Jump to content

Mocniejszy alternator

Grzegor
 Share

Recommended Posts

Grzegor, mocniejszy w jakim sensie? Więcej woltów, amperów? Dlaczego sądzisz że seryjny alternator nie da rady?

Witam

Mam kilka duzych odbiorników pradu i dodatkowy akumulator postrojowy , oryginalnie VW daje do tej wersji busa alternator 90A wiec zasta nawiam sie czy oryginalny z imprezy wystarczy.

Mam subaru legacy którym jeżdzi moja żona i powiem że nie jestem pod wrażeniem wydajnosci ładowania w tym samochodzie .Obecnie przygotowuje sie do włozenia silnika Imprezy RS MY06 do busa T3Syncro , to popularna przeróbka w stanach ale z tego co wiem w polsce jeszcze nikt tego nie zrobił .

Potrzebuje jeszcze jednej informacji do alternatora dochodzi mała wiązka trzyżyłowa oznaczona w manualu bodaj F26 - potrzebuje wiedzieć na którym pinie (kablu) jest sygnał wzbudzenia ładowania .

pzdr

:) liczę że opiszesz całą procedurę.

Zajeździłem w T3 4 silniki, odpukać piąty trzyma się dobrze, ale jakby co to tez włożę tam od Subaru :) albo jak busik przejdzie na emeryturę i będzie można w nim spokojnie dłubać.

Widziałem takiego z silnikiem WRXa, ale trochę mi się nie podobało umiejscowienie IC, bo nie wiadomo skąd on miał brać powietrze.

Z jaką skrzynią ma to współpracować? oryg. od Syncro?

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 10:31 pm ]

http://carscoop.blogspot.com/2008/04/vo ... ubaru.html

wspomniany wyżej vw

Witam

Tak w syncro to jedyna rozsadna możliwość , modyfikuje tylko 3 i 4 ty bieg oraz chłodzenie /smarowanie 4biegu i głownej przekładni.

pzdr

[ Dodano: Wto Sty 27, 2009 11:45 pm ]

Witam

Powtórzę swoje pytanie do alternatora dochodzi mała wiązka trzy żyłowa oznaczona w manualu bodaj F26 - potrzebuje wiedzieć na którym pinie (kablu) jest sygnał wzbudzenia ładowania .

sprawa jest dla mnie dość pilna .

pzdr

[ Dodano: Wto Lut 03, 2009 1:32 pm ]

Witam

Czy naprawde nikt nie wie gdzie jest wzbudzanie ładowania ?

pzdr

[ Dodano: Nie Lut 22, 2009 8:04 pm ]

Witam

Naprawde nikt nie wie jaki jest układ tych kabli ?

pzdr