Skocz do zawartości

Twardy hamulec rano po ruszeniu


erfor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem rano z hamulcem. Po ruszeniu i próbie zahamowania hamulec jest twardy i ciężko jest zahamować. Na początku myślałem, że to kwestia wilgoci i zaciągniętego hamulca ręcznego, ale dzisiaj też mi się to przytrafiło , mimo nie używania ręcznego po przejechaniu kilometra wszystko wraca do normy. Płynu nie ubywa , klocki, tarcze, bębny i szczęki są w dobrym stanie, przewody też. Może to wspomaganie. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego jakie masz tarcze i klocki, oraz jak to jest zmontowane. Liche podróby potrafia zardzewieć (nalot) w ciągu jednej nocy....i to piszczy. Twarde klocki piszczą albo ,,harczą". Jak zacisk stoi w koniku też są problemy bo jest twardy pedał. Jako że auta naprawiają mechanicy, nie wróżki... :smile: ciężko jest zdalnie okreslić przyczynę usterki. Najlepiej jest jednak dać obejrzeć hamowniki komuś, kto już to robił i ma pojęcie, to są jakby nie patrzeć hamulce i od tego zależy bezpieczeństwo... :lol: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Rano to u faceta często co innego jest twarde :biglol:

 

sorki, za taki niewybredny żarcik ale właśnie dowiedziałem się, że panewkę główną szlag trafił - subaru diesel 177 tys przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...