanie, przewody też. Może to wspomaganie. Proszę o radę.

Dzisje miałem to samo po 3 dniach stania auta na dworze, dodatkowo jak wcisną hamulec to harczy przez kilka pierwszych hamowań później ok.

pozdr

Jak satł w garażu to takich akcji nie było

Dużo zależy od tego jakie masz tarcze i klocki, oraz jak to jest zmontowane. Liche podróby potrafia zardzewieć (nalot) w ciągu jednej nocy....i to piszczy. Twarde klocki piszczą albo ,,harczą". Jak zacisk stoi w koniku też są problemy bo jest twardy pedał. Jako że auta naprawiają mechanicy, nie wróżki... :smile: ciężko jest zdalnie okreslić przyczynę usterki. Najlepiej jest jednak dać obejrzeć hamowniki komuś, kto już to robił i ma pojęcie, to są jakby nie patrzeć hamulce i od tego zależy bezpieczeństwo... :lol: pozdrawiam

• 5 years later...

Rano to u faceta często co innego jest twarde :biglol:

sorki, za taki niewybredny żarcik ale właśnie dowiedziałem się, że panewkę główną szlag trafił - subaru diesel 177 tys przebiegu