Jump to content

[Impreza 2.0GL '97]Luz na lewarku skrzyni biegów

Mateoos
 Share

Recommended Posts

Jakiś czas temu pytałem o możliwość usunięcia luzu drążka zmiany biegów. Otrzymałem odpowiedź, że bezproblemowo można wymienić odpowiedzialną za taki stan rzeczy sprężynkę od dołu. Zapewne źle szukam, bo niczego nie znalazłem i lewarek dalej się telepie.

ad13b5c5ffe05c61.jpg

Jedyna sprężynka, to część oznaczona numerem [17]. Czy to ona ustala położenie lewarka? Czy muszę demontować katalizator i osłonę termiczną, aby do niej dotrzeć?

• 2 months later...

Zamówiłem dziś tą sprężynkę w ASO, muszę poczekać na jakąś większą dostawę... przecież nikt samej sprężynki za kilka zł nie wyśle. Mechanik powiedział, że wymiana tego ustrojstwa to moment, więc jestem dobrej myśli.

O efektach poinformuję.

• 2 weeks later...

Zapomniałem poinformować o efektach, a już od tygodnia jeżdżę ze sztywnym drążkiem :)

Sprężynka kosztowała mnie 6 złotych, mechanik poradził sobie z nią w trzy minuty - najpierw musiał znaleźć miejsce, gdzie owa część powinna być zamontowana - ponieważ w moim wehikule takiej sprężynki nie było.

ja też kupiłem (dzięki bujak27)i wymieniłem tą sprężynkę, ale znaczących efektów nie odnotowałem. Ma ktoś pomysł co jeszcze powinienem wymienieć aby ruch lewarka lewo/prawo ograniczyć?

Na to pomaga zimny prysznic.

Powyjmuj te ulotki z agencji zza wycieraczek.

Pomoże.

Nie mam pojęcia, o czym mówicie :P

Czasem wystarczy po prostu przy pomocy osobnika płci przeciwnej (lub tej samej w zależności od orientacji) z kręgosłupa zrzucić i po sprawie... :lol: :razz:

----------------------------------------------------------------------

ja też kupiłem (dzięki bujak27)i wymieniłem tą sprężynkę, ale znaczących efektów nie odnotowałem. Ma ktoś pomysł co jeszcze powinienem wymienieć aby ruch lewarka lewo/prawo ograniczyć?

Przyglądnij się części nr 14 czy aby luzów nie ma na sworzniu lub krzyżaku. Element ten mocowany jest na wałku skrzyni.

• 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Kotlet do góry :wink:

Z jednej strony sprężyna jest przymocowana jak na obrazku powyżej a z drugiej do czego??

Pytanie duo: Czy element przegubowy który jest nasadzony na wałek wychodzący ze skrzyni(tj. część chyba 14) jest zamocowany na jakąś zawleczkę. Mam wrażenie że ktoś tam coś pospawał:/

• 6 years later...