Skocz do zawartości

Problem o odpalaniem 2.0XT


Miszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 2 tygodniy mam male problemy z odpalaniem. Musze krecic ze 3-5 razy zeby ruszyl. Problem wystepuje glownie po nocy. Jak silnik sie zagrzeje i robie krotkie odstepy( jazda po miescie)to problemu nie ma. Dluzej postoi to samo. Domyslam sie ze moze swiece albo kable do wymiany. Jest jeszcze jakis inny trop ?. Jakie swiece polecacie do XT i kabelki ?.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze taki test. Po nocy przed pierwszym zakręceniem rozrusznikiem, włącz i wyłącz zapłon kilka razy (ale nie kręć rozrusznikiem :!: ) - z krótkimi przerwami pomiędzy cyklami.

Po kilku takich cyklach spróbuj uruchomić auto. Jeśli odpali "od dotknięcia" to znaczy, że albo filtr paliwa jest zabity albo pompa paliwa ma bardzo małą wydajność i nie radzi sobie z budowaniem ciśnienia w układzie - konieczna będzie wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jeździsz krótkie odcinki i z małą ilością paliwa, jest możliwość, że zasyfiła Ci układ paliwowy woda skraplacjąca się w zbiorniku, pomaga preparat wyciągający wodę lub taniej - po prostu dematurat, czyli po staropolsku dynks... :lol: pół litra na zbiornik styka, wiąże wilgoć i się spala z benzyną :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jeździsz krótkie odcinki i z małą ilością paliwa, jest możliwość, że zasyfiła Ci układ paliwowy woda skraplacjąca się w zbiorniku, pomaga preparat wyciągający wodę lub taniej - po prostu dematurat, czyli po staropolsku dynks... :lol: pół litra na zbiornik styka, wiąże wilgoć i się spala z benzyną :grin:

 

Raczej tankuje na fulla i bardzo rzadko jezdze ponizej przedostatniej kreski ;). Zastosuje sie w pierwszej kolejnosci do rady pablonasa a jak to nie wyjasni ewentualnej przyczyny , bede wlewal. Dzieki chopaki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zastosuję się do powyższych porad, bo mam chyba ten sam objaw.

 

Jak rano zapalam w garażu, to z reguły zapala za pierwszym razem, czasem za drugim.

Jednak jak chcę ruszyć auto po pracy to ostatnio (jak jest trochę zimniej) zawsze muszę dwa razy zakręcić. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...